Trys Vokietijos šiaurės vakaruose esančio Krėfeldo gyventojos atvyko į policiją ir prisipažino netyčia sukėlusios gaisrą miesto zoologijos sode, beždžionių voljere. Tai ketvirtadienį pranešė šalies teisėsaugos institucijos.
 
Per gaisrą, kilusį naktį į sausio 1-ąją, žuvo apie 30 gyvūnų. Nelaimės vietoje policija aptiko vadinamųjų kiniškų žibintų, kuriuos miesto gyventojai Naujųjų metų naktį leido į dangų, liekanų, kai kurie iš jų buvo su parašais. Visa tai buvo paskelbta trečiadienį per spaudos konferenciją. Po to spėjamos incidento kaltininkės pačios prisistatė į policiją.
 
Įtariamosios – 60 metų moteris ir dvi pilnametės jos dukterys. „Žibintus jos užsisakė internetu, – sakoma policijos pranešime. – Per vakarykštę apklausą jos pareiškė nežinojusios apie draudimą juos leisti (galioja Vokietijoje nuo 2009 metų). Jos nemanė, kad to padariniai bus tokie baisūs“.
 
Už padegimą dėl neatsargumo Krėfeldo gyventojoms gresia piniginė bauda arba įkalinimas iki 5 metų.
 
Gyvūnų žūtis sulaukė plataus atgarsio Vokietijoje. Laikraščio „Rheinische Post“ žiniomis, pastarosiomis dienomis Krėfeldo zoologijos sodui buvo paaukota apie 4 tūkstančius eurų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.03; 00:30

Zebras. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Per Naujųjų metų naktį Vakarų Vokietijoje esančio Krėfeldo miesto zoologijos sode kilusį gaisrą žuvo daugiau nei 30 įvairių gyvūnų, tarp kurių – šimpanzės, orangutangai ir dvi pagyvenusios gorilos. Apie tai trečiadienį pranešė zoologijos sodo vadovai ir avarinės tarnybos.
 
Zoologijos sodo feisbuke paskelbtoje žinutėje teigiama, kad įvyko „nesuvokiama tragedija ir išsipildė baisiausios baimės. Beždžionių zonoje nėra gaisrą išgyvenusių gyvūnų“.
 
Pasak policijos pareigūnų, gaisro priežastys kol kas nenustatytos. Zoologijos sodo darbuotojai teigia esantys ištikti šoko, tad lankytojai pirmąją Naujųjų metų dieną nebus priimami.
 
Pasak įstaigos atstovės spaudai, liepsnose taip pat žuvo įvairių paukščių ir didieji šikšnosparniai („skraidančios lapės“). Netoliese įrengtame aptvare laikoma jauna septynių gorilų šeima nenukentėjo.
 
Krėfeldo zoologijos sodas, esantis maždaug už 15 km nuo Diuseldorfo, kasmet sulaukia apie 400 tūkst. lankytojų, kurie labiausiai domisi drambliais, leopardais ir raganosiais. Beždžionių zona zoologijos sode atidaryta 1975 metais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA ir DPA
 
2020.01.02; 03:00

Jei pavargote nuo politikos, intrigų, ekonominių galvosūkių, pranešimų apie karus, susirėmimus ir teroro aktus, – pasižvalgykite po pasaulio zoologijos sodus. Visi gyvūnai, pradedant drugeliu ir baigiant leopardu, – nuostabūs, nepakartojami. Į juos žvelgiant ateina tikroji ramybė ir palaima. Į gyvūnus žvelgdami nesiliaujame stebėjęsi gamtos grožiu. Būtent grožėdamiesi gamta imame tikėti Didžiuoju Stebuklu. Gyvūnai ypač nuostabūs, kai saugo, globoja, maitina savo jauniklius. O jauniklių žvilgsniai – dar nuostabesni, dar įsimintinesni. Nes kupini naivumo, nuoširdumo.

Gaila, liūdna, pikta, kad natūralios gamtos šioje Žemėje – vis mažiau, kad nuolat nyksta unikalios gyvūnų ir augalų rūšys, kad vis daugiau žvėrių, paukščių ir roplių tegalime išvysti tik zoologijos soduose, draustiniuose, rezervatuose.

Slaptai.lt skaitytojų dėmesiui – keletas EPA – ELTA nuotraukų iš Vokietijos, Vegrijos, Nyderlandų ir Belgijos zoologijos sodų.

2018.08.11; 08:00

Rudasis lokys nelaisvėje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Rumunijos parlamentui antradienį priėmus įstatymą, šalies cirkuose bus uždrausta rengti pasirodymus su laukinius gyvūnais: tigrais, liūtais, lokiais ir kitais. Šiuo sprendimu itin džiaugiasi gyvūnų teisių grupės, informuoja naujienų agentūra AFP.

Remiantis įstatymu, cirko pasirodymuose nebus leidžiama naudoti bet „kokio nelaisvėje gimusio ar laukinėje gamtoje sugauto gyvūno“, nepaisant to, kaip stipriai jie yra prijaukinti.

Cirkams bus skiriami 18 mėnesių įvykdyti nurodymus ir nugabenti gyvūnus į rezervatus arba zoologijos sodus.

„Rumunijoje dėl žmonių pramogos daugiau nekentės joks tigras, liūtas, lokys ar dramblys. Mūsų visuomenė vystosi“, – teigė WWF Rumunijoje direktorius.

Kad įstatymas įsigaliotų, jį dar turi pasirašyti prezidentas Klausas Johanis (Klaus Iohannis). 

Laukinės gamtos atstovai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Jei cirkų savininkai nesilaikys naujų taisyklių, jiems grės baudžiamieji kaltinimai ir vienerių metų kalėjimo bausmė. Tačiau cirkams tam tikrais atvejais bus leidžiama pasirodymuose naudoti kai kuriuos kitus gyvūnus, pavyzdžiui, delfinus ir egzotiškus paukščius.

Toks sprendimas parlamente priimtas po to, kai sausio mėnesį per gaisrą sostinėje Bukarešte esančiame pastate, kuriame buvo laikomi Rumunijos „Globus Circus“ gyvūnai, žuvo 11 gyvūnų, tarp jų – du tigrai.

Be to, po incidento buvo pradėta vieša kampanija, siekusi, kad cirkuose būtų uždrausta naudoti dresuotus gyvūnus, buvo surinkta daugiau kaip 60 tūkst. parašų. Tai taip pat privertė institucijas imtis veiksmų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.14; 04:30