anusauskas_slaptai.lt

Seimo plenarinėje sesijoje rudenį turėtų būti pradėtas svarstyti Žvalgybos įstatymo pakeitimo įstatymo projektas. Įstatymas sukurs ne tik naują teisinę civilinės ir karinės žvalgybos bazę, bet ir, tikėtina, naują kokybę. Įstatymas jau parengtas, belieka iki galo nugludinti baigiamuosius niuansus.

Pasak vieno iš įstatymo pakeitimo iniciatorių, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Arvydo Anušausko, iki šiol buvo sulaukiama daug priekaištų dėl Operatyvinės veiklos įstatymo taikymo civilinei žvalgybai, jo veikimo metodų ir atsakomybės stokos, todėl ir kilo mintis iš esmės pertvarkyti šią sistemą.

Continue reading „Arvydas Anušauskas: „Naujas Žvalgybos įstatymas sukurtų kitokios kokybės Lietuvos žvalgybą“”

birzelio_sukilimas

Šį birželį minime 1941-ųjų metų birželio sukilimo metines. Prieš 70 metų įvykęs sukilimas akivaizdžiai parodė, kad daug Lietuvos piliečių yra nusiteikę priešintis raudoniesiems okupantams ir su ginklu rankose kovoti už savo krašto laisvę.

Šį sukilimą rengė Lietuvos Aktyvistų frontas (LAF) – pogrindinė patriotinė organizacija. Šios organizacijos padaliniai veikė įvairiose krašto vietose, o pagrindiniai centrai buvo Kaune ir Vilniuje. Jau nuo 1940 metų balandžio pabaigos buvo tikimasi, kad prasidės karas tarp SSSR ir Vokietijos, o birželio pradžioje LAF vadovai gavo duomenų, kad karas prasidės tarp birželio 17 ir birželio 27 dienos. Buvo atliekamas pasirengimas sukilimui ir laukiama karo pradžios. Sukilimui rengtasi pagal 1941 metų vasario – balandžio mėnesiais parengtą bendrąjį sukilimo planą (jo autoriai – V.Bulvičius, K.Antanavičius, J.Vėbra. Vėliau prie plano rengimo prisijungė L.Prapuolenis, P.Žukauskas-Narutis ir A.Damušis. Plano autorius konsultavo ir K.Škirpa).

Continue reading „Minime 1941 metų birželio sukilimo metines”

mosad_kareivis

Izraelyje keičiasi pagrindinių šalies specialiųjų tarnybų vadovybė: Mossad‘as ir karinė žvalgyba jau gavo naujus vadovus, o kontržvalgybos vadovas po pusmečio turi išeiti į atsargą.

Kaip pažymi ekspertai, tai vyksta ne dėl politinių priežasčių, o dėl techninių – dėl to, kad ribojamas terminas tokioms pareigoms eiti. 

Didžiausią susidomėjimą kelia, žinoma, Mossad‘o šefo pasikeitimas. Izraelio žvalgybai aštuonerius metus vadovavo iš Novosibirsko kilęs 65-rių metų Meiras Daganas.

Continue reading „Izraelyje keičiasi trijų specialiųjų tarnybų vadovybė”

antrasisdepas

2005-aisiais metais ėjusiame savaitraštyje “Laikas” buvo paskelbtas Gintaro Visocko straipsnis “Emigrantas ragina palikti Lietuvą”.

Tai – pokalbis su buvusiu Lietuvos karinės žvalgybos ir kontržvalgybos pareigūnu Artūru Dalinkevičiumi, kuris emigravo iš Lietuvos 2004-ųjų rudenį.

Straipsnyje rašyta, jog prieš išvykdamas į Didžiosios Britanijos miestą Northamptoną Artūras Dalinkevičius dirbo Vadovybės apsaugos departamente bei Antrajame operatyvinių tarnybų  departamente (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos. Žurnalistas G.Visockas teigė, kad nors pašnekovas kategoriškai atsisakė kalbėti apie ankstesnes savo darbovietes, jam vis dėlto pavyko sužinoti, kodėl Artūras Dalinkevičius buvo priverstas pasitraukti iš karinės žvalgybos ir kontržvalgybos. Publikacijoje užsiminta, jog minėtame departamente A.Dalinkevičius dirbo apie trejetą metų.

Continue reading „Kaip susiklostė buvusio karinės žvalgybos pareigūno Artūro Dalinkevičiaus likimas?”

KGB_antpeciai

Nė vienos pasaulio valstybės kariuomenė nėra išsivertusi be slaptųjų tarnybų. Karinės žvalgybos bei kontržvalgybos departamentus turi tiek agresyvios, militaristinius planus puoselėjančios, tiek taikios, nieko okupuoti neketinančios kariuomenės.

Būti žvalgu, ypač jeigu esi vien gynybinius planus puoselėjančios valstybės pilietis, – ne tik pavojinga, bet ir garbinga pareiga. Būtent karinės žvalgybos bei kontržvalgybos surinktų slaptų žinių dėka dažniausiai pavyksta likviduoti rengiamus karinius perversmus, demaskuoti infiltruotus užsienio šnipus, laimėti kautynes…

Continue reading „Agento “Ivanov 12” žlugimas”