CŽV viešai skelbia O. bin Ladeno archyvą


JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) paskelbė milžinišką nukauto „Al Qaeda“ lyderio Osamos bin Ladeno (Osama bin Laden) archyvą. Tai suteiks piliečiams galimybę „pažvelgti į šios teroristinės organizacijos planus ir veikimo būdą“, – Vašingtone pareiškė CŽV vadovas Maikas Pompėjas (Mike Pompeo). Internete paskelbtą archyvą sudaro 470 000 dokumentų.

Šią medžiagą konfiskavo JAV elitinių pajėgų būrys, kuris 2011 metų gegužę užklupo ir nušovė O. bin Ladeną jo slėptuvėje Pakistane. Pasak politikos instituto „Foundation for Defense of Democracies“ tyrėjų, kurie prieš tai peržiūrėjo archyvą, jis iš tikrųjų atskleidžia naujų duomenų.

Dokumentai padės „užpildyti kai kurias tuščias vietas, kurių dar būta dėl „Al Qaeda“ vadovybės“, – sakė ekspertas Bilas Rodžio (Bill Roggio). Archyve, pavyzdžiui, yra O. bin Ladeno dienoraščių, taip pat jo mylimo sūnaus Hamzos (Hamsa) vestuvių, kurios atrodo vyko Irane, vaizdo medžiaga. Tai yra pirmieji laisvai prieinami teroristų vadeivos jau suaugusio sūnaus atvaizdai.

Osama bin Ladenas įkūrė teroristų tinklą „Al Qaeda“. Jis laikomas 2001 metų Rugsėjo 11-osios išpuolių, JAV pražudžiusių apie 3 000 žmonių, organizatoriumi.

Informacijos šaltinis – ELTA

Photo: Polaris/Newscom

2017.11.03; 02:05

print