mossad_melynas

Laikraštis “Washington Post“ rašo, kad kompiuterių virusą „Flame“ kartu, vieni kitiems padedami, sukūrė JAV ir Izraelis.

Taip informuoja BBC. Laikraštis kaip savo šaltinius nurodė „Vakarų pareigūnus“.

Galingas virusas “Flame“ buvo aptiktas, kai Jungtinės Tautos pastebėjo, kad iš Artimuosiuose Rytuose esančių kompiuterių dingsta informacija. “Washington Post“ rašo, kad kuriant šį projektą bendradarbiavo JAV nacionalinio saugumo agentūra,  Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) ir Izraelio kariuomenė.

Continue reading „Kompiuterinis virusas “Flame” – JAV ir Izraelio specialiųjų tarnybų darbas“

kompiuterinis_virusas

Eugenijus Kasperskis – kenkėjiškų kompiuterinių programų medžiotojas iš Rusijos. Būtent jo bendrovė atrado virusą „Flame“. Taigi šis ponas įsitikinęs, jog tikriausiai yra sukurta ir daugiau itin žalingų programų. Jis tvirtina bijantis, kad artimiausiu metu gali būti atlikta itin pavojinga masinė kibernetinė ataka.

„Logiškiausia svarstyti, jog nuolatos kuriami nauji kibernetiniai ginklai ir greičiausiai jau esama užkrėstų kompiuterių, apie kuriuosemes nežinome ir sužinosime tik vėliau, pačiu nepalankiausiu momentu“, – sakė Eugenijus Kasperskis. „Kaspersky Lab“, kuri yra viena iš didžiausių pasaulyje antivirusinių programų gamintoja, nurodė, kad jos ekspertai atrado „Flame“, atlikdama tyrimą, kurį inicijavo Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (ITU).

Continue reading „Kompiuterinių virusų medžiotojo perspėjimai“

kompiuterinis_virusas

Kompiuterių saugumo ekspertai atskleidė sudėtingą, tikslingai nukreiptą kibernetinę ataką prieš Izraelį, Iraną ir kai kurias kitas šalis. Šimtuose objektų aptiktas sudėtingiausias pastarųjų metų kompiuterinis virusas „Flame“. Jis atlieka sudėtingus šnipinėjo darbus beveik ištisus dvejis metus.

Įtakinga, žinoma Rusijos kompiuterinio saugumo kompanija „Kaspersky Labs“ svarsto, esą tai buvo valstybinio lygmens ataka, tačiau jos šaknys, tiklsiau tariant, kas ją sukūrė ir kodėl sukūrė, nenustatytos. „Flame“ atakos tyrimas atliekamas bendradarbiaujant su Tarptautine telekomunikacijų sąjunga. Bent jau taip skelbia BBC.

Continue reading „Atsargiai – kompiuterinis virusas “Flame”“