Nustėrau dėl kieme pamatyto vaizdo…


Spalio mėn. 24 d. apie 11.40 val. ėjau Vilniaus Skroblų gatve ir nustėrau dėl tarp 17-ojo ir 19-ojo namų esančiame kieme pamatyto vaizdo…

Kiemo ant dar žalios žolės gulėjo maždaug 20-ies metrų ilgio ir vieno metro pločio du lozungai. Bandžiau paskaityti, kas man artimesniajame aliejiniais dažais stambiomis rusiškomis raidėmis parašyta; kadangi stovėjau pėsčiųjų take, kurį nuo kiemo skiria tvora, ir kadangi lozungas buvo vietomis atsiknojęs kita puse, o galas suraitytas.

Tai ne viską įskaičiau, bet ir to, ką perskaičiau, pakako: "VELIKOMU  OKTIABRIU – SLAVA!", "VELIKOMU LENINU – SLAVA!" 

Kitame krašte prie 19-ojo namo keli vyrai rūpinosi tais užrašais ir, matyt, visais lozungais. Žadėjau prie jų prieiti, bet pabūgau, nes pajutau iš tų lozungo žodžių dvelkiantį priešiškumą, kuriuo, be abejo, bus persiėmę ir jų rašeivos.

Atsiminiau – netrukus bus Spalio revoliucijos metinės, matyt, kažkokia organizacija ruošiasi jas paminėti, – gal kokie „jedinstvininkai“, gal tautos judošiai. Gal neš per nesankcionuotą paradą, gal naktį pakabins kokioje patiltėje ar virš aprūdijusių sovietinių fabrikų sienų ar stogų?

Palyginus netoli nuo Skroblų gatvės yra Saugumo komitetas… Kažin ar jo darbuotojai žino, kokie tamsūs darbeliai atliekami  netolimose apylinkėse ir dienos šviesoje?

2013.10.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *