Lietuvoje praėjusią parą, ištyrus 6 399 ėminius, koronaviruso infekcija nustatyta 1239 asmenims, mirė 27 žmonės: 11 moterų ir 16 vyrų, pranešė Statistikos departamentas.
 
Daugiausia mirčių nuo koronaviruso registruota Kauno (7), Šiaulių ir Klaipėdos (po 5) apskrityse. Praėjusią parą daugiausia nuo COVID-19 sukeltų mirusių asmenų buvo 80-89 metų amžiaus grupėje – mirė 12 žmonių. 6 žmonės mirė 70-79 metų amžiaus grupėje, o dar 4 – 60-69 metų amžiaus grupėje. Po vieną žmogų mirė ir amžiaus grupėse nuo 40 iki 49 bei nuo 50 iki 59 metų.
 
Sekmadienio ryto Statistikos departamento pateiktais duomenimis, praėjusią parą pasveiko 587 žmonės. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje išaugo iki 146 637 asmenų, koronaviruso infekcijos sukelta liga serga 66 782 žmonės, pasveiko – 77 362.
 
Nuo koronaviruso pandemijos pradžios Lietuvoje nuo COVID-19 sukeltos infekcijos iš viso mirė 1643 žmonės, 850 užsikrėtusiųjų mirė dėl kitų priežasčių.
 
Iki šiol iš viso dėl įtariamo koronaviruso ištirti 1 651 623 ėminiai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.03; 05:00

Čia – nustatyti koronavirusinės infekcijos atvejai. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1493 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
 
625 iš jų registruoti Vilniaus, 210 Kauno, 166 Panevėžio, 118 Šiaulių, 100 Klaipėdos, 67 Utenos, 57 Alytaus, 53 Telšių, 44 Marijampolės ir 38 Tauragės apskrityse. 15 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo, skelbiama NVSC pranešime.
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 70.
 
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
 
Daugiausiai – 11 – per praėjusią parą atvejų nustatyta protrūkyje, susijusiame su Didvyžių globos namais, įsikūrusiais Marijampolės apskrityje. Iš viso šiame protrūkyje jau patvirtinti 74 atvejai.
 
5 atvejai per praėjusią parą patvirtinti Plungės rajono ligoninės protrūkyje. Atvejai patvirtinti 4 darbuotojams ir vienam pacientui.
3 atvejai per praėjusią parą patvirtinti Šilutės ligoninės protrūkyje. Iš jų vienas atvejis yra antrinis. Atvejai patvirtinti darbuotojams ir artimajam.
 
Du atvejai, patvirtinti praėjusią parą, yra susiję su Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centru.
 
Du fiksuoti atvejai patvirtinti Klaipėdos jūrininkų ligoninės protrūkyje. Atvejai nustatyti darbuotojams.
 
Su Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centru siejamame protrūkyje praėjusią parą nustatyti du atvejai. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 11 atvejų.
 
Po kelis užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejus buvo patvirtinta LSMU Kauno klinikų ir LSMU Kauno ligoninės protrūkiuose.
 
3 atvejai, patvirtinti praėjusią parą, yra siejami su pieno produktų gamybos įmone, įsikūrusia Marijampolės apskrityje. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 11 atvejų.
 
Du atvejai, iš kurių vienas antrinis, per praėjusią parą patvirtinti apatinio trikotažo siuvimo įmonėje Marijampolės apskrityje. Su šiuo protrūkiu siejama 16 atvejų.
 
3 praėjusios paros atvejai patvirtinti Šakių vaikų globos namų protrūkyje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 14 atvejų.
 
Su Klaipėdos apskrities Macikų socialinės globos namais siejamame protrūkyje praėjusią parą iš viso patvirtinti 3 atvejai. Atvejai patvirtinti darbuotojams.
 
Du atvejai patvirtinti taip pat Klaipėdos apskrityje įsikūrusių Padvarių socialinės globos namų protrūkyje. Atvejai patvirtinti darbuotojams.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais NVSC duomenimis, registruota 51.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.02; 00:01

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), kaip ir buvo pranešta anksčiau, iš gydymo įstaigų gavęs informaciją apie mirties nuo koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejus ir atvejus, kai mirusieji buvo užsikrėtę COVID-19, bet mirė dėl kitų priežasčių, kuri nebuvo pateikta laiku pagal Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nustatytą tvarką, šiuos duomenis įtraukia į statistiką.
Registrų centras. Registrų centro nuotr.
 
NVSC informuoja, kad praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 42 žmonės, dar apie 88 mirties atvejus pateikti pranešimai, kurių gydymo įstaigos nebuvo pateikusios laiku, kaip numatyta galiojančioje, SAM patvirtintoje tvarkoje.
 
Taip pat gruodžio 31 d. gauta informacija apie 19 mirties atvejų, kai asmenys mirė užsikrėtę COVID-19, bet, medikų vertinimu, pagrindinė mirties priežastis yra kita. Dar 58 tokių atvejų, apie kuriuos pranešta penktadienį, yra atvejai, kai gydymo įstaigos atsiuntė laiku nepateiktus pranešimus, kaip numatyta galiojančioje tvarkoje.
 
Kaip ir buvo anksčiau, t. y. visą pandemijos laikotarpį, NVSC kasdien pateikia informaciją apie tuos mirties atvejus, apie kuriuos tą parą gavo pranešimus iš gydymo įstaigų, nepaisant, kokia yra žmogaus mirties data. Tai buvo nuolat pabrėžiama ir nuolat akcentuojama, pateikiant informaciją visuomenei, ką kasdien ir darė NVSC, nurodydamas ir mirusiųjų amžiaus grupes, ir informaciją apie turėtas gretutines patologijas, ir asmenų užsikrėtimo aplinkybes, kurios nustatytos epidemiologinės diagnostikos metu.
 
NVSC atkreipia dėmesį, kad mirčių neatitikimą pagal gydymo įstaigų NVSC pateiktus pranešimus ir informaciją Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje įvertino NVSC ir NVSC kreipėsi į Registrų centrą ir gydymo įstaigas, siekiant sutikrinti duomenis. Viešojoje erdvėje pateikiama informacija, kad neatitikimą pastebėjo kitos įstaigos, yra netiesa, apie neatitikimą pranešė ir veiksmų ėmėsi NVSC.
 
Svarbu ir tai, kad NVSC iš karto pasiūlė problemos sprendimo būdą ir techniškai jau kurį laiką yra pasiruošęs informacijos apie mirties atvejus gavimo proceso tobulinimui, tačiau vis dar galioja tvarka, nustatyta ministro įsakymu, kaip informacija turi būti pateikta NVSC, t. y. pateikiant skubų pranešimą.
 
NVSC yra įstaiga, kuri gauna informaciją nustatyta tvarka, kurią nustatė ne pats centras. NVSC gauna informaciją iš gydymo įstaigų, joms pateiktus tam numatytą formą, kaip ir yra numatyta teisės aktuose.
 
NVSC primena, kad jau gruodžio 10 d. raštu kreipėsi į Registrų centrą, prašydamas pateikti duomenis apie visus Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje registruotus mirties nuo COVID-19 ligos atvejus, pateikiant detalią informaciją.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.01; 18:00

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1773 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 736 iš jų registruoti Vilniaus, 287 Kauno, 196 Klaipėdos, 128 Panevėžio, 127 Šiaulių apskrityse. Dar 81 infekcijos atvejis patvirtintas Utenos, 66 Alytaus, 58 Marijampolės, 47 Telšių ir 34 Tauragės apskrityse. 13 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
 
Šiuo metu atlikta 975 atvejų epidemiologinė diagnostika (798 atvejai į NVSC sistemą pateko vėlai vakare arba naktį, todėl jie tiriami pirmadienį).
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 173 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti), skelbia NVSC.
 
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
 
Praėjusią parą registruoti infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Vilkaviškio rajone įsikūrusiuose Didvyžių globos namuose (iš viso su protrūkiu siejami 58 infekcijos atvejai), „Marijampolės švento arkangelo Mykolo globos namuose“ (iš viso – 40 atvejų), Marijampolės Suvalkijos socialinės globos namuose patvirtinti (iš viso – 57 atvejai), Kaišiadorių rajone veikiančiuose Strėvininkų socialinė globos namuose (iš viso 151 atvejis), Anykščių rajone veikiančiuose Aknystos socialinės globos namuose (iš viso 147 atvejai).
 
Naujas protrūkis registruotas Utenos rajone veikiančiuose Leliūnų socialinės globos namuose, kur patvirtinti 7 koronavirusinės infekcijos atvejai, visi asmenys yra darbuotojai. Dar vienas naujas protrūkis praėjusią parą registruotas Šakių vaikų globos namuose, kur patvirtini 5 COVID-19 ligos atvejai.
 
Taip pat praėjusią parą registruoti infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Šakių rajone veikiančioje žemės ūkio bendrovėje, Raseinių rajone veikiančioje žuvies perdirbimo įmonėje, pramoninėmis prekėmis Raseiniuose prekiaujančiose įmonėse, Raseinių rajone veikiančioje verpalų gamybos įmonėje.
 
Sekmadienį taip pat registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Kauno metalo apdirbimo, siuvimo, baldų gamybos įmonėse, taip pat įmonėje, prekiaujančioje gyvūnų prekėmis, architektūrine ir inžinerine veikla užsiimančioje įmonėje bei maisto pramonės įmonėse.
 
Be to, registruoti koronavirusinės infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje, maisto pramonės įmonėse Klaipėdoje, Rokiškio pieno perdirbimo įmonėje, statybų įmonėse Rokiškyje, siuvimo įmonėje Biržuose, būtus Tauragėje prižiūrinčioje įmonėje, Mažeikiuose veikiančiose pramonės, santechnikos darbų įmonėse, Telšiuose įsikūrusioje pieno perdirbimo įmonėje, baldų gamybos įmonėje Telšiuose, Utenos mėsos perdirbimo įmonėse.
 
Taip pat praėjusią parą registruoti COVID-19 ligos atvejai, susiję su protrūkiais Ukmergėje veikiančioje butus prižiūrinčioje įmonėje, Ukmergės medžio apdirbimo įmonėje, Švenčionių rajone veikiančioje medicinos pramonės įmonėje, biuro baldų gamybos įmonėje Vilniuje, taip pat Vilniuje veikiančiose statybų, automobilių remonto, maisto pramonės įmonėse.
 
Registruoti ir COVID-19 atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Kauno Žaliakalnio lopšelyje-darželyje, Kauno Raudondvario lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre, Mažeikių Sodų pagrindinėje mokykloje, Utenos lopšelyje-darželyje „Saulutė“, taip pat Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centre, Utenos rajono savivaldybėje.
 
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu NVSC turimais duomenimis, registruota 183.
 
Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.28; 12:00

Anthony Faucis. EPA – ELTA nuotr.

Kadangi daugelis žmonių JAV nepaisė sveikatos tarnybų rekomendacijų per Kalėdas nekeliauti, žinomas šalies imunologas Anthony‘is Faucis prognozuoja tolesnį koronaviruso atvejų skaičiaus augimą kitais metais.
 
Tai kelia „gana didelį susirūpinimą“, nes jau dabar naujų atvejų skaičiai yra labai dideli – registruojama apie 200 000 infekcijų per parą, kalbėjo A. Faucis sekmadienį stočiai CNN.
 
„Mes tikrai esame kritiniame taške“, – pabrėžė A. Faucis. Padėtis ateinančiomis savaitėmis esą gali dar labiau paaštrėti. Pastaruoju metu JAV ligoninėse vidutiniškai buvo gydoma beveik 120 000 Covid-19 pacientų, kasdien per 2 000 žmonių mirė.
 
Trečiadienį JAV oro uostai aptarnavo beveik 1,2 mln. žmonių – tai yra didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Penktadienį saugumo patikras atliko 1,13 mln. keleivių. Pernai tą pačią dieną jų buvo 2,5 mln.
 
330 mln. gyventojų turinčiose JAV nuo pandemijos pradžios virusas patvirtintas daugiau kaip 19 mln. žmonių. Per 330 000 pacientų mirė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.28; 12:20

Japonija iki sausio pabaigos uždraudė užsieniečiams atvykti į šalį, užfiksavus naujosios koronaviruso atmainos atvejų.
 
Japonijoje iki šiol nustatyti aštuoni naujosios koronaviruso atmainos, kuri pirmiausia buvo patvirtinti Jungtinėje Karalystėje (JK), atvejai. Keturi iš jų buvo paguldyti į ligoninę, o kiti keturi saviizoliavosi, teigė Sveikatos apsaugos ministerija.
 
Japonija praeitą ketvirtadienį įvedė draudimą į šalį atvykti užsieniečiams, kurie neseniai lankėsi JK ir Pietų Afrikos Respublikoje, kur taip pat buvo aptikta nauja koronaviruso atmaina.
 
Japonijoje šiuo metu didėja naujų COVID-19 atvejų skaičius, o šeštadienį jų užregistruota rekordiškai daug – 3 881.
 
Penktadienį premjeras Yoshihide Suga paragino gyventojus ramiai sutikti Naujuosius metus ir taip padėti sustabdyti koronaviruso plitimą.
 
Japonijoje patvirtinta per 220 tūkst. COVID-19 atvejų ir apie 3 250 mirčių nuo šios ligos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.28; 12:13

Nors pagal šį penktadienį Statistikos departamento skelbiamus duomenis, per praėjusią parą registruotų naujų koronaviruso infekcijos atvejų yra mažiau nei ankstesnėmis šios savaitės dienomis, dera įvertinti, jog ketvirtadienį ir tyrimų atlikta keliais tūkstančiais mažiau nei įprastai.
 
Vilniuje šiuo metu serga 12356, pasveiko 11311 gyventojų, iki dabar patvirtinta 23880 COVID-19 ligos atvejų. Vilniaus rajone serga 2423, pasveiko 2027 gyventojai, patvirtintas 4491 ligos atvejis. Kaune serga 6422, pasveiko 7005 žmonės, patvirtintų atvejų – 13619. Kauno miesto savivaldybė viena iš tų vis dar retųjų, kur pasveikusiųjų skaičius persvėrė sergančiųjų skaičių. Gretimam su miestu Kauno rajonui dar nepavyko to pasiekti. Šiame rajone, penktadienio duomenimis, serga 2270, pasveiko 2109 žmonės, patvirtintų atvejų – 4444.
 
Pagal 14 pastarųjų dienų sergamumo COVID-19 rodiklį (kiek naujų atvejų tenka 100 tūkst. gyventojų) sudarytame Lietuvos savivaldybių žemėlapyje Kauno miestas – 28 (1340,9 atv.), Kauno rajonas – 30-as (1324,4 atv.)
 
Šiauliai, deja, keletą pastarųjų dienų lieka įsitvirtinę šio sąrašo 12-oje pozicijoje (1650,1 atv. – 100 tūkst. gyventojų), Vilniaus rajonas – 16-oje (1535,8 atv.). Klaipėda šiame sąraše šiuo metu 22-a (14314,1 atv/). Vilnius – 31-as (čia per 14 dienų registruota 1304,1 atv. 100 tūkst. gyventojų).
 
Gal ir ne laikas per šventes minėti, kiek žmonių iki šiol mirė nuo koronaviruso, bet ir šventės būtent dėl jo šįmet ne tokios, kaip įprastai. Realybė dabar tokia: Lietuvoje koronaviruso aukomis jau tapo 1205 žmonės, dar 598 infekuotieji mirė dėl kitų priežasčių.
 
Kauno apskrityje ketvirtadienį nuo COVID-19 mirė 10 žmonių, likusioje Lietuvos dalyje – dar devyni.
 
Kaunas, deja, mirčių dėl COVID-19 skaičiumi pirmauja tarp didžiųjų Lietuvos miestų. Kaune iki šiol registruotos 145 užsikrėtusiųjų asmenų mirtys nuo koronaviruso infekcijos ir dar 42 – dėl kitų priežasčių, Vilniuje atitinkamai – 138 ir 75.
 
Šiauliuose dėl koronaviruso infekcijos mirė 65 gyventojai, dėl kitų ligų – dar 18 užsikrėtusiųjų. Klaipėdoje COVID-19 aukomis tapo 62 gyventojai, kiti 53 infekuotieji mirė dėl kitų priežasčių. Panevėžyje atitinkamai – 35 ir 11.
 
Kauno rajone nuo pandemijos pradžios registruota 50 mirčių nuo koronaviruso infekcijos, dar 15 – nuo kitų priežasčių, Vilniaus rajone – 28 ir 13.
 
Per visą Lietuvą šiuo metu yra tik 4 savivaldybės (Birštono, Neringos, Pagėgių ir Ignalinos rajono), kuriose dėl COVID-19 nemirė nė vienas gyventojas. Bet ir jose po 1 ar 4 užsikrėtusius asmenis mirė dėl kitų ligų.
 
Iki penktadienio šalyje atlikta 1,57 mln. tyrimų, ketvirtadienį ištirta 9913 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Lietuvos teritorijoje per 2 pastarąsias savaites fiksuotas sergamumo rodiklis – 1418,1 naujo COVID-19 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.25; 16:14

Lietuvoje praėjusią parą, pirmadienį, ištyrus 8377 ėminius, nustatytas 1871 naujas koronaviruso infekcijos atvejis. COVID-19 infekcija pasiglemžė net 54 žmonių gyvybes – 29 moterų ir 25 vyrų, pranešė Statistikos departamentas.
 
Antradienio ryto Statistikos departamento pateiktais duomenimis, praėjusią parą pasveiko 3019 žmonių. Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 116 358 asmenys, koronaviruso infekcijos sukelta liga šiuo metu serga 60 514 žmonių, o pasveiko – 54 197.
 
Nuo koronaviruso pandemijos pradžios Lietuvoje iš viso mirė 1093 žmonės, 554 užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių.
 
Vyriausybė pratęsė karantiną iki sausio 31 d. ir sugriežtino jo priemones: draudžiama judėti gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijoje ar už jos ribų dėl nebūtinų priežasčių, uždaromos ne maisto prekių parduotuvės, draudžiama teikti kontaktinio pobūdžio paslaugas, draudžiami vieši renginiai ir susibūrimai.
 
Nuo gruodžio 15 d. iki sausio 3-iosios ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų, išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, į darbą, kai jo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicininės pagalbos.
 
Sekmadienio vakarą nuotoliniame posėdyje Vyriausybė nutarė drausti keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės (JK) į Lietuvą nuo gruodžio 21 iki 31 d. Sprendimas priimtas dėl JK plintančios naujos koronaviruso atmainos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.22; 09:30

Estijoje per praėjusias 24 valandas patvirtinti 567 nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai, mirė penki žmonės, praneša Sveikatos taryba.
 
Per parą buvo atlikti 5 687 koronaviruso testai, 10 proc. jų rezultatai buvo teigiami.
 
Per dvi savaites patvirtintų COVID-19 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, skaičius dabar siekia 537,18.
 
Šiuo metu Estijos ligoninėse gydomi 362 COVID-19 sergantys pacientai – 12 mažiau nei praėjusią dieną. 18 jų reikalingas plaučių ventiliavimas, o 28 yra intensyvios terapijos skyriuose.
 
Nuo pandemijos pradžios Estija iš viso patvirtino 22 647 užsikrėtimo atvejus ir 186 mirtis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.22; 15:54

Praėjusią parą, sekmadienį, Lietuvoje, ištyrus 5780 ėminių, nustatyti 2130 naujų koronaviruso infekcijos atvejų. Nuo COVID-19 infekcijos mirė 20 žmonių, pranešė Statistikos departamentas.
 
Pirmadienio ryto Statistikos departamento pateiktais duomenimis, nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 114 487 asmenys, koronaviruso infekcijos sukelta liga serga 62 067 žmonės, pasveiko – 50863. Per praėjusią parą pasveiko 116 žmonių.
 
Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 1039 žmonės, 518 užsikrėtusiųjų mirė dėl kitų priežasčių. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1564194.
 
Vyriausybė pratęsė karantiną iki sausio 31 d. ir sugriežtino jo priemones: draudžiama judėti gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijoje ar už jos ribų dėl nebūtinų priežasčių, uždaromos ne maisto prekių parduotuvės, draudžiama teikti kontaktinio pobūdžio paslaugas, draudžiami vieši renginiai ir susibūrimai.
 
Nuo gruodžio 15 d. iki sausio 3-iosios ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų, išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, į darbą, kai jo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicininės pagalbos.
 
Sekmadienio vakarą nuotoliniame posėdyje Vyriausybė nutarė drausti keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės (JK) į Lietuvą nuo 2020 m. gruodžio 21 d. 4.00 val. iki 2020 m. gruodžio 31 d. 24.00 val. Sprendimas priimtas dėl JK plintančios naujos koronaviruso atmainos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.21; 00:30

Emmanuelis Macronas. EPA – ELTA nuotr.

Neseniai koronavirusu užsikrėtusio Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono būklė yra stabili, o tyrimai leidžia tikėtis, kad šalies lyderis sėkmingai persirgs šia infekcija.
 
Apie tai šeštadienį atskiru pranešimu paskelbė Prancūzijos prezidentūra.
 
E. Macronas, šiuo metu saviizoliacijoje dirbantis iš savo rezidencijos Versalyje, „vis dar susiduria su tais pačiais COVID-19 ligos simptomais – nuovargiu, kosuliu ir raumenų skausmais“, – teigiama prezidento gydytojo pasirašytame pranešime.
 
Nepaisydamas simptomų Prancūzijos lyderis toliau dirba ir atlieka savo pareigas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.20; 00:30

Santaros klinikose. Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 3181 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 1053 iš jų registruoti Vilniaus, 432 – Kauno, 363 – Klaipėdos, 360 – Šiaulių, 241 – Panevėžio, 206 – Alytaus, 182 – Utenos apskrityse. Dar 154 infekcijos atvejai patvirtinti Telšių, 87 – Marijampolės ir 81 – Tauragės apskrityse.
 
22 atvejai kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo.
Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo, sakoma NVSC pranešime.
 
Šiuo metu atlikta 1423 atvejų epidemiologinė diagnostika (1758 atvejai į NVSC sistemą pateko vėlai vakare arba naktį, todėl jie tiriami penktadienį).
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 194 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).
 
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
 
24 koronavirusinės infekcijos atvejai praėjusią parą registruoti Telšių rajone įsikūrusiuose Dūseikių socialinės globos namuose, kur iš viso jau patvirtinta daugiau nei 170 COVID-19 ligos atvejų.
 
17 infekcijos atvejų praėjusią parą, vertinama, yra susiję su protrūkiu Anykščių rajone veikiančiuose Aknystos socialinės globos namuose, kur per pastarąsias savaites iš viso patvirtinta per 30 infekcijos atvejų.
 
Ketvirtadienį registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Nemenčinėje veikiančiuose socialinės globos namuose „Senevita“, Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centre, Lazdijų rajone veikiančiuose Kapčiamiesčio globos namuose, Varėnos rajone esančiuose Merkinės globos namuose, Lazdijų rajono Veisiejų socialinės globos namuose, Marijampolės Suvalkijos socialinės globos namuose.
 
Taip pat registruoti COVID-19 ligos atvejai, siejami su protrūkiais Šakių rajone veikiančiuose Kukarskės globos namuose, Kudirkos Naumiesčio Pirminės sveikatos priežiūros centre, Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stotyje, Joniškio Pirminės sveikatos priežiūros centre, Telšių socialinės globos namuose „Vaikystės aitvarai“.
 
Be to, praėjusią parą registruota po du ar kelis koronavirusinės infekcijos atvejus, siejamus su protrūkiais Raseinių rajone veikiančiose verpalus gaminančiose įmonėse, taip pat Raseiniuose veikiančiose pramoninėmis prekėmis prekiaujančiose įmonėse.
Praėjusią parą registruoti ir koronavirusinės infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Kaune veikiančiose higienos prekėmis prekiaujančiose, maisto pramonės, taip pat minkštų baldų gamybos, automobilių remonto įmonėse bei Birštono vandens gamybos įmonėje, Varėnos statybos įmonėje, Marijampolės prekybos, maisto pramonės įmonėse.
 
Taip pat registruoti atvejai, susiję su protrūkiais Pasvalyje bei Tauragėje veikiančiose pieno perdirbimo įmonėse, Kupiškyje veikiančioje kasybos įmonėje, Kelmėje veikiančioje kelių priežiūros įmonėje, Utenos rajone veikiančiose siuvimo įmonėse, Anykščiuose veikiančioje minkštų baldų gamybos įmonėje.
 
Ketvirtadienį taip pat registruoti atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su susirgimais Biržų rajono savivaldybėje bei Pakruojo rajono savivaldybėje.
 
Taip pat registruoti atvejai (po du ar kelis), siejami su protrūkiais Prienų Ąžuolo progimnazijoje, Raseinių lopšelyje-darželyje „Saulutė“, Prienų rajono Jiezno gimnazijoje, Varėnos lopšelyje-darželyje „Pasaka“, Klaipėdos „Alksniukas“, Kelmės lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“, Mažeikių lopšelyje-darželyje „Bitutė“, Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“.
 
Taip pat fiksuoti atvejai, susiję su protrūkiais Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, LSMU Kauno ligoninėje, Prienų, Kėdainių, Šakių, Vilkaviškio, Marijampolės, Tauragės, Regioninėje Telšių, Molėtų ligoninėse.
 
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 210.
 
Savo ruožtu visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.18; 15:31

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Nauji ribojimai, siekiant suvaldyti COVID-19 pandemiją, bus įvesti ilgesniam laikui nei dvi savaitės, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys po šeštadienį vykusio susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte.
 
„Nekalbama apie tai, kad mes savaitei ar dviem savaitėms nusistatysime ribojimus. Kalbama apie tai, kad reikės ilgesnio laiko“, – žurnalistams Vyriausybės prieigose teigė A. Dulkys.
 
„Tokiems skaičiams, kokie šiuo metu yra Lietuvoje, ekspertai neturi net mokslinių tyrimų ar studijų, kurios galėtų mums patarti, kaip elgtis. Tai reiškia – situacija yra labai rimta“, – esamą epidemiologinę situaciją šalyje apibendrino sveikatos apsaugos ministras.
 
„Dabar reikia visiems kartu susivienyti, o negalvoti, kad aš elgsiuosi taip, kaip noriu, o kažkas už mane padarys ir pasieks tą tikslą“, – pažymėjo jis.
 
Visgi įrankių, kurių Vyriausybė artimiausiu metu ketina imtis stabilizuojant situaciją šalyje, A. Dulkys nekonkretizavo.
 
„Pagrindinis tikslas, kai yra valdomos krizės, negalima skleisti prieštaringų pranešimų visuomenei. Negalima sakyti nesuderintų pranešimų. Tad mes stengsimės komunikuoti kuo sklandžiau, kad visuomenė gautų tą žinią, kuri yra tikra ir už 3 valandų nekeičiama“, – sakė jis. 
 
Sudėtingą situaciją nulėmė stresas, užsitęsęs įgaliojimų perdavimas
 
A. Dulkys taip pat tvirtino, kad dieną anksčiau Vyriausybėje posėdžiavę ekspertai sutiko, kad būtina siekti tikslų, kuriuos jis penktadienį įvardino kaip esminius suvaldant situaciją.
 
Tarp tokių tikslų – siekis, kad kontaktą su COVID-19 užsikrėtusiuoju turėję asmenys būtų kuo greičiau izoliuoti, kad teigiamų testų skaičius, nemažinant testavimo apimčių, nuo visų atliktų tyrimų neviršytų penkių procentų ir kad pačių atvejų skaičius būtų mažesnis nei 200 per dieną. Taip pat ministras deklaravo, kad bus siekiama, jog šimtas COVID-19 sergančių žmonių neužkrėstų daugiau kaip 100 kitų žmonių.
 
„Jeigu mes visų tikslų nepasiekiame, nesugebame pasiekti, tai reiškia, kad mes pripažįstame pralaimėjimą virusui, ir mes pripažįstame, kad sveikatos apsaugos sistema eina visiško sugriuvimo link. Tad tam tikslui pasiekti reikės sutarti įvairias priemones“, – teigė jis.
 
A. Dulkys tokių priemonių nekonkretizavo, tačiau pažymėjo, kad jos bus susijusios su mobilumo ir judėjimo apribojimais.
 
„Manau, kad rytoj mes galėsime pasakyti. Dabar vyksta įtemptas darbas, analizė, diskusija“, – sakė ministras, atkreipdamas dėmesį, kad daugelis veiksnių lėmė itin blogą epidemiologinę situaciją Lietuvoje.
 
„Įtampa, stresas, medikų bendruomenės nuovargis, rinkimų procesas, užsitęsęs įgaliojimų Vyriausybei perdavimas, šventinis periodas. Visa tai yra koks tik begali būti blogiausias kokteilis“, – apibendrino ministras.
 
Priesaiką penktadienį davusi I. Šimonytė šeštadienį susitinka su dešimčia savo Vyriausybės ministrų aptarti kitų metų biudžeto projekto bei COVID-19 valdymo klausimų.
 
Lietuva ketvirtą parą fiksuoja didesnį nei trys tūkstančiai užsikrėtimų koronavirusu skaičių per parą. Penktadienį, ištyrus 13 428 ėminius, nustatyta 3303 nauji koronaviruso infekcijos atvejai.
 
Neatmeta griežtesnių karantino priemonių
 
Kaip penktadienį žurnalistams sakė premjerė Ingrida Šimonytė, nereikėtų atmesti galimybės, kad nuo pirmadienio Lietuvoje gali būti įvesti nauji karantino ribojimai. Sekmadienį kaip tik numatomas ir pirmasis Vyriausybės posėdis. Jis bus skirtas koronaviruso pandemijos valdymo klausimams.
 
Dar iki Seimui penktadienį patvirtinant Vyriausybės programą, I. Šimonytė ne kartą išsakė nuomonę, kad reikia griežtinti karantino sąlygas, jei norima suvaldyti pandemiją. COVID-19 pandemijos suvaldymo klausimus I. Šimonytė aptarė penktadienį su ekspertais. 
 
Penktadienį A. Dulkys konkrečių priemonių neįvardino, tačiau minėjo, jog šios bus susijusios su karantinu ir žmonių judėjimo apribojimu, su gyventojų vakcinacija, pagalba gydymo įstaigoms, globos namų ir kitų rizikos objektų priežiūra. Galiausiai – su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbo optimizavimu.
 
Vyriausybės sprendimu karantinas pratęstas iki gruodžio 31 dienos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.13; 06:00

Greitoji medicinos pagalba. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 3067 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). 835 iš jų registruoti Vilniaus, 679 – Kauno, 335 – Klaipėdos, 281 – Panevėžio, 275 – Šiaulių, 186 – Alytaus, 169 – Utenos, 108 – Marijampolės, 106 – Telšių ir 75 – Tauragės apskrityse. 18 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
 
Šiuo metu atlikta 1921 atvejo epidemiologinė diagnostika (1146 atvejai į NVSC sistemą pateko vėlai vakare arba naktį).
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 165 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).
 
Protrūkiuose fiksuoti atvejai
 
Šv. Marijos globos namuose Marijampolėje patvirtinti 8 nauji atvejai šių globos namų gyventojams.
 
17 atvejų – iš jų 7 darbuotojams ir 10 pacientų – buvo patvirtinti Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filialo Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje.
 
Per praėjusią parą 14 atvejų buvo patvirtinti Palangos miesto globos namuose. Atvejai patvirtinti 3 darbuotojams ir 11 šių globos namų gyventojų.
 
6 atvejai, patvirtinti per praėjusią parą, yra susiję su protrūkiu Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje 1 atvejis buvo patvirtintas darbuotojai ir 5 pacientams. Iš viso su šiuo protrūkiu yra siejama 13 darbuotojams ir 35 pacientams.
 
Vievio sveikatos priežiūros centre registruoti 23 atvejai – 5 darbuotojams ir 17 pacientų.
 
Naujas protrūkis fiksuotas Telšių apskrityje. 8 atvejai per praėjusią parą patvirtinti Sedos slaugos ligoninėje. Atvejai patvirtinti 6 pacientams ir 2 darbuotojams.
 
Regioninėje Telšių ligoninėje per praėjusią parą patvirtinta 11 atvejų. Atvejai patvirtinti 2 darbuotojams ir 9 pacientams.
 
16 atvejų patvirtinta Ignalinos rajono ligoninėje. Atvejai patvirtinti 3 darbuotojams ir 13 pacientų.
 
NVSC pateiktais duomenimis, atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 149.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.11; 12:40

Šiaulių ligoninės medikams, kovojantiems su koronavirusu, krūviai vis didėja. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 3118 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
 
731 iš jų registruoti Vilniaus, 713 – Kauno, 419 – Šiaulių, 353 – Klaipėdos, 242 – Alytaus 184 – Panevėžio, 126 – Utenos apskrityse. Dar 118 infekcijos atvejų patvirtinta Telšių, 112 – Tauragės ir 106 – Marijampolės apskrityse. 24 atvejai kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
 
Šiuo metu atlikta 1480 atvejų epidemiologinė diagnostika (1648 atvejai į NVSC sistemą pateko vėlai vakare arba naktį).
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 218 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).
 
Atvejai fiksuoti protrūkiuose
 
Naujas protrūkis praėjusią parą registruotas Kretingos rajone įsikūrusioje Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Čia patvirtinta 11 infekcijos atvejų, iš kurių – 10 pacientų ir vienas darbuotojas.
Stabdykime koronavirusą. Slaptai.lt nuotrauka
 
Dar vienas naujas protrūkis registruotas Marijampolės rajone veikiančiuose Suvalkijos socialinės globos namuose, kur patvirtinti 4 koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat – Marijampolės lopšelyje darželyje „Rūta“, kur patvirtinti 5 COVID-19 ligos atvejai.
 
Praėjusią parą patvirtinti 32 infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Zarasų socialinės globos namuose, iš kurių 27 yra gyventojai ir 5 darbuotojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami 75 infekcijos atvejai.
Imamas mėginys dėl koronaviruso infekcijos tyrimo. Kauno m. sav. nuotr.
 
Per praėjusią parą taip pat patvirtinta 13 infekcijos atvejų, siejamų su protrūkiu Pakruojo rajone veikiančiuose Linkuvos socialinės globos namuose. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejama 115 koronavirusinės infekcijos atvejų.
 
Antradienį taip pat fiksuoti 9 infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Raseinių rajone veikiančioje verpalu gaminančioje įmonėje. Iš viso nuo lapkričio vidurio registruota per 40 su šiuo protrūkiu siejamų infekcijos atvejų, įskaitant antrinius atvejus.
 
Taip pat praėjusią parą registruoti COVID-19 atvejai, susiję su protrūkiais Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone veikiančiose baldų gamybos įmonėse, Klaipėdos rajone ir Vilkaviškyje veikiančiose siuvimo įmonėse, Šiauliuose veikiančia dviračių gamybos įmone, Vilniuje veikiančia energetikos įmone.
 
Tuo metu Telšių apskrityje registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais statybų įmonėje, taip pat maisto produktus gaminančioje įmonėje, įmonėje, prekiaujančioje drabužiais.
 
Be to, praėjusią parą registruoti 7 koronavirusinės infekcijos atvejai, epidemiologų siejami su protrūkiu Prienų globos namuose, kur nuo lapkričio vidurio registruota daugiau nei 40 COVID-19 atvejų.
 
Taip pat antradienį registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Gargždų ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje, Šilutės socialinių paslaugų centre, Kėdainių Ryto progimnazijoje.
 
Nauji protrūkiai, kuriuose registruota po du koronavirusinės infekcijos atvejus, nustatyti Kėdainių rajono Josvainių gimnazijoje, Kauno lopšelyje-darželyje „Vaikystė“, Kėdainių lopšelyje-darželyje „Aviliukas“, Kaišiadorių lopšelyje-darželyje „Spindulys“, Kelmės lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“.
 
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu NVSC turimais duomenimis, registruota 214.
 
Lietuvoje – dar 31 mirties nuo koronaviruso atvejis
 
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 31 mirties nuo koronaviruso atvejį. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 704 gyvybes.
 
13 mirties atvejų registruota Kauno apskrityje. Asmenys priklausė 60-69, 70-79, 80-89 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
 
4 mirties atvejai registruoti Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė 70-79, 80-89 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
 
3 mirties atvejai registruoti Klaipėdos apskrityje. Asmenys priklausė 70-79 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.
 
Stabdykime koronavirusą. Slaptai.lt nuotr.

Tiek pat mirties atvejų registruota ir Marijampolės apskrityje. Asmenys priklausė 60-69, 80-89 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
 
Du žmonės mirė Tauragės apskrityje. Asmenys priklausė 80-89 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
 
Taip pat du mirties atvejai registruoti Telšių apskrityje. Asmenys priklausė 70-79-erių metų amžiaus grupei.
 
Alytaus apskrityje registruotas vienas mirties atvejis. Asmuo priklausė 80-89-erių metų amžiaus grupei.
 
Taip pat vienas mirties atvejis registruotas Panevėžio apskrityje. Asmuo priklausė 80-89-erių metų amžiaus grupei.
 
Šiaulių ir Utenos apskrityse registruota po vieną mirties atvejis. Asmenys priklausė 60-69-erių metų amžiaus grupei.
 
Be to, praėjusią parą registruota 12 mirties atvejų, kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.09; 12:00

Lietuvoje praėjusią parą nustatyti 2848 nauji COVID-19 infekcijos atvejai. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Praėjusią parą, penktadienį, Lietuvoje nustatyti 2848 nauji COVID-19 infekcijos atvejai, ištirti 12 039 ėminiai. Nuo koronaviruso infekcijos mirė 21 žmogus, praneša Statistikos departamentas.
 
Iki šios dienos Lietuvoje iš viso patvirtinti 72 430 infekcijos atvejų, o bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius šiuo metu pasiekė 611. Užsikrėtę koronavirusu, 318 žmonių mirė dėl kitų priežasčių.
 
Šeštadienio ryto Statistikos departamento pateiktais duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 41 225 žmonės, pasveiko – 30 277. Per praėjusią parą pasveiko  2424 asmenys.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.05; 13:10

Visiškai sumažinti mobilumą – esminė sąlyga, kuri leistų užtikrinti užsikrėtimų koronavirusine infekcija (COVID-19) kreivės lūžį žemyn, rodo epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys. Todėl Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) siūlo griežtinti karantino sąlygas, numatant ribojimus ne pirmo būtinumo prekėmis prekiaujančiuose prekybos centruose, taip pat užtikrinti, kad nuotoliniam darbui, kur įmanoma, būtų teikiamas prioritetas, įskaitant ir privatų sektorių. Be to, siūloma svarstyti galimybes vyresniųjų klasių mokinius mokyti tik nuotoliniu būdu.
 
Tokie siūlymai teikiami, atsižvelgus, kad lapkritį atvejų, kai žmonių užsikrėtimo aplinkybių nustatyti negalima, sudarė daugiau nei trečdalį visų fiksuotų atvejų skaičiaus, sakoma NVSC pranešime. Paprastai tariant, šis skaičius indikuoja, kad virusas visuomenėje yra paplitęs taip, kad dabartinės priemonės nėra veiksmingos, nes žmonių tarpusavio kontaktas vyksta taip pat aktyviai, kaip vyko prieš karantiną, tik jau kitoje aplinkoje.
 
Pasak NVSC direktoriaus Roberto Petraičio, nepaisant atsekamų viruso kelių, dabar galiojančios priemonės rezultatų neduoda. Dėl to būtinos tokios, kurios leistų svariai sumažinti žmonių tarpusavio bendravimą, t. y. garantuotų mažiau kontaktų ir apčiuopiamą naudą juos izoliuojant.
 
„Šiuo metu galime kalbėti apie tai, kad karantinas toks, kokį jį turime, pristabdė infekcijos plitimą ta prasme, kad nebeturime to eksponentinio augimo, kurį stebėjome kelias savaites prieš tai, bet du tūkstančius atvejų per dieną perkopiantis skaičius nėra ta tendencija, kai galėtume įžvelgti infekcijos slūgimą artimiausioje ateityje. Todėl dabar turime imtis itin griežtų priemonių, jei norime greito rezultato“, – sako R. Petraitis.
 
NVSC siūlo įstaigose ir įmonėse darbą organizuoti ir klientus aptarnauti nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje, taip darbą organizuojant ir privačiame sektoriuje. Siūloma riboti nebūtinų prekių pardavimą prekybos centruose, uždraudžiant prekybą, išskyrus maisto ir kitų būtinų priemonių (vaistinės, optikos, veterinarinės vaistinės ir pan.), skatinant prekių įsigijimą nuotoliniu būdu. Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų, anot NVSC specialistų, turi būti užtikrinamas 15 kv. m arba 20 kv. m prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.
 
Taip pat siūloma svarstyti galimybę vyresnių vaikų ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu, neformalųjį vaikų, suaugusiųjų švietimą ir neformalųjį profesinį mokymą irgi vykdyti nuotoliniu būdu arba stabdyti. Siūloma uždrausti žmonių susibūrimus privačioje aplinkoje, išskyrus gyvenančius kartu vieno namų ūkio narius.
 
NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės teigimu, jeigu 90 proc. atvejų ištiriama arba, paprastai tariant – nustatomos žmonių užsikrėtimo aplinkybės, vertinti, kad nežinome viruso kelių, yra tiesiog neteisinga.
 
„Tiesa nemaloni, bet yra tokia, kokia yra. Žmonės nesumažino kontaktų, tik perkėlė juos į kitas aplinkas. Dabar atrodo, kad visi renkamės tą stručio politiką, kai patyliukais švenčiame namuose, patyliukais ruošiamės sodybose su draugais sutikti šventes, bet viešai stebimės, kodėl infekcijos atvejų skaičius kopia aukštyn. Visi esame pavargę nuo nežinios, nuo ribojimų, galų gale – nuo baimės dėl savęs ir savo mylimų žmonių sveikatos ir gyvybės. Tačiau tai ne priežastis maskuoti problemą“, – sako R. Lingienė.
 
NVSC primena, kad dar spalio viduryje rekomenduota Vilniaus mieste laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, įvertinus, kad jų metu negali būti užtikrintas kvėpavimo takus apsaugančių priemonių dėvėjimas, pavyzdžiui, grupines sporto treniruotes, šokių, dainavimo studijų veiklą, bei trumpinti barų darbo laiką. Tačiau į tokius siūlymus nebuvo atsižvelgta.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.17.05; 00:30

COVID-19 infekcijos atvejų daugėja. EPA – ELTA nuotr.

Praėjusią parą, ketvirtadienį, Lietuvoje nustatyta 2514 naujų COVID-19 infekcijos atvejų, ištirti 11 693 ėminiai. Nuo koronaviruso infekcijos mirė 26 žmonės, praneša Statistikos departamentas.
 
Iki šios dienos Lietuvoje iš viso patvirtinti 69 582 infekcijos atvejai, o bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius šiuo metu pasiekė 590. Užsikrėtę koronavirusu, 306 žmonės mirė dėl kitų priežasčių.
 
Ketvirtadienio ryto Statistikos departamento pateiktais duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 40 926 žmonės, pasveiko – 27760. Per praėjusią parą pasveiko 8641 asmuo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.04; 00:30

Lietuvoje praėjusią parą nustatyta 2 450 naujų COVID-19 infekcijos atvejų. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Praėjusią parą, gruodžio 2-ąją, Lietuvoje nustatyta 2 450 naujų COVID-19 infekcijos atvejų. Per praėjusią parą ištirti 12 406 ėminiai. Nuo koronaviruso infekcijos mirė dar 17 žmonių, praneša Statistikos departamentas.
 
Iki šios dienos Lietuvoje iš viso patvirtinti 67 066 infekcijos atvejai, o bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius šiuo metu pasiekė 564. Užsikrėtę koronavirusu, 289 žmonės mirė dėl kitų priežasčių.
 
Ketvirtadienio ryto Statistikos departamento pateiktais duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 39 377 žmonės, pasveiko – 26 836. Per praėjusią parą pasveiko 1 430 asmenų.
 
Karantino režimas Lietuvoje galioja nuo lapkričio 4 iki gruodžio 17 dienos. Vyriausybė trečiadienį sugriežtino jo sąlygas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.03; 16:00

Valeri Žiskar d‘Esten (Valery Giscard d’Estaing). EPA – ELTA nuotr.

Nuo Covid-19 komplikacijų mirė buvęs Prancūzijos prezidentas Valéry Giscard‘as d’Estaing‘as, pranešė jo šeima. Jam buvo 94 metai. Prezidentas Emmanuelis Macronas pavadino V. Giscard‘ą G. d’Estaing‘ą „didžiu europiečiu“ ir savo šalies novatoriumi.
 
V. Giscard‘as. d’Estaing‘as mirė „apsuptas savo šeimos“ savo namuose Otone Luaros regione, sakoma šeimos pranešime. „Jo sveikatos būklė pablogėjo, jis mirė nuo Covid-19 padarinių, – teigiama čia. – Atsižvelgiant į jo norą, laidotuvės vyks siaurame šeimos rate“. Buvęs prezidentas praėjusiais mėnesiais keliskart dėl širdies problemų buvo gydomas ligoninėje.
 
E. Macronas ketvirtadienį vadino V. Giscard‘ą. d’Estaing‘ą „pažangos ir laisvės politiku“, pakeitusiu Prancūziją. Be to, jis padėjo svarbius europinius pamatus, be kita ko, Europos pinigų sistemos ir Europos kosmoso agentūros (ESA) sukūrimui aštuntajame dešimtmetyje, sakoma Eliziejaus rūmų pranešime.
 
„Giscard‘as“, kaip jis buvo vadinamas Prancūzijoje, vadovavo šaliai nuo 1974 iki 1981 metų. V. Giscard‘o d’Estaing‘o prezidentavimas ženklino jo pirmtakų Charles‘o de Gaulle‘io ir Georges‘p Pompidou konservatyvios politikos pabaigą. Vadovaujant V. Giscard‘ui d’Estaing‘ui, šalyje buvo vykdomos reformos, be kita ko, legalizuoti abortai, rinkėjų amžiaus cenzas sumažintas iki 18 metų.
 
Jam pavyko „modernizuoti politinį gyvenimą Prancūzijoje“, – sakė buvęs prezidentas Nicolas Sarkozy. Šio įpėdinis François‘as Hollande‘as pabrėžė, kad Prancūzija neteko „valstybininko, nusprendusio atsiverti pasauliui“.
 
Būdamas 29-erių metų V. Giscard‘as d’Estaing‘as tapo parlamentaru, o 36-erių – jauniausiu ekonomikos ir finansų ministru. Vėliau 48 metų V. Giscard‘as d’Estaing‘as buvo išrinktas prezidentu – jauniausiu iki tol pokario respublikos istorijoje.
 
Vadovaujant V. Giscard‘ui d’Estaing‘ui, Prancūzijai teko kovoti su ekonomine krize, infliacija ir „veržtis diržus“. Be to,  didelio atgarsio sulaukė deimantų skandalas: V. Giscard‘as d’Estaing‘as gavo juo dovanų iš Centrinės Afrikos vadovo Jeano-Bédelo Bokassa. Ši afera smarkiai pakenkė prezidento reputacijai ir prisidėjo prie jo pralaimėjimo socialistui François‘ui Mitterrand‘ui 1981 metų prezidento rinkimuose.
 
Pastarąją kartą V. Giscard‘as d’Estaing‘as viešumoje pasirodė 2019 metų rugsėjo 30 dieną, kai buvo laidojamas buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques‘as Chiracas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.03; 02:00