Praėjo 60 metų, ir Didžiosios Britanijos karinė žinyba atsitraukė: „Jokių įrodymų, kad esama ateivių iš kitų planetų“, rašo Enrikas Franceskinis laikraštyje "La Repubblica".

„NSO (neatpažįstamų skraidančių objektų) nėra. Bet jeigu ir yra, tai Didžioji Britanija liovėsi jų ieškojusi. Po 60 metų bevaisių tyrimų buvo nuspręsta uždaryti "Ministry of Defense Ufo desk", Gynybos ministerijos specialų padalinį, tyrinėjusį neatpažįstamus skraidančius objektus.

Nemanykite, kad kalbama apie GCHQ tipo megastruktūrą, Britanijos slaptąją elektroninę tarnybą, analogišką Amerikos NSA, apie šnipus, kurie, kaip pabėgusio į Honkongą „kurmio“ dėka dabar išaiškėjo, seka visus mūsų telefoninius pokalbius, elektroninį paštą, tinklus, kuriuose mes lankomės, kovos su terorizmu, mūsų saugumo labui ar, kas žino, kokiais kitais tikslais. Ne, panaikintą poskyrį sudarė du žmonės: jaunesnysis karininkas ir aukštesnysis karininkas. Būtent jiems tekdavo studijuoti visus signalus apie marsiečius, skraidančias lėkštes, įvairius ateivius, kuriuos pastebėdavo Jos Didenybės pavaldiniai“, – rašo leidinys.

Continue reading „Londonas uždaro ateivių tyrimų poskyrį“

dzil_keli_1

Kaip pranešta iš Pentagono, FTB sekso skandalas, dėl kurio CŽV direktoriui Davidui Petraeusui teko atsistatydinti, išsiplėtė ir įtraukė generolą Johną Alleną.

 Johnas Allenas – JAV ir NATO ginkluotųjų pajėgų Afganistane vadas. Taip rašo „The Washington Post“.

Anot aukšto gynybos žinybos atstovo, FTB rado 20–30 tūkstančių puslapių dokumentų.

Tai daugiausia elektroniniai laiškai, bylojantys apie Alleno ir 37-erių Tampos gyventojos Gill Kelley „potencialiai nederantį“ susirašinėjimą. Būtent jos skundai dėl Petraeuso meilužės grasinimų, galų gale, ir privertė jį atsistatydinti.

Continue reading „Petraeuso byla atsisuko prieš JAV ir NATO ginkluotųjų pajėgų Afganistane vadą“

parapsichologija

Parapsichologinė žvalgyba – tai numanoma žvalgybinės veikos rūšis, kurioje naudojami neįprasti metodai, tokie kaip vadinamasis ekstrasensorinis suvokimas (ESS), ir pasitelkiamos mediumų paslaugos.

Apie tai mes labai mažai ką žinome.

Tiksliai nėra net žinoma, kiek laiko trunka eksperimentai šioje srityje. Kai kurie šaltiniai tvirtina, jog tokio pobūdžio specialūs tyrimai Amerikoje truko apie dešimt metų.

JAV Gynybos ministerijos žvalgybos valdyba, kai kuriais duomenimis, išleido jiems apie 20 milijonų dolerių. Projektas, kurio kodinis pavadinimas „Stargate“ („Žvaigždžių vartai“), pradėtas devintajame dešimtmetyje ir truko iki 1995-ųjų. Po to programa, remiantis oficialia versija, buvo nutraukta ir oficialūs Gynybos ministerijos žvalgybos valdybos ir kitų specialiųjų tarnybų atstovai atvirai pripažino, esą į žvalgybinę veiklą buvo įtraukę aiškiaregius.

Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: parapsichologinės žvalgybos ypatumai“

nasa

Lju Alenas (Lu Allen) – JAV Karinių oro pajėgų (KOP) karininkas, vienas iš žymiausių Nacionalinio saugumo agentūros (National Security Agency / Central Security Service Public Information / NSA/CSS) direktorių, buvęs šiose pareigose nuo 1973 m. rugpjūčio iki 1977 m. rugpjūčio.

L.Alenas baigė Karinę akademiją, vėliau apgynė magistro ir daktaro laipsnius Ilinojaus universitete. Būdamas KOP leitenantas, ėjo kelerias pareigas, susijusias su branduolinės ginkluotės aptarnavimu. 1961 metais perėjo į Gynybos ministerijos Inžinerinių tyrimų tarnybos (Nacionalinės žvalgybos valdyboje), atsakingos už Amerikos kosminių šnipinėjimo aparatų panaudojimo programą, viršininko aparatą.

Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: JAV Karinių oro pajėgų karininkas Lju Alenas“

ruskije_ne-sdajutsa

Rusijos dienraštis “Nezavisimaja gazeta“ paskelbė, kad šalyje planuojama sukurti Nacionalinę gvardiją, kuri bus tiesiogiai pavaldi RF prezidentui.

Pagrindinės naujos struktūros funkcijos turėtų būti šalies ir konstitucinės santvarkos apsauga. Gvardijai greičiausiai vadovaus Vidaus reikalų ministerijos Vidaus kariuomenės vadas armijos generolas Nikolajus Rogožkinas. Gvardiją greičiausiai sudarys 350–400 tūkst. žmonių. Planuojama, kad į gvardiją įeis dalis Vidaus reikalų ministerijos Vidaus kariuomenės, Karo policijos, Oro desanto kariuomenės bei KOP ir KJP dalinių. “Nezavisimaja gazeta“ duomenimis, sukūrus Nacionalinę gvardiją RF ginkluotųjų pajėgų skaičius sumažės 800 tūkstančių.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: šalyje kuriama prezidentui pavaldi Nacionalinė gvardija“

military-russian-1

Vakarų karinės apygardos atstovas spaudai informavo, kovo 27 dieną Astrachanės srityje prasidėjo taktiniai VKA karinių oro pajėgų ir priešlėktuvinės gynybos mokymai.

Jų metu naikintuvai Su-27 atliks daugiau nei 70 skrydžių, sunaikins daugiau nei 40 oro taikinių ir sutrukdys 20-čiai sąlyginio priešo lėktuvų kirsti oro erdvę. Mokymų metu bus organizuojami oro mūšiai su sąlyginio priešininko lėktuvais.  Interfaks-AVN.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: vis daugiau jaunuolių siekia išvengti šaukimo į kariuomenę“

desantniki_puola

Laikraštis „Izvestia“ informuoja, kad Maskvos šiluminių technologijų instituto direktorių Sergejų Nikuliną atleis iš pareigų. Vyriausybės direktyva jau yra nusiųsta pasirašyti vicepremjerui Dmitrijui Rogozinui.

Spauda pažymi, kad šio posto S. Nikulinas netenka dėl pavaldinio, naujausių raketų „Jars“ ir „Bulava“ generalinio konstruktoriaus Jurijaus Solomonovo, išsakytos viešos kritikos Gynybos ministerijos atžvilgiu. „Kvailybė, Amerikos provokavimas konfrontacijai, betikslis pinigų švaistymas“, – taip J. Solomonovas charakterizavo Rusijos gynybos ministeriją dėl pasirinktų prioritetų kuriant naują ginkluotę. S. Nikulino atleidimas iš pareigų ruošiamas nepaisant sėkmingai baigtų raketos „Bulava“ bandymų, ją prezidentas Dmitrijus Medvedevas pavedė priimti į ginkluotę. (www.newsru.com).

Continue reading „Apie Rusijos armiją, žvalgybą, ginkluotę ir karines pratybas“

paradas_minske

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė, kad Baltarusija papildomai ginkluojasi. Kariniai analitikai sutrikę. Pasaulinės ekonominės ir finansinės krizės tarpubangio metu tokia brangiai kainuojanti akcija vargu ar gali būti įkandama šaliai, kurios ekonomika yra apgailėtinoje būklėje. Belieka padaryti išvadą, kad yra kažkokios ypatingos aplinkybės, sukėlusios tokį sprendimą. Šiaip ar taip, Lietuvoje svarstant 2012 metų šalies biudžeto Krašto apsaugos ministerijos  eilutę, yra apie ką pagalvoti.

Continue reading „Aleksandras Lukašenka siūlo Daliai Grybauskaitei didinti karinį biudžetą“

kremlius_1111

Rusijoje padaugėjo žmonių, nei iš šio, nei iš to prarandančių atmintį. Šiuo reiškiniu ypač susidomėjo žinomas psichiatras Zurabas Kekeladzė. Atminties praradimą sukeliančią ligą psichiatras pavadino retrogradine amnezija. Negalavimai gali būti aidas tų nusikaltimų, kuriuos įvykdė Sovietų Sąjungos vadovybė, išbandydama pasigamintą psichotroninį ginklą.

Psichotroninį ginklą pirmieji kurti tikriausiai pradėjo vokiečiai. Tai buvo 1945-aisiais. Bet nespėjo. Pasibaigus karui, jį aktyviai kūrė amerikiečiai – JAV profesorius F.Kameronas. Kūrė, atlikdavo bandymus, tobulino ir sovietai. Tiesa, psichotroninį ginklą kūrusių Sovietų Sąjungos mokslininkų pavardės iki šiol įslaptintos. Profesorius, vienas iš Rusijos “Energijos” įmonės vadovų V.Koniuch štai taip apibūdina psichotroninį ginklą: “Tai biologinis ginklas, kurio pagalba valdomos visos biologinės būtybės, tarp jų – ir žmogus”.

Continue reading „Rusijoje daugėja žmonių, prarandančių atmintį“