Mažiausiai keturi Afganistano žvalgybos tarnybos darbuotojai žuvo antradienį Kabulo apylinkėse per teroristo mirtininko ataką. Tai pranešė televizijos kanalas „Tolo News“.

Afganistanas: teroristui užminuotu automobiliu įsirėžus į kariškių koloną, žuvo keturi žvalgybos tarnybos darbuotojai. EPA-ELTA nuotr.

Išpuolis buvo surengtas sostinės provincijos Pagmano apskrityje. Per sprogimą dar šeši žmonės buvo sužeisti.

Preliminariais duomenimis, sprogo automobilis, nukreiptas į kariškių koloną. Sprogstamasis įtaisas buvo mašinoje, kurią vairavo teroristas.

Kol kas nė viena grupuotė neprisiėmė atsakomybės už šį incidentą.

Pasak ekspertų, pastaruoju metu ekstremistai gerokai sustiprino savo pozicijas rytinėse ir pietinėse Afganistano provincijose, taip pat šalies šiaurėje. Be to, radikalių grupuočių lauko vadai ir eiliniai nariai vis dažniau prisiekia ištikimybę teroristinei „Islamo valstybės“ (IS) grupuotei.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.12; 04:00

Kovotojai iš artilerijos pabūklų apšaudė Afganistano sostinės Kabulo diplomatinį kvartalą. Ataka įvyko tuo metu, kai šalies prezidentas Ashrafas Ghanis sakė kalbą musulmoniškos šventės proga, informuoja BBC.

Tiesioginės prezidento A. Ghanio kalbos, skirtos pažymėti Aukojimo šventę (kitaip – Id al Adha), transliacijos metu prie prezidentūros nugriaudėjo keli sprogimai.

Reaguojant į ataką, netrukus iš Afganistano karinių oro pajėgų sraigtasparnio buvo apšaudytas pastatas, kuriame, manoma, buvo įrengta kovotojų pozicija.

Talibano kovotojai prieš kelias dienas atmetė A. Ghanio pasiūlymą Ido proga nutraukti ugnį.

Kol kas vis dar neaišku, kas paleido raketas ir ar esama aukų.

Pastarąjį mėnesį išpuolius Afganistane yra surengę tiek talibai, tiek grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai. Šios atakos pareikalavo šimtų žmonių gyvybių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.22; 07:45

Praėjus kelioms valandoms po to, kai į Afganistano sostinę Kabulą atskrido JAV gynybos sekretorius Džeimsas Metisas (James Mattis), netoli Kabulo tarptautinio oro uosto nukrito šešios raketos. Tai nuolatinį nesaugumą šalyje atspindintis ženklas.

Raketos nukrito netoli kariškių naudojamos oro uosto dalies. Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės, negauta pranešimų apie galimas aukas.

Trečiadienį JAV gynybos sekretorius ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg) atvyko su netikėtu vizitu į Afganistaną. Tikėtina, kad pagrindinė susitikimų tema bus naujos JAV ir Afganistano strategijos, apie kurią JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) paskelbė rugpjūtį, įgyvendinimas.

Dž. Metisas neseniai paskelbė, kad, atsižvelgiant į Talibano judėjimą, kuris daro itin didelį spaudimą Afganistano pajėgoms, į šią šalį papildomai bus siunčiama daugiau kaip 3 tūkst. JAV karių.

Iš anksto neskelbtas vizitas rengiamas tuo metu, kai Afganistano saugumo pajėgoms sunkiai sekasi atremti nuo 2014 metų pabaigos vykdomą puolimą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.28; 00:01

usackas_

Balandžio 5-ąją buvusiam Lietuvos užsienio reikalų ministrui 45 metų Vygaudui Ušackui buvo pirmoji neįprasta darbo diena. Darbas – tikrai neįprastas, labai atsakingas ir pavojingas. V. Ušackas Kabule pradeda eiti Specialiojo Europos Sąjungos (ES) atstovo Afganistane pareigas. Ta proga kalbiname žinomą diplomatą. Diplomatą Vygaudą Ušacką kalbina visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt bendradarbis Mindaugas Peleckis.

Pirmiausia, sveikinu Jus užėmus naują postą! Kaip vertinate naują gyvenimo iššūkį – ar laikote tai gana pavojingu darbu, kurio specifika smarkiai skirtųsi nuo Jūsų ankstesnių misijų?

Continue reading „Vygaudas Ušackas: „Prezidentė manęs nepasveikino““