tatarstan_5

Štai jau kelerius metus Kul Šarifo mečetė yra pagrindinė Kazanės Kremliaus dominantė, juk jos minaretai aukštesni už stačiatikių Apreiškimo cerkvės, pastatytos dar XVI šimtmetyje, kupolus.

Ir jeigu vos prieš keletą metų su ja konkuravo naujametė eglė, stovėjusi Tatarstano sostinės centrinėje aikštėje, tai šiemet nebėra ir jos.

Taip pasakoja vokiškojo “Frankfurter Allgemeine”  apžvalgininkas Michaelis Liudvigas. Juk daugeliui tikinčiųjų totorių, kaip pabrėžia autorius, „eglė ir Naujųjų metų šventė yra ne kas kita, kaip svetimos kultūros – neislamiškos, ydingos, jeigu nesakytum pavojingos, rusiškos simbolis“.

Continue reading „Tatarstanas ir naujametė eglė”

dalia_kuodyte

Seimo narė Dalia Kuodytė pasirodžiusias žinias, kad Bažnyčios hierarchai žada viešinti politikus, kurių politinės nuostatos prasilenkia su dorove, vertina kaip šantažą („Ar Kryžiaus žygis prieš Seimo narius neprieštarauja Konstitucijai?“, DELFI, 2010-12-16).

Seimo narei užkliuvo svarstymas, apie kurį užsiminė Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, komentuodamas Panevėžio vyskupo Jono Kaunecko raginimus savivaldos rinkimuose nebalsuoti už tų partijų kandidatus, kurių atstovai Seime ignoravo Lietuvos vyskupų konferencijos prašymą nepriimti pataisų dėl alkoholio akcizo mažinimo ir prekybos laiko pailginimo.

Continue reading „Nuostatos iš gūdžios praeities”

rsd

„Viskas ko reikia, kad blogis triumfuotų, – tai geriems žmonėms nieko nedaryti.“ Taip yra pasakęs Edmund Burke.

Lietuva šiuo metu yra tragiškai, katastrofiškai, juodai nugirdyta.

O didžiausia nelaimė ta, kad žmonės iki šiol to nesupranta. Per ilgametį atviros ir slaptos reklamos įtaigojimą susiformavo „nuzombinto“ žmogaus savižudiškos nuostatos, išreiškiamos tokiais terminais kaip „kultūringas“, „saikingas“, „proginis“ gėrimas.

Tiksliau reikėtų sakyti ne gėrimas, o savęs nuodijimas. Nugirdytas, su alkoholio „išplautomis“ smegenimis žmogus to jau nesuvokia.

Continue reading „Gyventi ar gerti?”

skrinskas_slaptai

Amerikos dienraštis New York Times metė atvirą kaltinimą popiežiui Benediktui XVI. Atsakydama į šį labai rimtą, bet visiškai nepagrįsta ir dėl to įžūlų kaltinimą, Šventojo Sosto spaudos salė paskelbė notą, kuria paaiškina Niujorko laikraščio ištrauktą kunigo Murphy‘io atvejį. 

JAV prezidentas Barack Obama privačiai pasirašė žadėtą  executive order,  kuriuo tarsi abortai neturėtų būti finansuojami pagal naują sveikatos draudimo įstatymą. Dalyvavo Rep. Bart Stupak (D-Mich.) ir pusė tuzino demokratų.

Kovo 28 d. sueina 20 metų, kai Belgijoje buvo legalizuoti abortai. Ta proga Briuselyje organizuojamas pirmasis ŽYGIS UŽ GYVYBĘ. Renkamasi 2:30 prie Karališkųjų Rūmų. Žygio organizatorius Simon De Keukelaere, kuris studijuoja Romos Laterano universitete, interviu sakė, kad žymūs pasikeitimai įvyko, kai dėl amžiaus atsistatydino Briuselio arkivyskupas kardinolas Daneels. Jis buvo Europos vyskupų ,,liberalaus“ sparno lyderis. Arkivysk. Daneels pakeitė arkivysk. André-Joseph Léonard, kuris  entuziastingai palaikė ŽYGIO UŽ GYVYBĘ iniciatyvą. “Jis labai, labai palaikė idėją nuo pradžių ir pats dalyvaus ŽYGYJE,“ – sakė de Keukelaere.

Continue reading „Britanijos narkotikų pirklys buvo nuteistas 30 metų kalėjimo”