Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pirmadienį apkaltino JAV Centrinės Žvalgybos Valdybos (CŽV) direktorių Mike’ą Pompeo melavus. Atstovės teigimu, CŽV vadovas melavo, kai sakė, kad Rusija „ne vieną dešimtmetį“ kišosi į JAV rinkimus.

„Geriausias įrodymas, kad tai grynas melas, yra tai, jog visus šiuos dešimtmečius Amerikos specialiosios tarnybos ir pareigūnai nei karto nepareiškė tokio tvirtinimo ir nepateikė šio klausimo Rusijai“, – socialiniame tinkle feisbuke rašė atstovė.

„Nebuvo nei vienos istorijos apie tai, kol JAV prezidentu tapo Donaldas Trumpas. Tai yra būtent tas laikas, kai visa tai prasidėjo, nepagrįsti kaltinimai, užsienio priešo paieškos, dejonės apie Kremliaus ranką“, – pridūrė M. Zacharova.

Rusija yra kaltinama tiesiogiai kišusis į rinkimus JAV. Šiuo metu Jungtinėse Valstijose dėl to vykdomas tyrimas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.09; 00:01

Buvęs Amerikos specialiųjų tarnybų darbuotojas Edvardas Snoudenas (Edward Snowden) neišdavė JAV interesų. Tai interviu amerikiečių režisieriui Oliveriui Stounui (Oliver Stone) pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Pokalbio fragmentas ketvirtadienį buvo paskelbtas žurnalo „Hollywood Reporter“ tinklalapyje.

„E. Snoudenas ne išdavikas. Jis neišdavė savo šalies interesų, jis neperdavė kitai šaliai nė vienos informacijos, kuri pakenktų jo tautai“, – teigė Rusijos prezidentas. „Visa, ką jis daro, jis daro viešai“, – pridūrė V. Putinas.

Anot jo, E. Snoudenas turėjo pasitraukti iš JAV specialiųjų tarnybų ir sustoti. Režisierius paklausė, ar Rusijos prezidentas pritaria E. Snoudeno veiksmams. „Ne“, – atsakė V. Putinas. Į O. Stouno klausimą, ar JAV nacionalinio saugumo agentūra nenuėjo pernelyg toli, realizuodama sekimo programą, Rusijos lyderis atsakė teigiamai.

„Be abejo, aš taip manau. Šiuo požiūriu E. Snoudenas teisus“, – patikslino V. Putinas.

Visas V. Putino interviu O. Stounui bus parodytas birželio 12-15 dienomis per kabelinės televizijos kanalą „Showtime“.

Buvęs JAV nacionalinio saugumo agentūros darbuotojas E. Snoudenas perdavė žurnalistams slaptą informaciją apie elektroninio sekimo programas. Jis nuo 2013 metų gyvena Rusijoje.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.02; 16:45

JAV prezidentas Barakas Obama „tesėjo žodį“: Amerikos specialiosios tarnybos liovėsi klausytis Bundestago kanclerės Angelos Merkel mobiliojo telefono. Tačiau JAV prezidentas nutylėjo, kad NSA dar intensyviau ėmė klausytis A.Merkel aplinkos telefoninių pokalbių. Kaip išsiaiškino Bild am Sonntag žurnalistai, dabar stebimos 320 esminės Vokietijos personos, priimančios politikos ir ekonomikos sprendimus, taip pat ir VFR vidaus reikalų ministras Tomas dė Mezjeras.

Laikraštis pateikia „aukšto Amerikos specialiųjų tarnybų bendradarbio Vokietijoje“ pasisakymą: „Mes turime įsakymą neleisti atsirasti jokiems informaciniams nuostoliams ryšium su tuo, kad dabar negalima tiesiogiai klausytis kanclerės pokalbių“.

Continue reading „Amerikietiškas Vokietijos politikų pasiklausymas – teisėtas ar neteisėtas?“

„Neįtikėtina, bet išsyk po skandalo dėl Amerikos specialiųjų tarnybų vykdyto Vokietijos kanclerės Angelos Merkel mobiliojo telefono pasiklausymo Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir šalininkų, ir priešininkų nuomonės sutapo“, – rašo Der Spiegel.

Visi Kremliaus šeimininką laiko – mažų mažiausiai – genijum, pažymi žurnalistas Benjaminas Bideris (Bejamin Bidder). Abi barikadų pusės įsitikinusios, kad V.Putino FSB tarnybos „ėjimas“ genialus: perdavusi Vakarų žiniasklaidai demaskuotojo Edvardo Snoudeno dokumentus, tokiu būdu pasėjo priešiškumą tarp sąjungininkių – Amerikos ir Europos.

Continue reading „Slaptas Vladimiro Putino džiaugsmas“

miller

Ričardas Mileris – pirmasis FTB bendradarbis, apkaltintas šnipinėjimu Sovietų Sąjungos naudai.

Kamavęsis dėl per didelio svorio (112,5 kg), nerangus ir aplaidus, Ričardas Mileris (Richard W. Miller, g. 1937) pradėjo dirbti FTB struktūrose 1964 metais. Bet FTB Biuro bendradarbiu visa to žodžio prasme jo niekaip neįmanoma buvo pavadinti.

1982 metais jį perkėlė iš FTB Riversaido filialo Kalifornijos valstijoje į Los-Andželes skyrių ir paskyrė į kontržvalgybos poskyrį, kur jis buvo labiau matomas viršininkams ir kolegoms, negu ankstesnėje vietoje padalinyje, užsiiminėjusiame kriminaliniais nusikaltimais. Jo tarnybos lapas, reikia pasakyti, buvo prastokas: prekiavo „Amway“ firmos produkcija tiesiog iš savo tarnybinės mašinos, naudodamasis Biuro bendradarbio pažymėjimu prašinėdavo parduotuvėse saldumynų, ir, galų gale, pardavinėjo tarnybinę informaciją privačiam detektyvui.

Continue reading „Storulio FTB agento išdavystė“