Slaptas Vladimiro Putino džiaugsmas


„Neįtikėtina, bet išsyk po skandalo dėl Amerikos specialiųjų tarnybų vykdyto Vokietijos kanclerės Angelos Merkel mobiliojo telefono pasiklausymo Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir šalininkų, ir priešininkų nuomonės sutapo“, – rašo Der Spiegel.

Visi Kremliaus šeimininką laiko – mažų mažiausiai – genijum, pažymi žurnalistas Benjaminas Bideris (Bejamin Bidder). Abi barikadų pusės įsitikinusios, kad V.Putino FSB tarnybos „ėjimas“ genialus: perdavusi Vakarų žiniasklaidai demaskuotojo Edvardo Snoudeno dokumentus, tokiu būdu pasėjo priešiškumą tarp sąjungininkių – Amerikos ir Europos.

Antai nacionalpatriotinio laikraščio „Zavtra“ („Rytojus“) vyriausiasis redaktorius Aleksandras Prochanovas pavadino E.Snoudeną „Putino ginklu, kuris puikiausiai veikia“, Vokietijos spauda laiko skandalą „didžiausiu Putino laimėjimu“, o E.Snoudeną – jo „globotiniu ir agentu“, tokios pat nuomonės laikosi ir Amerikos žurnalistė ir Lenkijos užsienio reikalų ministro Radoslavo Sikorskio žmona Enn Epplbaum.

Jeigu visa tai būtų iš tiesų taip, tęsia B.Biddris, skandalą „neabejotinai būtų galima pavadinti reikšmingiausiu Kremliaus laimėjimu“. Bet šioje teorijoje yra du ginčytini momentai, pabrėžia žurnalistas. Visų pirma, pasakoja žurnalistas, joje „nėra jokių įrodymų. E.Snoudenas galėjo perduoti dokumentus užsienio žurnalistams dar iki savo išvykimo į Maskvą“.

Antra, visiškai akivaizdu, kad V.Putinui pats E.Snoudenas nepatinka. Juk V.Putinas, anksčiau buvęs sovietų specialiųjų tarnybų karininkas, niekada kokių nors platesnių komentarų apie E.Snoudeną nėra dėstęs, bet tai, kaip į jį žiūri KGB veteranai, visiškai aišku iš „Kasperskio laboratorijos“ generalinio direktoriaus Jevgenijaus Kasperskio pasisakymų, – pastarasis jį pavadino „dergėju“, kuris kaip išdavikas „degs pragaro liepsnose“.

Kremliui visai nebūtina valdyti E.Snoudeną, kad gautų iš viso šito pelną, apibendrina Der Spiegel. Kad pradėtų krauti iš visos šitos istorijos politinį kapitalą, Rusijai pakako tik suteikti E.Snoudenui prieglobstį, pareiškė žymus Europos tarptautinių santykių tarybos ekspertas Rusijos klausimais Štefanas Maisteris (Stephan Meister).

Nuotraukoje: Rusijos prezidentas Valdimiras Putinas.

Šaltinis: Der Spiegel

2013.11.12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *