songaila_m

Artėjančios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Alkas.lt portalo redaktorius Jonas Vaiškūnas kalbina Seimo narį Gintarą Songailą.

Parlamentaras  Gintaras Songaila išsamiai pasakoja apie Lietuvos lenkų politikų veiklą bei Lietuvos – Lenkijos santykius po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir šiandien.  

Tie santykiai – ir sudėtingi, ir keliantys pavojų tiek Lietuvai, tiek Lenkijai, tiek Lietuvos – Lenkijos partnerystei. Ir naudingi, matyt, tik Kremliui.

Continue reading „Parlamentaras Gintaras Songaila svarsto, ar Lenkijos politika jau Kremliaus rankose“

timosenko_ pirstas

Šiandieninėje Lietuvoje dažnai girdime svarstymų apie demokratiją, apie teisinę valstybę, ir džiaugiamės atgauta laisve. Bet ar tikrai Lietuva laisva, ir ar laisvi esame mes, dauguma šalies piliečių?

Teoriškai esame laisvi, tačiau gyvenimo praktika rodo ką kitą – mūsų krašte įsigalėjusių monopolinio kapitalizmo magnatų interesai radikaliai skiriasi nuo daugumos šalies piliečių interesų. Kadangi šie magnatai, nors būdami ryškia mažuma, primeta savo valią daugumai, ir mūsų šalyje sukūrė ištisą korupcijos ,,aštuonkojį“ bei disponuoja didžiulėmis lėšomis, turi didžiulę įtaką įstatymų leidybai, televizijoms bei laikraščiams, jie pateikia iškreiptą vaizdą: neva Lietuva – tai teisinė demokratinė valstybė, kurioje egzistuoja nedidelės problemos, o visi, kalbantys apie didžiulę korupciją, kažkokią oligarchinę santvarką ar pedofilų klanus – tai valstybės pamatų griovėjai. Bet iš tiesų būtent monopolinio kapitalizmo tironija jau apgriovė mūsų valstybės pamatus.

Continue reading „Apie šiuolaikinius tironus ir jų aukas“

grybauskaite_8-k

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuolat skelbėsi, jog gerins santykius su Rusija, o dabar staiga pareiškė, kad Aleksandro Lukašenkos perrinkimas gali išvaduoti Gudiją nuo Rusijos likimo. Logikos paieškos prezidentės kalbose darosi vis sudėtingesne ir mažiau įmanoma misija.

„A.Lukašenka yra ekonominio ir politinio stabilumo Baltarusijoje ir jos nepriklausomybės garantas. Mes nenorėtume, kad mūsų kaimynė būtų antra Rusija“, – taip, anot „Reuters“, kalbėjo Lietuvos reitingų imperatorė D.Grybauskaitė.

Pasakysiu trumpai ir ūkiškai – ir aš taip manau. Mums tas sutvėrimas naudingas, kol pykstasi su Rusija. Tik paaiškinkite, kodėl tai viešai pasakoja prezidentė D. Grybauskaitė, kuri visai neseniai pasiskelbė išvadavusi Lietuvą iš Amerikos įkaitų statuso ir nuolat kalbėjo, kad santykius su Rusija reikia tik gerinti?

Continue reading „Dalia Grybauskaitė pavydi Aleksandrui Lukašenkai“

cyvas110

„Dabartinėje Europoje neturi būti nei realių, nei virtualių sienų“, – vizito Baltarusijoje šalyje metu sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Sutinku. Europos ribose, kurios, anot įžvalgaus socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio, driekiasi nuo Gibraltaro iki Vladivostoko, reikia panaikinti viską. Reikia panaikinti muitines, riboženklius, netgi tiltų turėklus (pažeidžia teisę rinktis ar keliauti skersai ar išilgai). O virtualioje erdvėje reikia panaikinti visas serverių ir sistemų apsaugas, ugniasienes ir antivirusus bei interneteinės bankininkystės slaptažodžius. Visi žmonės broliai ir galimybių riboti nevalia.

Continue reading „Vieninga realioji ir virtualioji Dalios Grybauskaitės Europa“

kalasnikov

Visuomenės aktualijų portale Slaptai.lt ir laikraščio “XXI amžius” priede “Slaptieji takai” esu aptikęs įdomių straipsnių ir videointerviu apie į Vakarus pabėgusio aukšto rango Baltarusijos Vidaus reikalų ministerijos pareigūno Olego Alkajevo knygą “Rastrelnaja komanda”.

Jūsų leidiniuose paskelbtų recenzijų paskatintas internete susiradau šiandien Vokietijoje gyvenančio O.Alkajevo sensacingąją išpažintį ir ją atidžiai perskaičiau. Knygoje “Rastrelnaja komanda” beveik atvirai kalbama, jog dabartinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka atsakingas už politinių oponentų “dingimus be žinios”. O tiksliau tariant – neabejotinai susijęs su politinių priešininkų Baltarusijoje žudymais.

Taigi manau, kad portalui Slaptai.lt ir “XXI amžiaus” priedui “Slaptieji takai” bus įdomu sužinoti ir apie kitą panašaus pobūdžio veikalą.

Continue reading „Medininkų žudikams ginklus įteikė Baltarusija?“

video_cip

Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt jau paskelbė keletą videointerviu su baltarusiško visuomeninio judėjimo “Naš dom” aktyvistais – Olga Karač ir Valerijumi Ščiukinu. Šiandien mes skelbiame videopokalbį su Vilniuje gyvenančiu politiniu disidentu iš Baltarusijos Igoriu Suchorukovu. Politinio prieglobsčio Lietuvoje paprašęs I.Suchorukovas pateikia savo požiūrį, kodėl “Naš dom” – perspektyvi opozicinė jėga, galinti konkrečiai ir veiksmingai pasipriešinti Aleksandro Lukašenkos savivalei. I.Suchorukovas įsitikinęs, jog opozicinės partijos Baltarusijoje vis dar silpnos, susiskaldžiusios, o pilietiniai judėjimai, konkrečiai – “Naš dom”, – reali politinė jėga.

Continue reading „Kuo patrauklus baltarusiškas pilietinis judėjimas “Naš dom”“

video_cip

Jeigu Jums įdomu, kas iš tikrųjų šiandien dedasi Baltarusijoje, – žiūrėkite šį beveik 40-ies minučių trukmės videointerviu. Videostudijos “SLAPTAI” viešnia – Olga KARAČ, vadovaujanti baltarusiškam pilietinių iniciatyvų centrui “Naš dom”. Olga Karač atvirai pasakoja, kokios melu, klasta ir demagogija paremtos taktikos laikosi šiandieninis Baltarusijos diktatorius Aleksandras Lukašenka. O.Karač kategoriškai neigia versiją, jog baltarusiai, nepaisant kai kurių demokratinių suvaržymų, gyvena užtektinai pasiturinčiai, ramiai, oriai. Iš Vitebsko atvykusi O.Karač įrodinėja, jog baltarusiai patiria nuolatinę baimę ir didžiulį nerimą dėl ateities, mat gyvybė lukašenkiškoje Baltarusijoje – neverta nė sudilusio skatiko.

Su centro “NAŠ DOM” direktore Olga KARAČ rusiškai kalbasi žurnalistas Gintaras Visockas.

Continue reading „Baltarusija – tarsi mieganti gražuolė“

baltaruse_nuzudymas

Apie Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos diktatoriškas užmačias, apie jo klastingus metodus susidorojant su opozicija, apie jo nepakantumą jokiai “kitai nuomonei” laikraštis “XXI amžius” pastaruoju metu skyrė nemažai dėmesio. Šioji publikacija – dar vienas pasakojimas apie niūrią Baltarusijos tikrovę. Šiandien pateikiame interviu su Baltarusijos kino režisiere Olga Nikolaičik, kuri, atvykusi į Lietuvą, vilniečiams parodė dokumentinį filmą, pasakojantį apie principingos žmogaus teisių gynėjos Janos Poliakovos gyvenimą. Tragišką gyvenimą. Praėjusių metų kovo 9-ąją žymi Baltarusijos žmogaus teisių gynėja, opozicijos rėmėja, teisininkė Jana Poliakova nusižudė. Kodėl įvyko ši tragedija? Su Baltarusijos kino režisiere Olga NIKOLAIČIK kalbasi “XXI amžiaus” žurnalistas Gintaras Visockas.

Continue reading „Dokumentinis Olgos Nikolaičik filmas – apie tragediją Seligorsko miestelyje“

video_cip

Ne kiekvienas baltarusis, deklaruojantis nepakantumą Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos režimui, – nuoširdus opozicionierius. Baltarusijos opozicijos gretose esama labai skirtingų pažiūrų bei skirtingų tikslų siekiančių žmonių. Taip mano politinio prieglobsčio Lietuvoje paprašęs disidentas Igoris Suchorukovas. Jis įsitikinęs, jog diktatoriui A.Lukašenkai pavaldžios slaptosios tarnybos savo agentų yra infiltravusios ir tarp tų, kurie viešai keikia Baltarusijos diktatorių. Su vienu įtartinu “opozicionieriumi” Baltarusijoje teko susidurti ir pačiam I.Suchorukovui. Tuoj po to pokalbio I.Suchorukovas buvo suimtas tiesiog gatvėje. Šiandien tą “opozicionierių” Vilniuje gyvenantis I.Suchorukovas jau matė ir Lietuvoje…

Continue reading „Baltarusijos opozicijoje knibždėte knibžda Aleksandro Lukašenkos šnipų“

Copy of igor_suhorukov_1

Если проанализировать спектр политических публикаций в беларуских СМИ, то все, в конечном счете сводится к теме противостояния оппозиции и власти. СМИ подконтрольные режиму нахваливает его, всячески очерняя огулом демократическую оппозицию и подчеркивая ее маргинальность. Надо отметить, что независимые беларуские СМИ отвечают взаимностью, при этом в общем-то признавая состояние своего вынужденного нахождения на периферии беларуской политической системы. Есть, конечно, и статьи критического характера, как в альтернативных власти СМИ, так и в альтернативной беларуской политической науке.

Однако надо отметить, что причины диктатуры и слабости оппозиции сводятся либо к каким-то теоретизированным концептам (например, политическая система Беларуси, ее политическая культура, ценности опппозиции и пр.), либо к тому, что режим давит все и всех, несмотря на все отчаянные попытки демократического лагеря все возможными способами его демократизировать.

Continue reading „Утерянные победы“

Copy of igor_suhorukov_1

Visos Baltarusijos valstybinės masinės informacijos priemonės tiesiogiai ar netiesiogiai yra išlaikomos diktatoriaus režimo, ir susidaro įspūdis, kad jos formuoja A.Lukašenkos įvaizdį, tarsi jis būtų  dvimetrinis sportininkas, tiesiog antrojo A. Švarcnegerio antininkas. O mes, deja, iš tikrųjų nežinom visų A. Lukašenkos fizinių parametrų bei jo pajėgumo. Straipsnio autoriui teko bendrauti su žmonėmis, kurie savo akimis matė AGL (taip Baltarusijoje vadinamas A. Lukašenka). Žmonės tvirtina, kad jo ūgis – apie 185 cm, todėl norisi smulkiau aptarti, kodėl gi Lukašenkai klijuojama “tvirto supermeno“ etiketė.

Kaip astrologas pabrėšiu, kad AGL yra gimęs Marsui būnant Ožiaragio žvaigždyne, o Baltajam mėnuliui ir Plutonui – Liūto ženkle. Pagal horoskopą Baltarusijos Prezidentas yra mergelė. Turėdamas tokius prigimtinius duomenis, AGL, jeigu būtų rimtai pradėjęs sportuoti jaunystėje, būtų pasiekęs visai neblogų rezultatų. Na 1-ąjį sporto atskyrį tikrai būtų gavęs.

Continue reading „Masinis girtuokliavimas Aleksandro Lukašenkos valdomoje Baltarusijoje – niūri realybė“

luka

Все беларуские государственные СМИ прямо или косвенно оплачиваются диктаторским режимом и любят, как мне показалось, изображать беларуского диктатора этаким двухметровым «суперменом».  Мы, к сожалению, не знаем реальных физических параметров человека, называющего себя президентом. Однако, автору приходилось иметь беседы с людьми, которые видели АГЛ (А. Г. Лукашенко). Они утверждают, что его рост несколько меньше, порядка 185 см. Поэтому хочется порассуждать поподробнее про соответствие диктатора образу «супермена». 

Continue reading „Смерть чиновника на лукашенковской лыжне и всевозрастающее массовое пьянство народа“

Copy of igor_suhorukov_1

Нарушения прав человека в Беларуси – массовый и рутинный процесс, берущий свое начало с середины 90-х годов прошлого века и совпавший с приходом к власти А. Г. Лукашенко. В своем интервью, анализируя его гороскоп, я указывал на значимость знака Скорпиона в его гороскопе и Черной Луны в этом знаке (готовность на любые преступления и насилия) и 12 дома (связано со спецслужбами, тайнами, тюрьмой). Надо отметить, что до недавнего времени, режиму и лично человеку, называющему себя президентом, удавалось скрывать от широкой (в том числе и международной) общественности многие, мягко говоря, некрасивые события, ими творимые. В последнее время, в связи с переключением его гороскопа, я как астролог вижу злой Меркурий, что означает неконтролируемые (или трудноконтролируемые режимом) информационные процессы.

Continue reading „Пытки – верхушка айсберга массовых нарушений прав человека властями Беларуси?“

video_cip

Slaptųjų tarnybų intrigomis besidomintys skaitytojai, be abejo, bus girdėję Olego Alkajevo pavardę. Šis aukšto rango Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos karininkas šiuo metu išvykęs iš Baltarusijos. Jis legaliai gyvena Vokietijoje. Būtent gyvendamas Vokietijoje jis ir parašė daug triukšmo sukėlusią knygą “Rastrelnaja komanda”. O.Alkajevas savo knygoje atvirai pasakoja, kaip ne vienerius metus vadovavo mirties bausmę Baltarusijos kalėjimuose vykdančiai komandai, kaip ėmė įtarti, jog pistoletas, kuriuo buvo nušaunami mirties bausme Baltarusijoje nuteisti kaliniai, slapta panaudojamas politinių prezidento Aleksandro Lukašenkos oponentų žudymui…

Vasario 17-ąją “XXI amžius” išleis naują “Slaptųjų takų” numerį, kuriame bus paskelbta recenzija apie knygą  “Rastrelnaja komanda”. O dabar paklausykite, kokį įspūdį Olego Alkajevo išpažintis “Rastrelnaja komanda” paliko Lietuvoje politinio prieglobsčio paprašiusiam baltarusiui Igoriui Suchorukovui, Baltarusijos tikrovę pažįstančiam ne iš pasakojimų, bet savo kailiu.

Continue reading „Olego Alkajevo knygos “Rastrelnaja komanda” ypatumai“

kgb-bandiera_mmmm

18-ого января 2010 года в суде Островецкого района было проведено предварительное судебное заседание  на котором в порядке регреса рассматривался  иск Белорусского бюро по транспортному страхованию,  предъявленный мне о возмещении вреда причиненного   в следствие  ДТП, произошедшего  11.09.2009. с моим участием и участием автомобиля принадлежащего Островецкому районному отделению КГБ. Интересно, что повестку в суд я получил за два дня до судебного слушания – 15.01.2010. Суд начался а 10-00 и закончился около 12-00.   В  процессе  судебного заседания  была  заслушана позиция сорон и  разрешены ряд ходатайств. Суд, в частности, удовлетворил мое ходатайство о приобщении к материалам дела и рассмотрении в суде  подготовленных  мною  возражений против иска, которые находятся в одном из приложенных файлов.  Следующее слушание назначено  на 10-00 29.01.20010.

Continue reading „Твои доказательства ничего не стоят, потому что ты имеешь дело с КГБ“

video_cip

Kodėl Baltarusijoje nėra valkatų ir benamių? Šiandieninės Baltarusijos gerbėjų manymu, prezidentas Aleksandras Lukašena puikiai tvarkosi, todėl ekonomiškai klestinčioje šalyje ir negali būti bedarbių. A.Lukašenkos oponentai skelbtų visai kitokius argumentus. Jie tvirtintų, jog A.Lukašenkos parankiniai nuo visuomenės akių tiesiog kažkur slepia šiuos žmones. O Lietuvoje politinio prieglobsčio paprašęs Igoris Suhorukovas turi trečiąją versiją. Esama įtarimų, jog šiuos nelaimėlius sugavusi Baltarusijos milicija veža tiesiai į organų transplantacijos punktus, kurių šalyje – ne viena dešimtis. Taigi Baltarusijoje pavojinga gyventi ne tik politiniams oponentams, bet ir išmaldos prašantiems vargšams…

Beje, duodamas šį interviu Vilniuje apsistojęs I.Suhorukovas pasakoja ir apie oficialiojo Minsko pastangas bet kokia kaina susidoroti su politiniais oponentais, ir apie asmenišką požiūrį į baltarusiškus kalėjimus, ir apie tikruosius baltarusiškus uždarbius, pensijas, kainas drabužių bei maisto parduotuvėse.

Continue reading „Kodėl Baltarusijoje nėra valkatų ir benamių?“

video_cip

Igoris Suhorukovas – baltarusis. Pabėgo jis iš Baltarusijos baimindamasis prezidento Aleksandro Lukašenkos represijų. Nieko keisto. Paskutiniaisiais metais jis aktyviai rėmė opoziciją. Šios I.Suhorukovo nuostatos neliko nepastebėtos. Oficiali valdžia netrukus pasirūpino, jog vaikiną pradėtų persekioti keisčiausi nemalonumai, bėdos, nelaimės: jį baudė už neva padarytus finansinius bei viešosios tvarkos pažeidimus, jį išmetė iš darbo, jį trumpam uždarė į daboklę. O kai vieną dieną buvo žiauriai sumuštas, I.Suhorukovas nusprendė daugiau neberizikuoti ir Lietuvoje paprašė politinio prieglobsčio.

Šiandien skelbiame Igorio Suhorukovo pasakojimą apie tai, kaip jis atsidūrė Lietuvoje. Netrukus bus paskelbtas ir jo pasakojimas apie Baltarusijos kalėjimų kasdienybę, Baltarusijoje įvykdytas politines žmogžudystes ir asmeninius įspūdžius, patirtus gyvenant Lietuvoje.

Continue reading „Kodėl baltarusis Igor Suhorukov paprašė politinio prieglobsčio“

video_cip

Igoris Suhorukovas – baltarusis. Pabėgo jis iš Baltarusijos baimindamasis prezidento Aleksandro Lukašenkos represijų. Nieko keisto. Paskutiniaisiais metais jis atkakliai kėlė savo kandidatūrą  rinkimuose į Baltarusijos parlamentą, nepraleido rinkimų į vietos savivaldos organus, aktyviai rėmė opoziciją, darbavosi kaip nepriklausomas rinkimų stebėtojas. Šios I.Suhorukovo nuostatos neliko nepastebėtos. Oficiali valdžia netrukus pasirūpino, jog vaikiną pradėtų persekioti keisčiausi nemalonumai, bėdos, nelaimės: jį baudė už neva padarytus finansinius bei viešosios tvarkos pažeidimus, jį išmetė iš darbo, jį trumpam uždarė į daboklę. O kai vieną dieną buvo žiauriai sumuštas, I.Suhorukovas nusprendė daugiau neberizikuoti ir Lietuvoje paprašė politinio prieglobsčio. Šiandien jam suteiktas nuolatinis leidimas gyventi Lietuvoje, čia jis studijuoja politikos mokslus.

Igoris SUHORUKOVAS studijai “SLAPTAI” davė išsamų videointerviu apie šiurpią politinę ir ekonominę padėtį, į kurią Baltarusija pateko dėl prezidento A.Lukašenkos kaltės. Tuos videointerviu paskelbsime tuoj po Naujųjų metų šventės. O dabar pateikiame I.Suhorukovo samprotavimus, kokius 2010-uosius metus horoskopai žada Baltarusijos vadovui A.Lukašenkai. Mat laisvalaikiu I.Suhorukovas domisi astrologija.

Continue reading „2010-ųjų horoskopas Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai – nepalankus“