Rusija ruošiasi pulti Ukrainą?


Prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė aukščiausią kovinės parengties laipsnį toms Rusijos karinėms pajėgoms, kurios dislokuotos prie sienos su Ukraina. Oficialiai aukščiausia kovinė parengtis įvesta ne dėl įvykių Ukrainoje, bet neva dėl to, kad sumanyta surengti neplanuotą Vakarinės ir Pietinės Rusijos armijos karinių apygardų patikrinimą.

Slaptai.lt duomenimis, Kremliaus vadovybė nutarė atlikti patikrinimą itin gausioms karinėms pajėgoms. Šis V.Putino įsakymas galioja kontingentui, kurį sudaro per 150 tūkst. karininkų ir kareivių.

Tokią informaciją oficialiai perdavė Rusijos gynybos ministras, armijos generolas Sergejus Šoigu. Šią informaciją čia pat išplatino portalas cenzor.ru, remdamasis oficialiu Interfakso pranešimu.

V.Putino įsakymas paskelbtas vasario 26-ąją 14 valandą (Maskvos laiku). Kovinis aliarmas nuskambėjo Vakarų karinėje apygardoje, 2-ojoje Centrinės apygardos armijoje, Oro gynybos daliniuose, desantininkų bei oro transporto daliniuose.

Rusijos gynybos ministras S.Šoigu akcentavo, esą vyriausiasis Rusijos ginkluotųjų pajėgų vadas Vladimiras Putinas nusprendė patikrinti Vakarų ir Pietų apygardų kovinę galią – kaip jos pajėgios likviduoti iškilusias krizines situacijas, keliančias grėsmę Rusijos saugumui. O taip pat – kaip jos pajėgios įveikti terortistines bei užkrečiamųjų ligų grėsmes.

Žodžiu, karinis kontingentas, sudarytas iš 150 tūkst. žmonių, jau žvangina ginklais. Beje, iš 150-ies tūkstančių ant kojų pakeltų karių apie 40 tūkst. kariškių patenka į teritoriją, kuri priskiriama 2011-aisiais pasirašytai Vienos konvencijai. Rusijos gynybos ministras pripažino, kad jie, kariškiai, atidžiai seka, kokia padėtis susiklosčiusi karinio Juodosios jūros laivyno bazėse.

Kovinių pajėgų tikrinimas užtruks iki kovo 3 dienos. Patikrinimas bus atliekamas dviem etapais: pasiruošimas skubiam išvykimui ir dislokacija iš anksto numatytose teritorijose.

Įdomu tai, kad 2013-ųjų metų vasarą jau buvo atliktas vienas kovinės parengties patikrinimas. Tik tuomet buvo tikrinama Rytų karinė apygarda. Ant kojų buvo pakelta apie 80 tūkst. karių, ir šis patikrinimas buvo laikomas vienu iš masiškiausių nuo pat 1991-ųjų metų. Dabar gi ant kojų pakeltas karinis kontingentas iš 150 tūkst karių. Vadinasi 2014-ųjų vasario patikrinimas – dabar pats stambiausias?

Rusiškas internetinis portalas „Цензор.НЕT“ taip pat teigia, jog NATO generalinis sekretorius pareiškė, jog visos pasaulio valstybės privalo gerbti Ukrainos teritorinį vientisumą.

Tačiau NATO vadovybė adekvačių veiksmų imtis bent jau kol kas neketina. Aukščiausios karinės parengties NATO vadovybė paskelbti neplanuoja.

2014.02.27; 04:17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *