Britanijos narkotikų pirklys buvo nuteistas 30 metų kalėjimo


Amerikos dienraštis New York Times metė atvirą kaltinimą popiežiui Benediktui XVI. Atsakydama į šį labai rimtą, bet visiškai nepagrįsta ir dėl to įžūlų kaltinimą, Šventojo Sosto spaudos salė paskelbė notą, kuria paaiškina Niujorko laikraščio ištrauktą kunigo Murphy‘io atvejį. 

JAV prezidentas Barack Obama privačiai pasirašė žadėtą  executive order,  kuriuo tarsi abortai neturėtų būti finansuojami pagal naują sveikatos draudimo įstatymą. Dalyvavo Rep. Bart Stupak (D-Mich.) ir pusė tuzino demokratų.

Kovo 28 d. sueina 20 metų, kai Belgijoje buvo legalizuoti abortai. Ta proga Briuselyje organizuojamas pirmasis ŽYGIS UŽ GYVYBĘ. Renkamasi 2:30 prie Karališkųjų Rūmų. Žygio organizatorius Simon De Keukelaere, kuris studijuoja Romos Laterano universitete, interviu sakė, kad žymūs pasikeitimai įvyko, kai dėl amžiaus atsistatydino Briuselio arkivyskupas kardinolas Daneels. Jis buvo Europos vyskupų ,,liberalaus“ sparno lyderis. Arkivysk. Daneels pakeitė arkivysk. André-Joseph Léonard, kuris  entuziastingai palaikė ŽYGIO UŽ GYVYBĘ iniciatyvą. “Jis labai, labai palaikė idėją nuo pradžių ir pats dalyvaus ŽYGYJE,“ – sakė de Keukelaere.

Įsitraukus arkivyskupui Leonard į ŽYGĮ, juo susidomėjo ir kiti Belgijos vyskupai. Briuselio vyriausybės Sveikatos ministras abortų darymui skyrė 27 milijonus eurų.  2007 m. Belgijoje buvo padaryta 18 033 abortų. Europoje ŽYGIAI UŽ GYVYBĘ vis populiarėja. Š.m. Paryžiuje sausio mėn. tokiame žygyje dalyvavo 20 000 dalyvių. Paryžiuje organizatoriai sveikino didėjančią jaunų ortodoksiškai nusistačiusių vyskupų ir kunigų kartą

Naujai paskelbta, kad Italijoje 53.4 proc. visų šeimų neturi vaikų. 21.9 proc. teturi tik po vieną vaiką ir tik 19 proc. – du vaikus. Vienai moteriai Italijoje tenka 1.31 vaiko. Dėl to šalis sparčiai sensta.

Atėnai. Graikų valdžia paskelbė, kad iš krizės vaduosis, bažnyčias apdėdama mokesčiais.

Kovo 13-ąją Münster mieste Vokietijoje įvyko tylios maldos demonstracija Už gyvybę. Žygį organizavo katalikiška organizacija Euro Pro-Life. Savo kalboje žygio dalyviams Euro Pro-Life direktorius Wolfgang Herrring aptarė idėjas, kad abortas gali padėti motinai, pavojų. Vokietijoje kasdien abortai sunaikina 1000 gyvybių. Didelės policijos pajėgos gynė demonstrantus nuo abortistų. Žmonės rankose nešėsi baltus kryžius. Nuo upės tilto įmetė 100 rožių už nužudytus vaikus.

Kovo 20 dieną Čekijos sostinėje vyko 10-tasis metinis Žygis Už Gyvybę. Dalyvavo 2 000 dalyvių. Jie rankose nešėsi medinius kryžius, kurie simbolizavo abortų genocidą.  Prahos domininkonų Šv. Giles bažnyčioje Šv. Mišias aukojo Zalcburgo vysk. Andreas Laun, Čekijos vyskupų konferencijos generalinis sekretorius Mons. Ladislav Hucko ir 23 kunigai.

Respublika.lt. Kalifornijos paplūdimiai ir draustiniai taps nerūkymo zonomis. Tokį sprendimą balsų dauguma priėmė šios JAV vakarinėje pakrantėje esančios valstijos deputatai, pranešė „Los Angeles Times”. Traukti cigaretę bus draudžiama 278 valstybiniuose parkuose ir paplūdimiuose. Rūkaliams, kurie nusižengs šiam draudimui, grės 100 dolerių bauda. „Tai yra puikus rezultatas aplinkai, priešgaisrinei apsaugai ir visiems tiems, kuriems nepatinka pasyvus rūkymas”, – sakė atitinkamą įstatymą inicijavusi demokratų deputatė Dženi Oropeza.

JAV kongresas 219-212 balsais patvirtino demokratų pro abortinį sveikatos draudimą. Jį pasmerkė National Right to Life komitetas ir JAV katalikų vyskupų konferencija. Virginija ir 11 kitų valstijų pasirengusios kovoti teismuose prieš jo taikymą. Nes jie sako, kad šis privalomas draudimas pažeidžia JAV konstituciją. asmens ir valstijų teises. Teismai prasidės kai tik prezidentas Barack Obama pasirašys šį įstatymą. Nors prezidentas pažadėjo kai kuriems kongreso nariams, kad išleis potvarkį, kuriuo nefinansuos abortų ir dėl to pastarieji sutiko balsuoti už šį projektą, bet kritikai sako, kad prezidento potvarkio neužtenka pakeisti įstatymui. Per teismus toks potvarkis galės būti lengvai atšauktas.

Vz.lt. Alaus daryklą „Ragutis” valdančios suomių alkoholinių ir gaiviųjų gėrimų gamintojų grupės „Olvi” grupės veiklos pelnas augo 58,9 proc. ir 27,8 mln. Lt.

Dubajaus restoranuose uždrausta gaminti maistą su alkoholiu.

Baltarusija. Šioje valstybėje kovo 22-31 vyks respublikinė akcija “gatvės be alkoholio.“ Akcijoje dalyvaus platūs visuomenės sluoksniai, artistai, sportininkai, muzikantai, mokslininkai it kt.

Nebraskoje ketinama uždrausti visus abortus po 20 savaitės, nes vaikas jau jaučia didelį skausmą. Įstatymas vadinasi „Abortion Pain Prevention Act.” Įstatyme nenumatyta landa dėl “psichinės sveikatos“, kuria prisidengiant daromi vėlyvi abortai.

Britanijos Leeds vyskupijos katalikiška įvaikinimo tarnyba laimėjo bylą teisme, kad gali vykdyti savo misiją pagal bažnyčios Magisteriumo nuostatas. Juolab kad tokią veiklą Bažnyčia jau vykdė šimtus metų. Darbo vyriausybė homoseksualumą pakėlė į “apsaugos nuo diskriminacijos rangą“ priėmusi Sexual Orientation Regulations (SORs) of the Equality Act. Pagal jį prievarta visas tarnybas vertė leisti homoseksualams įsivaikinti vaikus. Katalikų tarnyba argumentavo tuo, kad jai nepadaryta išimčių veikti pagal Bažnyčios nuostatus ir atsisakė įvaikinti vaikus homoseksualams. Iki šiol per dvejus metus kitos agentūros arba sekuliarizavosi, arba užsidarė. Kartu buvo pateiktas ir pataisa parlamentui, kuri, tikėtina, bus sprendžiama kovo 23 dieną.

Alliance for Life Ontario ėmėsi naujos iniciatyvos pripažinti asmenybę negimusiam vaikui. Teikia informaciją apie abortų žalą ir renka parašus po peticija, kad Kanados valdžia apsaugotų kiekvieną kanadietį nuo biologinės pradžios iki natūralios mirties.  Peticija bus perduota parlamentui Asmens dieną – spalio 18.

Per 7000 jaunų žmonių 12-25 m. amžiaus dalyvavo Gvatemalos miesto skaistumo savaitėje ir pažadėjo laikytis tyrumo iki santuokos. Akcija vyko kovo 13-14 d. pirmojo katalikiško jaunimo kongreso rėmuose. Renginį organizavo Augustinian Recollect Youth (JAR). Gvatemalos nuncijus arkivysk. Paul Gallagher perskaitė popiežiaus Benedikto XVI sveikinimą.

Britanijos narkotikų pirklys Scott Hurford buvo nuteistas 30 metų kalėjimo už 250 amphetamino tablečių pardavimą Tailande 2005 metais. Jam dabar 34 metai, o jo draugei – 37-eri. Jis kreipėsi į teismą, kad leistų dirbtinai apsėklinti jo draugę, kuri jau greit taps nevaisinga. O jis, išėjęs iš kalėjimo, padės auginti savo vaiką. Jam jau davė leidimą Wandsworth kalėjimas, bet reikalingas sutikimas iš Teisingumo ministro Jack Straw MP.

P.S. Kokios juokingai mažos bausmės Lietuvoje jaunimo žudytojams narkotikais. Gal būt sąmoningai skatinamas tautos genocidas per narkotikus?

Ispanijos vaisingumo klinika pirmą kartą išspausdino pasiūlymą padėti lesbiečių poroms dalytis biologine motinyste. Procedūrą jie vadina ROPA (reception of oocytes from partner). Viena lesbietė duoda kiaušinėlį, o kita lesbietė jau apvaisintą išnešioja savo gimdoje. Ši procedūra daug brangesnė, nei apsėklinimas. tai aprašė žurnalas Human Reproduction.

Sidnėjaus vyrui pavyko pirmam tapti belyčiu „sex not specified” valdiškuose dokumentuose. Jis tapo pirmu Australijos  suaugusiu androgynous. 48 m. Norrie gimė Škotijoje. Jis naudoja tik vardą. Nuo 23 m. jis pradėjo vartoti hormonų terapiją ir tapo moterimi po papildomos operacijos. Bet dabar jis (jis teikia pirmenybę to krašto įvardžiui „zie”) nustojo priiminėti hormonus ir nori gyventi nei kaip vyras, nei kaip moteris. “Tai nėra detalė, dėl kurios turėčiau galvoti dėl savo identiškumo“, sakė jis. New South Wales valstijos įstatymai neturi galimybės neapibrėžti lyties, bet du registruoti gydytojai patvirtino Norrie kaip fizinį ir psichinį androgeną. Norrie dabar lanko visokias įstaigas, tvarkydamas savo lyties keitimo dokumentus.

Nuotraukoje: kunigas Robertas Skrinskas, rengiantis “Pro Vita”.

Pro Vita, Nr. 13

2010.03.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *