Rusijos žiniasklaida sieja Merkel su Briuselio teroristais


Rusijos valstybinė žiniasklaida tapo „pačia pirmiausia provokatore, kurstančia priešiškumą pabėgėliams Europoje ir nesibodinčia įtraukti į savo istorijas nekaltų žmonių“, – rašo vokiečių bulvarinis leidinys Bild.

Antai, „Komsomolskaja praveda“ žurnalistas Dmitrijus Smirnovas išspausdino „chaotišką montažą“, kuris turi įrodyti, kad jaunuolis, praėjusį rudenį nusifotografavęs kartu su VFR kanclere Angela Merkel (siras Anasas Modamanis fotografavo per Merkel vizitą į pabėgėlių priėmimo punktą Berlyne, Špandau rajone, ir vėliau ta fotografija pasklido po visą pasaulį), ir esąs ”Briuselio teroristas“.

Kremliui ištikimas žurnalistas, „matyt, pasinaudojo siundymu, kurį sukurstė dešiniosios pakraipos vokiečių ekstremistai, prisilaikantys įvairių sąmokslo teorijų“, pabrėžia leidinys.

Pastarieji, kaip sakoma straipsnyje, kaip tik panaudojo tą fotografiją siundymams prieš pabėgėlius, sumontavę Modamanio asmenukę kartu su Briuselio teroristo Nadžimo Lahraui fotografija ir pridėję antraštę: „Nejaugi ponia Merkel fotgrafavosi drauge su Briuselio teroristu?“

Ir vokiečių ekstremistai, ir Rusijos valstybinė žiniasklaida, kaip pažymi Bild, „tvirtina, kad jie „stulbinamai“ panašūs, o tai, savo ruožtu, reiškia, kad Merkel pozavo su teroristu…“. Vos tik išspausdinus šiuos žodžius, gandus pasičiupo Maskvos naujienų agentūra Sputnik News, ir po kelių minučių juos jau skelbė agentūros tarnyba vokiečių kalba.

„Rusijos valstybinė žiniasklaida nebe pirmą kartą išnaudoja vokiečių neonacių propagandą“, – komentuoja tą istoriją Bild, primindamas didžiulį skandalą sukėlusį atsitikimą sausio mėnesį su neva išprievartauta mergaite Liza.

Tuo tarpu pats Anasas Modamanis, pasak jo paties, buvo „visiškai šokiruotas, sužinojęs, kas dedasi, iš Facebook ir Twitter. Tuo labiau, kad dabar 18-metis Modamanis gyvena berlyniečių šeimoje, lanko vokiečių kalbos kursus ir ketina mokytis techninės specialybės.

„Aš iš tikrųjų apgailestauju dėl elgesio tų žmonių, kurie tvirtina tokius dalykus. Aš iš tikrųjų noriu gyventi Berlyne taikiai“, – pareiškė jis.

Informacijos šaltinis: Bild

2016.03.30; 06:22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *