Tamsioji Boiko Borisovo režimo pusė


Per patį rinkiminės kampanijos įkarštį Bulgarijoje vietinė spauda skelbia demaskuojančias medžiagas apie buvusį ministrą pirmininką Boiko Borisovą ir jo klaną. Kalbama apie seksą, narkotikus, piktnaudžiavimą valdžia, rašo Aleksandras Levis laikraštyje "Le Temps".

„Balandžio 15-ąją buvusio Bulgarijos ministro pirmininko Boiko Borisovo rezidencijoje Sofijoje, Bankijos kvartale, įvyko susitikimas, apie kurį sužinota dėka demaskuojančių publikacijų. Polemika Bulgarijoje nerimsta“, – rašo straipsnio autorius.

„Praėjo du mėnesiai po netikėto B.Borisovo vyriausybės atsistatydinimo. Gegužės 12-ąją dieną paskirti pirmalaikiai parlamento rinkimai. Rinkimų kampanija pačiame įkarštyje. Ir, nepaisant gausybės skandalų, konservatyvi buvusio premjero partija GERB (Graždane za evropeiskoje razvitije Bolgarii – Piliečiai už europietišką Bulgarijos raidą, – vert. past.) gali tikėtis 24 proc. rinkėjų balsų, žymiai aplenkdama pagrindinius varžovus – socialistus.

Politologų nuomone, B.Borisovui šitų balsų nepakaks vyriausybei suformuoti, jo partijai teks įsitraukti į delikačias derybas“, – praneša žurnalistas.

„Minėtame susitikime dalyvavo premjeras, persekiojamas už korupciją buvęs žemės ūkio ministras Miroslavas Naidenovas ir Sofijos prokuroras Nikolajus Kokinovas, atėjęs į susitikimą paskųsti naująjį generalinį prokurorą, neleidžiantį N.Kokinovui užsiimti „delikačiais“ darbais, tokiais kaip M.Naidenovo byla.

„Nejuokink, – sako B.Borisovas, – tu gi pats jį išrinkai“. Visą pašnekesį pagal geriausias filmų apie mafiją tradicijas įrašė, tikriausiai, buvęs žemės ūkio ministras. O kalbėjo pašnekovai apie seksą, apie įgaliojimų viršijimą, įstatymų pažeidimus, apskritai apie visišką piramidės, kurios viršūnėje „bosas“, atsainumą demokratinės valstybės institucijoms“, – pažymi straipsnio autorius.

„Tai įrodymas, kad mūsų šalis valdoma ne kaip valstybė, o kaip mafijinė gauja, vadovaujama krikštatėvių tarybos, sprendžiančios einamuosius reikalus su cigaru rankoje ir vartojant žargoninę leksiką“, – cituoja leidinys Michailą Ekimdžijevą, advokatą, kuris specializuojasi žmogaus teisių gynime.   

„Pašnekesio įrašas mįslingu būdu atsidūrė kai kurių Sofijos žurnalistų žinioje. Niekas iš pašnekovų nepaneigė įrašo autentiškumo. Tas epizodas vertinamas kaip ilgos virtinės B.Borisovo vyriausybės veiklos demaskavimų apogėjus.

Kovo pradžioje socialistų lyderis Sergejus Staniševas pateikė prokuratūrai turiningą dosjė, pramintą „Bulgarijos votergeitu“. Buvęs vidaus reikalų ministras Cvetanas Cvetanovas vykdė opozicionierių, verslininkų ir žurnalistų pasiklausymą. Ir tam naudojo specialiai įrengtus automobilius, nupirktus už lėšas, kurias Bulgarijai skyrė Europos Sąjunga Bulgarijos sienų saugumui sustiprinti“, – sakoma medžiagoje.

„Dar vienas smūgis C.Cvetanovui buvo Kovos su mafija agentūros vadovo Stanimiro Florovo atstatydinimas: tas žmogus už kyšius nematydavo išeivių iš Artimųjų Rytų, besiverčiančių narkotikų kontrabanda, veiklos Bulgarijoje“, – rašo straipsnio autorius.

„Sunerimę ne tik amerikiečiai. Trijų valdininkų pašnekesys liudija, kad esama daugybė schemų, kaip Europos pagalba panaudojama ne tiems tikslams. Matyt, ne šiaip sau Bulgarija iki šiol nepriimta į Šengeno erdvę“, – apibendrina leidinys.

Šaltinis: "Le Temps"

2013.05.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *