JAV valstybės sekretorius M. Pompeo. EPA-ELTA nuotr.

JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo antradienį tvirtai gynė JAV užsienio politiką, tvirtindamas, kad Vašingtonas kuria pasaulio tvarką, kuria siekia kovoti su Rusijos, Kinijos ir Irano vykdomais ciniškais pažeidimais.

Viešėdamas Briuselyje buvęs Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovas atkirto kritikams europiečiams, kaltinantiems JAV pakertant tarptautinių institucijų pamatus, sakydamas, kad prezidentas Donaldas Trumpas tiesiog stengiasi sugrąžinti Amerikai tradicinį lyderės vaidmenį.

M. Pompeo paragino JAV sąjungininkes prisidėti prie D. Trumpo pastangų ir nuoširdžiai įvertinti, ar tokios institucijos, kaip Pasaulio prekybos organizacija (PPO), Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) išties tarnauja jų piliečių interesams.

„Blogi veikėjai išnaudojo mūsų lyderystės trūkumą savo tikslams pasiekti, – Briuselyje susirinkusiems diplomatams sakė M. Pompeo. – Tai – Amerikos atsitraukimo pasekmė. Prezidentas Trumpas yra pasiryžęs tai pakeisti.“

Šią kalbą M. Pompeo pasakė NATO užsienio reikalų ministrams susitikus aptarti padėties po Rusijos ir Ukrainos laivų konfrontacijos Kerčės sąsiauryje ir ant plauko pakibusios svarbios Šaltojo karo laikų sutarties.

JAV sprendimas pasitraukti iš 1987 metais pasirašytos Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties paskatino kaltinimus Vašingtonui, kad taip jis griauna Europos saugumo pamatą.

Tačiau M. Pompeo patikino, kad Vašingtonas paprasčiausiai imasi veiksmų tam, kad patobulintų arba nutrauktų „pasenusius arba kenksmingus“ susitarimus, neatitinkančius JAV ir jų partnerių interesų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.05; 05:00

JAV prezidentas Donaldas Trumpas atleido Valstybės sekretorių Rexą Tillersoną ir paskelbė, kad šiame poste jį pakeis dabartinis Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovas Mike’as Pompeo, praneša BBC.

D. Trumpas tviteryje padėkojo R. Tillersonui už tarnybą ir pridūrė, kad naujasis Valstybės sekretorius „dirbs fantastiškai“.

Buvęs naftos bendrovės „Exxon Mobil“ generalinis direktorius R. Tillersonas į Valstybės sekretoriaus postą buvo paskirtas vos kiek daugiau nei prieš metus.

JAV prezidentas pridūrė naująja CŽV vadove ketinantis skirti Giną Haspel. Jei jos kandidatūra bus patvirtinta, G. Haspel taps pirmąja šios organizacijos vadove moterimi.

Aukštas Baltųjų rūmų pareigūnas BBC taip pakomentavo šį D. Trumpo sprendimą: „Prezidentas norėjo būti tikras, kad iki derybų su Šiaurės Korėja ir tęsiantis įvairioms prekybos deryboms turės naują komandą“.

„Jau kurį laiką viešojoje erdvėje vis pasirodydavo pranešimų apie D. Trumpo ir jo paskirtojo diplomatijos vadovo nesutarimus.

Pernai spalį R. Tillersonas buvo priverstas surengti spaudos konferenciją, kad paneigtų pranešimus, jog ketina atsistatydinti. Tačiau kito pranešimo, esą po vieno iš susitikimų jis prezidentą pavadinęs idiotu, nekomentavo.

Tuo metu D. Trumpas pernai rudenį sukritikavo buvusį naftos milžinės vadovą tviteryje, pareikšdamas, kad šis „gaišta laiką“ mėgindamas derėtis su branduolinį ginklą turinčia Šiaurės Korėja.

Be kita ko, skelbta, kad R. Tillersonas esą buvo priblokštas, kaip sunkiai prezidentas perpranta užsienio politikos pagrindus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.03.14; 06:17

Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pirmadienį apkaltino JAV Centrinės Žvalgybos Valdybos (CŽV) direktorių Mike’ą Pompeo melavus. Atstovės teigimu, CŽV vadovas melavo, kai sakė, kad Rusija „ne vieną dešimtmetį“ kišosi į JAV rinkimus.

„Geriausias įrodymas, kad tai grynas melas, yra tai, jog visus šiuos dešimtmečius Amerikos specialiosios tarnybos ir pareigūnai nei karto nepareiškė tokio tvirtinimo ir nepateikė šio klausimo Rusijai“, – socialiniame tinkle feisbuke rašė atstovė.

„Nebuvo nei vienos istorijos apie tai, kol JAV prezidentu tapo Donaldas Trumpas. Tai yra būtent tas laikas, kai visa tai prasidėjo, nepagrįsti kaltinimai, užsienio priešo paieškos, dejonės apie Kremliaus ranką“, – pridūrė M. Zacharova.

Rusija yra kaltinama tiesiogiai kišusis į rinkimus JAV. Šiuo metu Jungtinėse Valstijose dėl to vykdomas tyrimas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.09; 00:01

JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) paskelbė milžinišką nukauto „Al Qaeda“ lyderio Osamos bin Ladeno (Osama bin Laden) archyvą. Tai suteiks piliečiams galimybę „pažvelgti į šios teroristinės organizacijos planus ir veikimo būdą“, – Vašingtone pareiškė CŽV vadovas Maikas Pompėjas (Mike Pompeo). Internete paskelbtą archyvą sudaro 470 000 dokumentų.

Šią medžiagą konfiskavo JAV elitinių pajėgų būrys, kuris 2011 metų gegužę užklupo ir nušovė O. bin Ladeną jo slėptuvėje Pakistane. Pasak politikos instituto „Foundation for Defense of Democracies“ tyrėjų, kurie prieš tai peržiūrėjo archyvą, jis iš tikrųjų atskleidžia naujų duomenų.

Dokumentai padės „užpildyti kai kurias tuščias vietas, kurių dar būta dėl „Al Qaeda“ vadovybės“, – sakė ekspertas Bilas Rodžio (Bill Roggio). Archyve, pavyzdžiui, yra O. bin Ladeno dienoraščių, taip pat jo mylimo sūnaus Hamzos (Hamsa) vestuvių, kurios atrodo vyko Irane, vaizdo medžiaga. Tai yra pirmieji laisvai prieinami teroristų vadeivos jau suaugusio sūnaus atvaizdai.

Osama bin Ladenas įkūrė teroristų tinklą „Al Qaeda“. Jis laikomas 2001 metų Rugsėjo 11-osios išpuolių, JAV pražudžiusių apie 3 000 žmonių, organizatoriumi.

Informacijos šaltinis – ELTA

Photo: Polaris/Newscom

2017.11.03; 02:05

Ekspertai iš Amerikos karinės žinybos tvirtina, kad Pentagonas svarsto klausimą, ar pažeminti generolo Deivido Petreuso laipsnį po to, kai jis prisipažino pateikęs slaptos informacijos savo biografei ir meilužei tarnybos laikotarpiu, rašo The Daily Beast.

Tas pažeminimas gali atsieiti garsiajam generolui šimtus tūkstančių dolerių ir suduoti dar vieną smūgį jo kadaise tyrai reputacijai, pabrėžia Nensi Jussef.

Continue reading „Pentagonas gali pažeminti Deivido Petreuso laipsnį“

CŽV naudojasi slapta baze Saudo Arabijoje nepilotuojamų lėktuvų atakoms vykdyti Jemene, rašo “The Times”, remdamasis oficialiais JAV Teisingumo ministerijos dokumentais.

Ši bazė buvo naudojama atakai 2011 metų rugsėjį, per kurią buvo nužudytas Anvaras al Avlakis, susijęs su serija teroro aktų Jungtinėse Amerikos Valstijose, pažymi straipsnio autoriai Hu Tomlinsonas, Jona Kreigas ir Maiklas Evansas.

Continue reading „Nutekėjo informacija apie slaptą CŽV nepilotuojamų lėktuvų bazę Saudo Arabijoje“