Slaptai.lt pasiekė liūdna žinia. Vilniuje lapkričio 21 d. netikėtai mirė vienas žinomiausių Lietuvos teisininkų, baudžiamųjų bylų advokatas, Mykolo Riomerio universiteto docentas, socialinių mokslų daktaras Kęstutis Stungys.

Kęstutis Stungys gimė 1940 m. gegužės 13 d. Joniškėlyje. 1968 metais baigė Vilniaus Unversiteto Teisės fakultetą, vėliau, 1973 metais – Maskvos M. Lomonosovo universiteto Teisės fakulteto aspirantūrą, apsigindamas teisės mokslų disertaciją.

Nuo 1998 m. Lietuvos teisės universiteto (vėliau – Mykolo Riomerio Universiteto) docentas, nuo 1998 m. iki 2000 m. Teisės fakulteto dekanas. Specializavosi baudžiamojoje teisėje, kaip advokatas atstovavo gynybą baudžiamosiose bylose. Savo kolegų teisininkų buvo aukštai vertinamas. Nuo 1992 m. iki 1998 m. buvo Lietuvos teisininkų draugijos pirmininkas.

Continue reading „Liūdna žinia: mirė garsus Lietuvos teisininkas advokatas Kęstutis Stungys“

2014 metų balandžio 4 d. Apeliacinis teismas (teisėjų kolegijoje pirmininkaujantis Linas Šiukšta, kolegijos nariai – Linas Žukauskas ir Laima Garnelienė) išteisino dėl neva ketinimo įvykdyti teroro aktą Čečėnijoje nuteistą klaipėdietę Eglę Kusaitę. Prioritetu iškėlė žmogaus teises.

E. Kusaitė 2009 metais buvo suimta ir apkaltinta teroristiniu siekiu susisprogdinti kokioje nors Rusijos karinėje bazėje, tikėtina Čečėnijoje, o pagrindinis jos motyvas – įsijautimas į musulmoniškąją kovoje su priešu gyvybės paaukojimo doktriną.

Pastebėsiu, kad Lietuvos pasipriešinimo okupacijoms istorijoje daug ir katalikiškų tokio gyvybės paaukojimo pavyzdžių.

Continue reading „Eglė Kusaitė, matyt, bus išteisinta. Bet ar viskas taip gerai?“

2013 m. gegužės 30 d. Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija (pirmininkaujanti Virginija Švedienė, Jūratė Damanskienė ir Artūras Pažarskis), iš esmės pripažino visus VSD, ikiteisminio tyrimo teisėjų ir tyrėjų, tarp jų – ir Rusijos Federacijos Federalinės saugumo tarnybos, buvusios KGB, tardytojų Lietuvoje, prokurorų slaptų liudininkų liudijimus, surinktus įrodymus ir kaltinimus teisingais, teisėtais, o visus „teroristės“ Eglės Kusaitės advokato Kęstučio Stungio ir jos pačios argumentus „prieš“ praktiškai niekiniais, ypač niekiniais – advokato reikalavimus laikytis pasirašytų tarptautinių konvencijų.

Teismas nuteisė Eglę Kusaitę už neva teroro aktą – Kremliaus karinės bazės Čečėnijoje, tik nežinia, kurios, kada ir kokiomis aplinkybėmis – susprogdinimą, pagal baisiausią Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso (BK) 250 straipsnio „Teroro aktas“ dalį, numatantį bausmę – kalėjimą iki gyvos galvos.

Continue reading „Advokatas Kęstutis Stungys: Vilniaus apygardos teismo 2013-ųjų gegužės 30-osios nuosprendis Eglės Kusaitės byloje – neteisingas“

Dariui Valiui tapus generaliniu prokuroru iš senojo sovietinio okupacinio raugo prokurorų ir jų augintinių apkabos savo ar ne savo noru iššoko bent keli aukšto rango prokurorai.

Vieni komentatoriai rauda, kad prokuratūra netenka aukštos kvalifikacijos profesionalų, kiti džiaugiasi, tikėdamiesi, kad jų vietas užims mažiau su senąja, iš esmės kagėbistine, prokuratūros nomenklatūra susiję jauni prokurorai, kad procesas vyks prokuratūros sužmogėjimo kryptimi.

Bet turbūt niekam nekyla abejonių, kad ta senoji kagėbistinė nomenklatūra savo pozicijų taip lengvai nepaliks.

Continue reading „Eglės Kusaitės byla. Ar įvyks virsmas teisėsaugoje ir koks“

kastis

Tai – autoriaus liudijimas iš įvykio vietos.

2012 m. vasario 1 – kovo 28 d. Kauno miesto apylinkės teisme vyko teisminis nagrinėjimas, kurio tikslas buvo išaiškinti, ar teisiamas Letas Palmaitis yra kaltas apšmeižęs pareigas einančius prokurorus Justą Laucių ir Mindaugą Dūdą pagal LR BK 154 str. 2 d.

Teismas pripažino Letą Palmaitį kaltu pagal abudu jam inkriminuojamus straipsnius, 154-2 (šmeižtas, panaudojant masinio informavimo priemones) ir 290 (pareigūno įžeidimas). Letas Palmaitis nepripažino save kaltu šmeižtu ir baigiamojoje kalboje teigė, kad teismas neįrodė, kad jo „paskleisti teiginiai, paremti informacija, pateikta žiniasklaidoje, viešai žinomuose dokumentuose yra šmeižtas“.

Continue reading „Vienas Lietuvos teismų praktikos anatominis pjūvis „teroristės“ Eglės Kusaitės byloje“

kusaite_portretas

Apie žmogaus teisių pažeidimus Lietuvos santykiuose su Rytais ir su jais susijusius Lietuvos teisės sisteminius trūkumus pirmą kartą labai skambiai prabilta šiais metais kilus įtarimams, kad garsiojoje Eglės Kusaitės byloje Lietuvos specialiosios tarnybos neleistinai bendradarbiavo su SSRS KGB galių tęsėja Rusijos Federacijos (RF) Federaline saugumo tarnyba (FST).

Pasigirdo balsai, kad Lietuvos Respublikos (LR) įstatymai bei tarpvalstybinė savitarpio teisinės pagalbos sutartis su Rusija iš viso nenumato jokio RF specialiųjų tarnybų procesinio dalyvavimo civilinėse bei baudžiamosiose bylose Lietuvos terotorijoje.

Tačiau garsiai apie visa tai prabilo ne valstybinės institucijos, bet protestuojantys buvę SSRS politiniai kaliniai, visuomeninės organizacijos, žmogaus teisių gynėjai, visuomenės veikėjai.

Continue reading „Keistas Teisingumo ministerijos požiūris į Žmogaus teises“

stungys_portretas

Terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės istorijoje – nauji netikėtumai. Merginą ginantis advokatas Kęstutis Stungys tvirtina, jog Generalinės prokuratūros atstovai neteisėtai manipuliuoja kai kuriomis itin svarbiomis sąvokomis. Pavyzdžiui, E.Kusaitės skundas dėl smurto ir psichologinio poveikio tirtas vadovaujantis ne Proceso įstatymu, o manipuliuojant Proceso įstatymu.

Tokiais žingsniais siekta išsaugoti išgalvotai surašyto kaltinamojo akto teisėtumą ir pagrįstumą. Juk pirminiame Eglės Kusaitės skunde ir paskesniuose skunduose argumentai dėl fizinio smurto ir psichologinio poveikio siekiant, kad mergina apkalbėtų pati save ir pripažintų jai pareikštą kaltinimą, teisiniu požiūriu pateikti nepilnai. Ypatingai apeliaciniame skunde Vilniaus apygardos teismui dėl prokuroro Gintaro Jasaičio 2010-12-10 nutarimo atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, girdi, „nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“.

Continue reading „Advokatas Kęstutis Stungys: “Neteisėtai tikslindami skundą prokurorai pakeitė skundo esmꔓ

stungys-kusaite

Lietuvoje netyla aistros dėl terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės bylos. Kaip visuomet, tokiais atvejais visuomenė dažniausiai susiskaldo į keletą priešingų stovyklų. Vieni įsitikinę, jog lietuviškosios jėgos struktūros ir lietuviškoji Temidė elgiasi principingai, sąžiningai. Kiti gi mano, kad, pavyzdžiui, Lietuvos VSD bendradarbiavimas su Rusijos FSB šioje subtilioje byloje – ne tik kad neleistinas, bet dar ir nusikalstamas. Šiandien mes pateikiame išskirtinį interviu su Eglę Kusaitę ginančiu advokatu Kęstučiu STUNGIU, kuris išvardina svarbiausius, esminius gynybos priekaištus.

Su advokatu Kęstučiu Stungiu kalbasi Slaptai.lt žurnalistas Gintaras Visockas.

Continue reading „Lietuvos teisėsaugai žūtbūt reikalingas savasis Osama bin Ladenas – terorizmu kaltinama Eglė Kusaitė?“

stungys-kusaite

“Žinių radijo” laidoje “Raktas” balandžio 28-ąją buvo kalbama apie terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės bylą. Ar Lietuvos visuomenė žino, dėl ko įkalinta mūsų pilietė? Ar Lietuvos teisėsauga turi įrodymų, jog Eglė neabejotinai ruošėsi susisprogdinti Maskvoje? Ar mūsų slaptosios tarnybos nepadarė grubios klaidos, sutikdamos bendradarbiauti su Rusijos FSB?

Juk kardomoji priemonė suėmimas gali būti skiriama tik tuo atveju, kai yra pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, jog įtariamasis padarė nusikalstamą veiką. E.Kusaitės byloje nenustatyta jokių konkrečių, vienareikšmių duomenų, jog mergina įvykdė ar bandė surengti teroro aktą.

Continue reading „Kaltinimai Eglei Kusaitei grindžiami duomenimis, surinktais pagal Rusijos terorizmo sampratą“

Copy of pr_11

Terorizmu kaltinamai klaipėdietei Eglei Kusaitei nepavyko nušalinti jos byloje valstybės kaltinimą palaikančio Generalinės prokuratūros prokuroro Mindaugo Dūdos.

Vilniaus Apygardos teismas tokį prašymą atmetė. Tačiau Vilniaus Apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė, kad E.Kusaitė dar maždaug dvi savaites galės džiaugtis laisve. Svarstymą, ar patenkinti prokuroro prašymą trims mėnesiams suimti E.Kusaitę, teismas atidėjo iki balandžio 21-osios dienos.

Continue reading „“Lietuva kiek kitaip įsivaizduoja terorizmą ir išsivaduojamąjį judėjimą nei Rusija”“