sarlauskiene

Angelė Šarlauskienė – Humanitarinių mokslų daktarė, Vilniaus Pilaitės bendruomenės tarybos narė, šios bendruomenės tinklaraščio įkūrėja ir palaikytoja, Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovė, šio judėjimo laikraščio „Žalioji Lietuva“ bendradarbė.

Ji taip pat ir publicistė: leidinių apie Pilaitę, teisėtas demokratijos išsikovojimo priemones autorė; kultūrinių, visuomeninių renginių organizatorė; dokumentinių filmų kūrėja.

Bet šiandien su Angele ŠARLAUSKIENE kalbamės ne apie Lietuvą ir jos aktualijas, o apie Šveicariją, kur jai teko gyventi maždaug mėnesį ir savo akimis išvysti triukšmingąjį 8-ąjį Street paradą. Šveicarijoje patirtais įspūdžiais Angelė ŠARLAUSKIENĖ dalinasi su Slaptai.lt žurnalistu Gintaru Visocku.

Continue reading „Tolimoji Šveicarija – Angelės Šarlauskienės akimis“

kundrot

1728 m. danų jūrininkas Vitas Beringas (Vitus Bering) atrado sąsiaurį, skiriantį Aziją nuo Amerikos. 2011 m. žydų kilmės norvegas Andersas Bėringas-Breivikas (Anders Behring Breivik) atskleidė kitą sąsiaurį, šįsyk – ne geografinį, o ideologinį.

Atlėgus isterijai po visą pasaulį sukrėtusios masinės žmogžudystės, jau galima į šią problemą žvelgti analitiškai. Radikalieji liberalai, politologų vadinami libertarais, o liaudyje –  liberastais, įkliuvo į savo pačių paspęstas pinkles. Moralės ir kultūros frontuose libertarų stovyklai šiandien atstovauja daugelis socialistų ir net kai kurie konservatoriai, bet šįsyk partijų savivardžius palikime nuošaliau – žvilgtelkime į pačią libertarizmo ideologiją. Didžiausia, pagrindine, savaimine ir visuotine vertybe iškėlę asmens laisvę, libertarai dėsningai priėjo dilemą: ką daryti, kai vieno asmens laisvė ima riboti kito asmens laisvę?

Continue reading „Bėringo sąsiauris: libertarų pilietinis karas“

kundrot

2011 rugsėjo 28 d. Konstitucinis teismas pareiškė, jog santuokinės ir nesantuokinės šeimos – lygios.

Lygybė – gražu, tad pažiūrėkime, kas gi slypi už tokių išvadų.

Pirma – pagal šią logiką reiktų kuo skubiau sulyginti registruotas ir neregistruotas partijas.

Neregistruotoms nereiktų nei tūkstančio narių su asmens kodais, nei atitinkamų mokesčių, nei kitų šiandieniniais įstatymais nustatytų prievolių, tačiau jos turėtų lygias teises dalyvauti rinkimuose, lygias galimybes gauti valstybės paramą, lygias galimybes rinkiminei agitacijai ir kitoms viešosioms gėrybėms.

Continue reading „Ką pasakė Konstitucinis teismas?“

Anti_Gay

Lietuviai, visi Lietuvos piliečiai! Ilgaamžė lietuvių kultūros tradicija subrandino esmines mūsų Tautos būties vertybes. Dievas, šeima ir Tėvynė – tai nepajudinamos istorinės dvasinės lietuvybės atramos, kurios gelbėjo, gynė ir apgynė mūsų valstybę net ir didžiausių istorinių negandų metais.

Šiandien mūsų šalies žmonės vadinami atsilikėliais, jei tik bando priešintis nevaržomai homoseksualių asmenų „santuokinės harmonijos“ propagandai ir praktikai, jų „teisių“ programoms, kurioms be jokių konkursų skiriamos milžiniškos lėšos. Demokratiniai protestai prieš viešas homoseksualų eitynes nepagrįstai vadinami homofobija, kuri esą kurstoma  Bažnyčios.

Continue reading „Manifestas “Dėl nacionalinių šeimos ir doros vertybių”“

girskis_edmundas

Edmundas Girskis išgarsėjo Lietuvoje netrukus po to, kai įkūrė asmeninį internetinį portalą, skelbiantį seksualinėms mažumoms nepalankią informaciją. Pavyzdžiui, E.Girskis viešai rėmė Lietuvos valdžios institucijas, neleidusias Lietuvos sostinėje Vilniuje gėjams ir lesbietėms surengti savo viešų renginių. Demokratinėje visuomenėje tokia tautiškai nusiteikusio jaunuolio veikla neturėjo niekam užkliūti. Juk demokratinėje Lietuvoje teisę viešai skelbti savo pažiūras turi visi žmonės nepriklausomai nuo jų tautybės, religijos, odos spalvos, seksualinės orientacijos… Ir vis dėlto E.Girskis atsidūrė teisiamųjų suole. Jam skirta piniginė bauda, konfiskuotas kompiuteris. Kodėl E.Girskis atsidūrė teisiamųjų suole, ar jis jaučiasi esąs kaltas?

Continue reading „Seksualinių mažumų paradui nepritarusio Edmundo Girskio bėdos“

video_cip

Ar galima Lietuvoje kritikuoti išskirtinių teisių ir išskirtinio dėmesio reikalaujančias seksualines mažumas? Ar mūsų šalyje įmanoma piktintis seksualinių mažumų siekiu viešai demonstruoti savo išskirtinumą? Ar čia, prie Nemuno, vis dar leidžiama tvirtinti, jog seksualinių mažumų vieši paradai centrinėse Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos gatvėse – tai lietuviškoms tradicijoms svetimas, nepriimtinas reiškinys?

Šią savaitę mūsų teismas studentą Edmundą Girskį nubaudė pinigine bauda, iš jo konfiksuotas ir kompiuteris. Pagrindinė incidento priežastis tik ta, kad maždaug prieš dvejis metus tautiškų nusiteikimų jaunuolis įkūrė seksualinėms mažumoms nepalankų portalą. Tame staigiai išpopuliarėjusiame portale seksualinės mažumos buvo kritikuojamos dėl to, kad nori viešai propaguoti savo gyvenimo būdą. Tiesa, tame portale pasirodė ir netaktiškų, bjaurių, susidoroti kviečiančių komentarų. Štai dėl tų komentarų E.Girskis ir atsidūrė teisiamųjų suole. Nors iš tiesų su tais komentarais jaunuolis neturėjo nieko bendro.

Continue reading „Seksualinėms mažumoms nepalankų portalą įkūrusio Edmundo Girskio bėdos“