Amerikietiškas Vokietijos politikų pasiklausymas – teisėtas ar neteisėtas?


JAV prezidentas Barakas Obama „tesėjo žodį“: Amerikos specialiosios tarnybos liovėsi klausytis Bundestago kanclerės Angelos Merkel mobiliojo telefono. Tačiau JAV prezidentas nutylėjo, kad NSA dar intensyviau ėmė klausytis A.Merkel aplinkos telefoninių pokalbių. Kaip išsiaiškino Bild am Sonntag žurnalistai, dabar stebimos 320 esminės Vokietijos personos, priimančios politikos ir ekonomikos sprendimus, taip pat ir VFR vidaus reikalų ministras Tomas dė Mezjeras.

Laikraštis pateikia „aukšto Amerikos specialiųjų tarnybų bendradarbio Vokietijoje“ pasisakymą: „Mes turime įsakymą neleisti atsirasti jokiems informaciniams nuostoliams ryšium su tuo, kad dabar negalima tiesiogiai klausytis kanclerės pokalbių“.

Amerikos specialiųjų tarnybų stebėjimo laukas VFR – 297 žmonės, sakoma straipsnyje.

Prieš priimant svarbius sprendimus, A.Merkel dažnai tariasi su „svarbiausiu iš savo ministrų“, VRM vadovu Tomasu de Mezjeru, – tuo NSA bendradarbiai galėjo įsitikinti patys. Juos „nustebino“, kokie „glaudūs“ pasirodė esą valstybės vadovės ir ministro „konfidencialūs santykiai“, rašo Bild am Sonntag.

De Mezjeras sudomino JAV ir kaip „perspektyvus kandidatas į NATO generalinio sekretoriaus postą. „Mes norėjome išsiaiškinti, ar jis iš tikrųjų gali būti mums patikimas partneris“, – cituoja laikraštis savo šaltinį iš Amerikos specialiųjų tarnybų.

Oficiali JAV Nacionalinio saugumo tarybos atstovė Kathleen Hayden į Vokietijos laikraščio klausimą atsakė: „Amerikos vyriausybė leido aiškiai suprasti, kad Jungtinės Valstijos renka tokią pat žvalgybinę informaciją, kaip ir visos valstybės… Mes neatsiprašinėsime už tai, kad mūsų specialiosios tarnybos dirba gal dar veiksmingiau nei kitų šalių“.

Kaip pažymi straipsnio autoriai, „amerikietiškas paneigimas būtų skambėjęs kitaip“.

Nuotraukoje: Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kurios pokalbių Amerikos specialiosios tarnybos dabar nesiklauso; užtat intensyviai domisi ponios A.Merkel artimiausios aplinkos telefoniniais pokalbiais.

Šaltinis: Bild

2014.02.27; 03:05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *