senderovicius

Praėjusią savaitę būta daug svarbių tarptautinių įvykių, apie kuriuos originaliai diskutavo RTVi laidos “Osoboje mnenije” svečiai.

Šį sykį pats įdomiausias man pasirodė žymaus Rusijos žurnalisto ir rašytojo Viktoro Šenderovičiaus komentaras. Viktorui Šenderovičiui teko pasakoti, kaip jis vertina paskutinįjį Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus kreipimąsi į tautą, ką byloja Libijos diktatoriaus Muamaro Kadafio reikalavimas, jog oficialusis Vašingtonas laikytųsi demokratijos principų, kodėl Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas staiga pareiškė, jog neseniai numiręs Vasilijus Kononovas, kurį latviai teisė kaip karo nusikaltėlį, Antrojo pasaulinio karo metais žudžiusį civilius gyventojus, iš tiesų yra “pasididžiavimo vertas raudonasis partizanas”. RTVi laidos pašnekovas V.Šenderovičius šį sykį buvo priverstas atsakyti net į klausimą, ar galima grupę žmonių negrįžtamai nuskraidinti į Marsą ir ten palikti visiems laikams, mat kelionė atgal į Žemę būtų per daug brangi.

Continue reading „Viktoras Šenderovičius: “Labiausiai bijokime didelius reitingus turinčių prezidentų”“

putinas-issivepes

Kaip liudija WikiLeaks paviešintos diplomatinės amerikiečių depešos, NATO tebelaiko Rusiją agresore.

Rusai – kieti, sunkūs ir grubūs žmonės, – kuluaruose kalba prancūzų diplomatai, o amerikiečių pasiuntinys praneša, kad rusų jėgos struktūros su jų šaltojo karo mentalitetu – “perkrovos” priešai.

Sausio mėnesį NATO nusprendė Lenkijos gynybos planą išplėsti, apimant ir Baltijos valstybes, praneša The New York Times, remdamasis WikiLeaks dokumentais. Estija, Latvija ir Lietuva, NATO narės nuo 2004 metų, gerai prisimenančios žiaurius  sovietinės okupacijos laikus, po Rusijos ir Gruzijos susidūrimo 2008-aisiais ėmė reikalauti oficialaus gynybos plano.

Continue reading „Diplomatinė veidmainystė“

kasparov-foto

Немцов — 15 суток административного ареста. Лимонов — 15 суток. Косякин — 10 суток. Яшин — 5 суток.

В канун Нового Года против этих четырех граждан России, публично выражающих свое резко негативное отношение к путинскому режиму, так называемыми представителями правохранительных органов было совершено уголовное преступление. Незаконные задержания на улице, сфальсифицированные протоколы в отделении милиции, проштампованные судебные решения — в ход был пущен весь типовой набор из арсенала ментовских и судейских шестерок, поставленных Паханом и его подельниками следить за порядком на Зоне. Дорвавшаяся до власти шпана самым примитивным образом сводит счеты со своими политическими врагами.

Continue reading „Власть уголовная“

putinas_

Prieš dvidešimt metų, 1990-ųjų rudenį, Sovietų Sąjunga jau braškėjo per visas siūles, o 1991 metų rudenį – galutinai suiro. Tada susikūrė dvylika buvusių sovietinių respublikų jungianti Nepriklausomų valstybių sandrauga (NVS). Į šį bloką neįėjo tik Baltijos kraštai – Lietuva, Latvija ir Estija. NVS blokas per du dešimtmečius smarkiai kito, o pastaruoju metu virto formaliu ir neįtakingu bloku. Posovietinėje erdvėje didelę įtaką išlaiko Rusija. Todėl nenuostabu, kad Lietuva yra smarkiai įtakojama Rusijos ekonominių bei politinių struktūrų. „Gazpromo“ ir „Lukoilo“ korporacijų įtaka Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį didėja, o šių korporacijų dukterinės įmonės finansuoja kai kuriuos įtakingus Lietuvos politikus ir pareigūnus. Rusijos agentų tinklai ypač įsigalėję Lietuvoje ir kaimyninėje Latvijoje.

Continue reading „“Putin dolžen uiti”“

cecnia_larisa

Neseniai per savo vizitą į Suomiją ir susitikimą su šios šalies prezidente Tarja Halonen Rusijos vadovas (taip ir norisi rašyti „vadeiva“) Dimitrijus Medvedevas paprašė Suomijos valdžios neteikti prieglobsčio čečėnams ir ingušams.

Ypač tiems, kam paskelbta paieška. Kadangi jie, pasak Medvedevo, „nepapuoš šalies visuomeninio gyvenimo“.

Nežinia, kaip reagavo į jo žodžius Suomijos prezidentė, bet štai kai kuriose kitose Europos valstybėse į Kremliaus pageidavimus žiūrima, sprendžiant iš visko, supratingai.

2010 07 27 Austrijoje iš „Talhama“ stovyklos paimti Samrailas Mustalajevas ir trys jo sūnūs – Vacha Maschudas ir Žaradatas – ir perkelti į deportacinį kalėjimą „Rossouer lende“ išsiuntimui į Rusiją. Samrailo žmona Jachta Jusupova su dukra kol kas palikti ankstesnėje vietoje – laukiant Rusijos sprendimo dėl jų likimo.

Continue reading „Austrija išgirdo Medvedevą?“

maglevannaja.fot

Во время своего недавнего визита в Финляндию и встречи с президентом этой страны Тарьей Халонен глава (так и хочется написать «главарь») России Дмитрий Медведев попросил финские власти не давать убежища чеченцам и ингушам. 

В особенности тем, кто объявлен в розыск. Ибо они, по словам Медведева, «не украсят общественную жизнь страны».

Неизвестно, как восприняла его слова финский президент, но вот в некоторых других государствах Европы к пожеланиям Кремля относятся, судя по всему, с пониманием.

Continue reading „Австрия услышала Медведева?“

kremlius_1111

Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt pateikia kai kurias prieštaringai vertinamo Rusijos politologo Stanislavo Belkovskio įžvalgas dėl akivaizdžių šiandieninio Kremliaus kurso pasikeitimų. Politologas S.Belkovskis pastebi, kad dabar Rusijos represinis aparatas koncentruojamas kovai ne su žmogaus teisių gynėjais ar liberalių pažiūrų organizacijomis. Suprask, šios pakraipos oponentai Kremliui jau nebepavojingi. Didžiausiu savo priešu Rusija nūnai įvardina ekstremizmą, kuris, jei jo nepažabosi, neva grasina šalies teritoriniam vientisumui. Bent jau taip teigia aukščiausi Rusijos vadovai. Ar tikrai Rusija gali subyrėti į dar mažesnius darinius, kaip 1990-iaisiais subyrėjo Sovietų Sąjunga? Kai kurios S.Belkovskio mintys mus sudomino, todėl ir skelbiame keletą ištraukų iš jo naujausio pasisakymo.

Continue reading „Patogios versijos“