Be abejo, suvokti Vilnių, nepasiaiškinus padavimų ir legendų prasmių, būtų tas pats kaip aprašinėti kokią nors didikų giminę, neaptarus jos genealoginio medžio. Antai Vilniaus senamiesčio viduryje prie trikampės aikštelės pastatyta Paraskevos Piatnicos cerkvelė. Jos sienoje juodo akmens plokštėje įrašyta, kad čia anksčiau buvusi Ragučio šventykla. Po trejeto šimtmečių dar esą caras Petras Pirmasis čia pakrikštijęs negriuką Hanibalą – Aleksandro Puškino protėvį.

Patyrinėjus šias vietas virgulėmis, aptikta, kad per trikampę aikštę praeina plati energetinė juosta iš pietų į šiaurę ir atgal, t.y. nuo Aušros Vartų iki Arkikatedros.

Continue reading „Mitologinis Vilnius ( III )”

vytaut_01

Vytautai iš Vilniaus Vytautų klubo praėjusį šeštadienį su šeimos nariais ir bendraminčiais pirmiausia aplankė Galvės ežero Karvinės saloje Vytauto Didžiojo paminklą.

Ąžuolinę skulptūrą prieš 18 metų, 1994-aisiais išdrožė žinomas Lietuvos tautodailininkas Ipolitas Užkurnys, ji buvo pastatyta II-ojo Lietuvos Vytautų klubo suvažiavimo Trakuose metu.

Savo šventę Vytautai pradėjo nuo šio paminklo todėl, kad jam iškilo rimtas pavojus – trakiškiai sumanė Vytautų statytą paminklą pašalinti ir ten pastatyti naują bronzinį. Protesto ženklan ir buvo susiburta prie Vytauto Didžiuojo paminklo. Vytautų klubas ir anksčiau ne kartą kreipėsi į iniciatorius atsisakyti tokios minties. Juk minėtas paminklas – tai pirmasis Atgimimo metu Lietuvoje pastatytas paminklas Vytautui Didžiajam.

Continue reading „Nelieskite mūsų Vytauto”