Kaune įžiebta Kalėdų eglė, miestą drebino fejerverkai. Organizatorių nuotr.

Šeštadienio vakarą įžiebta Kauno kalėdinė eglutė, net šešiuose Kauno rajonuose sugriaudėjo fejerverkai, vainikavę šventę.
 
Kauniečiai turėjo progos matyti ir girdėti fejerverkus tiesiai iš savo namų, per balkonus ir langus: tokia šventinė alternatyva pasiūlyta prašant žmonių rinktis saugumą ir visų ryškiausių žvaigždžių koncertą „Saldžios Kalėdos Kaune“ stebėti iš namų.
 
Kauno Kalėdų eglutės įžiebimo koncertą šeštadienį tiesiogiai transliavo LRT televizija, koncertavo visos ryškiausios žvaigždės.
 
Oro erdvė virš Kauno šventinę naktį buvo pilna dronų, jie filmavo kalėdinę eglutę iš paukščio skrydžio, leisdami pasigėrėti įspūdingomis šių metų žaliaskarės dekoracijomis.
 
Koncerto „Saldžios Kalėdos Kaune“ ištaigingoje scenoje, kuri buvo sumontuota tuščioje Kauno „Žalgirio“ arenoje, pasirodė Monique – stilinga atlikėja eteryje dainavo sėdėdama kabriolete. Geriausių lietuviškų dainų popuri atliko Martynas Kavaliauskas, kūliais vertėsi Vidas Bareikis, jaukumu užbūrė Justinas Jarutis ir Jessica Shy, savo hitus žiūrovams dovanojo Justė Arlauskaitė-Jazzu, širdies ugnimi dalinosi „The Roop“ ir „Saulės kliošas“. Eteryje įvyko ir Girmantės Vaitkutės dainos televizinė premjera. Vakarėlį užbaigė šių dienų šlagerių karalius Saulius Prūsaitis. 
 
„Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“ tik prasideda, o muzika nesiliaus skambėjusi visų žiemos švenčių metu: iš Laikinosios sostinės į Šiuolaikinę Europos Kultūros sostinę 2022 kūrybingai keliaujantis Kaunas pradžiugins muzikiniu autobusu, kuris keliaus per visą miestą, visas bendruomenes, kurs gerą šventinę nuotaiką, jame skambės populiarių atlikėjų dainos, skelbiama šventės organizatorių pranešime. Kauniečių lauks ir kalėdinė eglutė, kurią galima aplankyti bet kuriuo metu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.29; 08:10

Šeštadienio vakarą sulig pagrindinės miesto ir Lietuvos eglės Katedros aikštėje įžiebimu bus paskelbtas 5 savaites truksiantis žiemos švenčių festivalis – atgis Kalėdų miesteliai, suksis Kalėdų traukinukas, čiuožėjų lauks ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje, stebins nauja kalėdinė 3D pasaka, nuotaiką kurs šventinis miesto ir jo tiltų papuošimas, vyks Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė ir daugybė kitų smagių veiklų.
 
„Kalėdos Vilniuje tokios įsimintinos dėl to, kad šventinę atmosferą čia kuria talentingi, ypatingai svetingi ir draugiški žmonės, tai patraukia kasmet vis didesnį būrį svečių iš kitų miestų ir šalių. Šiemet su komanda stengėmės sukurti festivalį, kuriame dera unikalios idėjos, stilius, modernumas ir tradicijos“, – kviečia sostinės meras Remigijus Šimašius.
 
Eglių madas diktuojanti Vilniaus Kalėdų eglė jau užtarnavo sostinei vieno gražiausių ir magiškiausių kalėdinių miestų reputaciją. Kuo nustebins šių metų eglė, tradiciškai neatskleidžiama iki paskutinės renginio minutės, tačiau laukti liko neilgai.
 
„Kalėdų eglutė bus 27 metrų aukščio, aplink ją įsikurs didelis miestelis. Projektui panaudota daugiau kaip 7 km girliandų ir daugiau kaip 100 tūkst. šviesos diodų. Bus šviesu, ryšku ir, tikiuosi, kad nustebins visus netikėta tema“, – pasakojo vienas Kalėdų eglės kūrėjų Dominykas Koncevičius.
 
Susirinkusiems koncertuos Jurijus Veklenko, Ieva Narkutė, Jurgis Bruzga, Dainotas Varnas, Paulė, Saulius Prūsaitis ir kiti.
 
Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje šiais metais bus įžiebta dviem valandom anksčiau nei didžioji Kalėdų eglė Katedros aikštėje. Čia pasirodys muzikos ir šokio studijos „Džimba“ vaikai, atlikėja ir dainų autorė Aldegunda.
 
Taip pat šeštadienį Vilniaus rotušėje rengiama ir Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. 17-ojoje mugėje tradiciškai bus galima susitikti su Lietuvoje veikiančių užsienio šalių ambasadų darbuotojais bei visuomeninių organizacijų atstovais, įsigyti jų pagamintų rankdarbių ir skanėstų. Mugės metu surinktos lėšos bus paaukotos dešimčiai lietuviškų organizacijų, besirūpinančių vaikais, neįgaliaisiais ir senoliais.
 
Vilniaus miesto savivaldybė į renginius ir iš jų kviečia vykti pėsčiomis ar viešuoju transportu, kuris šventės proga kursuos dažniau ir bus talpesnis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.01; 00:01

Trečiadienio popietę Prezidentė Dalia Grybauskaitė įžiebs pirmąją Lietuvoje Kalėdų eglę ir paskelbs skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią.

Septintą kartą vykstančios „Knygų Kalėdos“ šiais metais kviečia dovanoti geras, naujas knygas savo bibliotekoms – arčiausiai esančiai, mėgstamiausiai, dažniausiai lankomai, o gal dar neatrastai.

Renginį vainikuos iš naujo per Kalėdas atgimstanti legendinė Tomo Augulio daina „Kalėdų naktį tylią“, kurią Baltojoje salėje atliks Algirdas Kaušpėdas, Donatas Montvydas, Jurga Šeduikytė, Vidas Bareikis, Maksas Melmanas, Jurgita Jurkutė, Beata Nicholson, Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius.

Labdaros projektas „Kalėdų naktį tylią“ jau trečią kartą subūrė žymius šalies žmones bendram tikslui – kartu su kampanija „Už saugią Lietuvą“ muzikantai kviečia visuomenę prisidėti prie naujų vaikų dienos centrų kūrimo.

Per šešerius metus akcija „Knygų Kalėdos“ tapo knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu. Knygas dovanoja bibliotekų skaitytojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai bei užsienio šalių ambasados. Per visą akcijos laikotarpį bibliotekoms padovanota 225 tūkst. knygų.

Rengiantis „Knygų Kalėdoms“ Prezidentė šiais metais jau padovanojo knygų Vilniaus miesto centrinės bibliotekos Antakalnio filialui.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.22; 06:23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė aikštėje atidarė kalėdinę nevyriausybinių organizacijų (NVO) mugę.

Tradiciniu tapęs renginys Daukanto aikštėje vyksta jau 7 kartą.

Pasak Prezidentės, tai, kad ši mugė rengiama jau septintą kartą, yra geriausias įrodymas, jog Lietuvoje daugėja savanorystės projektų ir padėti vieni kitiems norinčių žmonių. Tai žmonės, organizacijos ir bendruomenės, kurios kasmet dalinasi gerumu ir prisiima atsakomybę už savo kaimynus ar artimuosius. Valstybės vadovės palinkėjo visiems gražių artėjančių švenčių ir dar kartą pakvietė visus kurti atsakingą Lietuvą.

Kalėdinėje NVO gerumo mugėje šiemet dalyvavo daugiau kaip 40 nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių iš visos Lietuvos. Čia apsilankę vilniečiai ir sostinės svečiai susipažino su savanorystės projektais, pirko kalėdinių suvenyrų, vaišinosi šventiniais pyragais ir karšta arbata. Kaip ir kasmet, visos mugės metu surinktos lėšos bus skirtos socialiniams pagalbos projektams įgyvendinti. Šiemet nevyriausybinėms organizacijoms paaukoti pinigai bus skirti skurdžiai besiverčiančioms šeimoms, negalią turintiems žmonėms, tuberkulioze sergantiems vaikams ir dienos centrams.

Sekmadienio popietę S. Daukanto aikštėje apsilankę žmonės „Vikingų kaime“ gaminosi suvenyrus, kūrė kalėdinius atvirukus ir nemokamai juos siuntė į atokiausius Lietuvos kampus, susipažino su nevyriausybinių organizacijų veikla bei drauge su Kinologų draugijos nariais stebėjo tarnybinių šunų pasirodymą, kalbėjosi apie jų dresūrą ir priežiūrą. Šventinę renginio nuotaiką padėjo kurti raudonnosiai gydytojai – klounai ir kalėdinė muzika.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.12.05; 05:22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Baltojoje salėje kartu su vaikais įžiebė Kalėdų eglę ir paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos" pradžią.

„Skaitanti Lietuva – stipri Lietuva. Knyga moko mus pažinti pasaulį, suprasti ir atjausti. Ji įkvepia mylėti savo šalį. Todėl skaitykime, dovanokime ir dalinkimės knygomis su tais, kuriems jų labiausiai trūksta", – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Penktojo „Knygų Kalėdų" gimtadienio proga Prezidentūroje buvo surengtas specialus „Lietuvos tūkstantmečio vaikų" žaidimas, skirtas stebuklingam knygų pasauliui. Kalėdinę nuotaiką kūrė Justė Arlauskaitė-Jazzu, Monika Linkytė ir Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Jazz Island".

Prezidentė ir žinomi Lietuvos žmonės – Marijonas Mikutavičius, Benediktas Vanagas, Kęstutis Kasparavičius, Sigutė Chlebinskaitė, Saulius Prūsaitis ir Rūta Meilutytė, Radistai – Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius pabėrė klausimų gimnazistams iš Šeduvos gimnazijos, Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos, Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos ir Utenos Aukštakalnio progimnazijos. Renginį vedė Dominykas Vaitiekūnas.

Continue reading „Prezidentė įžiebė Kalėdų eglę ir paskelbė „Knygų Kalėdų“ pradžią“