Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos prezidentas Aurimas Mačiukas sako, kad nuo karantino pradžios savo veiklą sustabdyti turėję sporto klubai išgyvena sudėtingą laikotarpį. Pasak jo, net ir atnaujinus veiklą tikimasi išaugusio užsidarančių klubų ir bankrotų skaičiaus.
 
„Sporto klubų veikla yra sustabdyta, klubai stovi be veiklos jau pusantro mėnesio – abonementai sustabdyti, žmonės nesportuoja. Apskritai laukia sunkus laikotarpis. Net ir atsidarius jiems, žmonės dar bus išsigandę, vasaros periodas mažai žadantis, tad pusmetis bus tikrai sudėtingas. Bus bankrotų, užsidarančių klubų“, – Eltai teigė jis.
 
A. Mačiuko nuomone, kol kas sudėtinga prognozuoti, kiek prireiks laiko, kol sportas bendroje erdvėje žmonėms vėl bus priimtinas ir nekeliantis baimių. Jo manymu, visiškam atsigavimui gali prireikti 1-2 metų.
 
„Sudėtinga spėlioti. Labai priklausys ir nuo medijų, nes kai žmonės yra įbauginti, kasdien skaito, kiek yra užsikrėtusiųjų, sergančiųjų, bijoma prasilenkti gatvėje, tai ką kalbėti apie sportą bendroje erdvėje. Tam prireiks nemažai laiko. Sunku prognozuoti, bet tokie skaičiai, kokius turėjome iki karantino, sugrįš po 1-2 metų. Tikrai liks tų baimių“, – sakė jis.
 
Nuo pirmadienio savo paslaugas, esant tam tikriems reikalavimams, gali teikti kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, lauko kavinės, bibliotekos, muziejai ir zoologijos sodai, atveriama galimybė tam tikrų sporto rūšių profesionalioms treniruotėms lauke.
 
Kaukių dėvėjimas viešose vietose ir toliau išlieka privalomas, išskyrus tuos atvejus, kai valgoma ar geriama viešojo maitinimo įstaigose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.02; 08:23

Šis straipsnis – tęstinė informacija, susieta su senėjančiųjų žmonių judėjimo poreikiais NASA pažangos kontekste. Tai – inovatyviausių kosmoso technologijų integracija į kasdienį senjorų gyvenimą.

Kreipiant dėmesį į statistinius duomenis Lietuvoje, kurie rodo, kad senstančiųjų daugėja, o inovatyvių paslaugų fizinės sveikatos tausojimo srityje iki šiol šiai visuomenės grupei vis dar nėra, būtina imtis revoliucinių sveikatos tausojimo iššūkių. Daugeliu atvejų fiziniam aktyvumui vis dar tebenaudojamos senosios judėjimo priemonės, metodai, būdai bei formos.

Continue reading „ALTER – G treniruoklis, skirtas būtent garbaus amžiaus žmonėms”

Skaitytojai teisūs, jei pagalvos, kad Slaptai.lt portalo “Sportas ir sveikata" skiltis daug dėmesio skiria netradicinėms, kitokioms nei įprasta judėjimo galimybėms. Esą skiria gal net per daug dėmesio. Netgi jei ir taip, vis tiek drįstu rašyti apie vis kitokio lygmens treniruoklius.

Akivaizdu, kad mokslo pasiekimai taip sparčiai “šuoliuoja” pirmyn, kad, ko gero, atsiribojus nuo visko ir ėmus domėtis tik, pavyzdžiui, šiandieninėmis sporto ar medicinos naujovėmis, procentaliai skaičiuojant vis tiek “sugaudytume” vien mažą dalį minėtų sričių pasiekimų…

Apie Alter G treniruoklius sportui, reabilitacijai, fiziniam aktyvumui galima parašyti atskirai apie kiekvieną po solidų straipsnį. Šie treniruokliai taip pat tarsi “ateiviai” atkeliavę iš NASA technologijų.

Continue reading „ALTER G – antigravitaciniai treniruokliai”

power_plate

Pusiausvyra – labai svarbi ir, drįstu teigti, netgi svarbiausia mūsų gyvenime.

Pirmiausiai būtina konstatuoti, kad aplink mus vyksta tiek daug svarbių dalykų, jog apie balansą susimąstome tik tuomet, kai jo netenkame. Juk akivaizdu, kad be pusiausviros arba balanso iš viso nevaikščiotume, o judėtume kažkokiu kitu būdu.

Pasaulyje fizinio aktyvumo ir sveikatos tausojimo srityje – spartūs pokyčiai.

Jie itin globaliai keičia sampratą, susijusią su mankštinimosi ypatumais tiek mechaninių, tiek ir elektroninių treniruoklių dėka. Nuolat išrandami vis išmanesni treniruokliai, gebantys ugdyti ne tik pagrindines raumenų grupes, bet teikti ir koordinacijos, ir pusiausviros, ir masažo, ir judesių amplitudės “paslaugas”.

Continue reading „Treniruoklio “Power Plate” privalumai ir trūkumai”