Didžiosios Britanijos policija pradėjo tirti Rusijos verslininko Nikolajaus Gluškovo mirtį Pietvakarių Londone, kurią traktuoja kaip žmogžudystę.

Policijos teigimu, N. Gluškovas mirė nuo „spaudimo kaklo srityje“.

Nuo pat pradžių tyrimą atliekanti kovos su terorizmu policija teigia traktuojanti šią mirtį kaip žmogžudystę.

Tačiau, pasak pareigūnų, šiuo metu nėra jokių įrodymų, kad verslininko mirtis kaip nors susijusi su Solsberio mieste įvykdytu pasikėsinimu į buvusio Rusijos dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters gyvybes.

N. Gluškovas – buvęs oro linijų bendrovės „Aeroflot“ generalinis direktorius ir artimas velionio Kremliaus oponento Boriso Berezovskio bendražygis.

1999 metais Rusijoje jis buvo pripažintas kaltu dėl pinigų plovimo ir sukčiavimo bei nuteistas penkerius metus kalėti. Vėliau Didžioji Britanija jam suteikė politinį prieglobstį.

Manoma, kad N. Gluškovo mierties, kaip, beje, ir B. Berezovskio, galėjo siekti Kremlius. Kremliaus taktika – žudyti į Vakarus pabėgusius garsiausius savo verslininkus, politikus ir agentus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.03.17; 02:30

Graikijos policijos kovos su terorizmu tarnyba tiria internete pasirodžiusius grasinimus užnuodyti maisto produktus šalies prekybos centruose, praneša „RIA Novosti“.

Pirmadienį Graikijos anarchistų organizacijų portale pasirodė pareiškimas, kad Kalėdų išvakarėse bus surengta sabotažo akcija. Pasak jo autorių, per „Kalėdas paaukojama milijonai gyvų būtybių“, kad būtų įsiteikta vartotojams.

Anarchistai ketina užnuodyti kai kuriuos maisto produktus druskos rūgštimi ir gruodžio 20-24 dienomis išdėlioti juos ant lentynų Atėnų ir Salonikų prekybos centruose. Tai – „Coca Cola“ ir „Coca Cola Light“ buteliai, kompanijos „Yafant“ dešros, bendrovės „Delta“ pieno pakuotės. Tinklalapyje yra nuotraukų, kuriose matyti, kaip švirkštu į maisto produktus švirkščiama druskos rūgštis.

Anarchistai jau ne pirmą kartą rengia tokias akcijas Kalėdų išvakarėse. Panašūs grasinimai skambėjo ir 2013 bei 2016 metais.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.12.20; 00:01

Julija Smirnova / Die Welt

Rusijos specialiosios tarnybos (FSB), pasak perbėgusio rusų karininko, siuntė savo šnipus į Europą kaip emigrantus, praneša Vokietijos laikraštis Die Welt.

„Mums pavyko įvesti į Europą šnipų, užmaskuotų emigrantais. Apie rezultatus buvo pranešta prezidentui, ir jis jiems pritarė“, – pareiškė buvęs aukšto rango FSB karininkas vardu Igoris dokumentiniame filme „Putino šaltasis karas“, kuris buvo parodytas per Vokietijos ZDF televiziją. Perbėgėlis Rusijoje buvo pulkininkas ir ėjo FSB Kovos su terorizmu ir pasipriešinimo politiniam ekstremizmui skyriaus vadovo pareigas, – tai patvirtina grupinė fotografija, užfiksavusi specialiosios tarnybos viršūnėlę.

Pasak jo, FSB dar 2002 metais „aprūpindavo čečėnus suklastotais dokumentais“, kurie būdavo kaip įrodymas, kad „jie buvo persekiojami savo tėvynėje, ir gaudavo prieglobstį Europoje“.

Pasitelkus tuos „politiškai persekiojamus“ čečėnus, „Rusijos specialiosioms tarnyboms pavyko sukurti Europoje patį tikriausią agentų tinklą“. Jie „integravosi į musulmonų diasporas Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Prancūzijoje, ir kai jų prireiks politinei situacijai paveikti Kremliaus naudai, tie agentai pradės savo darbą“. „Aš tuo įsitikinęs“, – pareiškė dabar Europoje besislapstantis Igoris.

Kad tai ne gandai, patvirtina čečėnų kultūros draugijos Kilio mieste, Vokietijoje, pirmininko Timūro Dugazajevo pavyzdys. Dugazajevas, kuris irgi davė interviu ZDF, paneigė, kad dirba su specialiosiomis tarnybomis, bet pripažino, kad sekė savo tėvynainius ir informaciją apie juos perduodavo Čečėnijos vadovybei.

Igorio duomenimis, visi tie agentai „seka režimo kritikus ir potencialius islamistus“.

Tuo tarpu Vokietijos kontržvalgybos vadovas Hansas Georgas Masenas gilinasi toliau, tvirtindamas, kad „FSB tikslingai padeda radikaliesiems islamistams patekti į Vokietiją, kad jie destabilizuotų situaciją šalyje“.

Vokietijos specialiosios tarnybos, kaip rašo Die Welt, jau „seniai įtaria, kad čečėnų pabėgėlių galėjo padaugėti dėl vykdomos tikslinės operacijos“.

Informacijos šaltinis: Die Welt.

2017.02.15; 06:02

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikime Amsterdame, kuriame bus aptariami kovos su terorizmu, migracijos krizės suvaldymo bei ES išorės sienų apsaugos stiprinimo klausimai.

Tai pirmas neformalus ES vidaus reikalų ministrų susitikimas Nyderlandams nuo šių metų sausio 1 d. perėmus pirmininkavimą ES Tarybai.

Continue reading „Neformaliame susitikime ES vidaus reikalų ministrai ieško sprendimų dėl iššūkių Europai“

Briuselyje susitikę Europos Sąjungos (ES) šalių vidaus reikalų ministrai svarstė tolesnius veiksmus kovos su terorizmu, migracijos krizės valdymo ir Šengeno erdvės funkcionavimo srityse.

Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdžio metu ministrai patvirtino kompromisinį ES Keleivio duomenų įrašų (PNR) direktyvos tekstą, dėl kurio po kelerių metų derybų pagaliau pavyko pasiekti susitarimą su Europos Parlamentu.

Continue reading „Patvirtintas kompromisinis susitarimas su Europos Parlamentu dėl PNR direktyvos“

Parlamento komitetas saugumo reikalams ketina paaiškinti situaciją, kaip Amerikos specialiosios tarnybos organizavo telefoninių pokalbių ir elektroninio susirašinėjimo perėmimą Italijoje, rašo Fiorenza Sarsanini laikraštyje Corriere della Sera.

„Telefoninių pokalbių ir internetinio ryšio kontrolės klausimas liečia ir Italiją. Skambučiai, elektroninis paštas, SMS: dangstydamosios būtinybe užtikrinti nacionalinį saugumą, Jungtinės Valstijos įgijo didžiulį kiekį duomenų apie mūsų piliečius. To patvirtinimas buvo gautas maždaug prieš tris savaites, kai slaptąsias tarnybas kontroliuojančio komiteto parlamentinė delegacija apsilankė Vašingtone. Susitikimas su žvalgybos agentūrų direktoriais ir Kongreso komisijų pirmininkais atsiskleidė aiškų plataus masto monitoringo vaizdą. Ir štai dabar Parlamento saugumo reikalų komiteto (Copasir) vadovybė reikalauja iš vyriausybės paaiškinimų. Jau rytoj popiet paskirtas pasitarimas, kuriame dalyvaus vidaus reikalų ministro pavaduotojas Markas Minnitis“, – praneša leidinys.

Continue reading „E-paštas, SMS, telefoniniai pokalbiai: JAV klausėsi ir Italijoje“

„Azerbaidžanas ir JAV yra partneriai kovoje su sunkiausiomis pasaulio problemomis, pradedant priešinimusi terorizmui ir baigiant tarnyba petys petin Afganistane bei bendradarbiavimu užtikrinant taikią ateitį afganų tautai“, – rašo Azerbaidžano ambasadorius JAV Elinas Suleimanovas laikraštyje The Washington Times.

Amerikos ir Azerbaidžano bendradarbiavimui įrodyti diplomatas pateikia tokius faktus, kaip krovinių gabenimas į Afganistaną per „Šiaurės paskirstymo tinklą“ ir Kaspijos dujų tiekimas Europos rinkai.

„Azerbaidžanas, valstybė, kuri didžiuojasi savo musulmonišku kultūros paveldu, stipriai remia kultūrų dialogą ir palaiko gerus, draugiškus santykius su Izraeliu“, – pabrėžia E.Suleimanovas.

Continue reading „Azerbaidžanas dėlioja demokratiją po akmenėlį“

Amerikos kongresmenai apsilankė Rusijoje, kad vietoje išsiaiškintų FTB ir Rusijos specialiųjų tarnybų bendradarbiavimo Tamerlanio Carnajevo byloje smulkmenas. Rusija įgijo „susižavėjusį ir netikėtą draugą – respublikoną Deną Rorabakerį“, – rašo žiniasklaida; delegacijos vadovas pareiškė, kad radikalusis islamas čiupo JAV ir Rusiją „už gerklės“ ir kad dvi šalys turi išmokti bendradarbiauti.

Rusijos FSB pranešė atvykusiai Amerikos kongresmenų delegacijai, kad nežinojo apie pusmetį trukusią sprogdinimais per Bostono maratoną įtariamojo Tamerlano Carnajevo kelionę pernai į neramią Rusijos respubliką – Dagestaną, perduoda laikraštis "The Wall Street Journal" vieno delegato žodžius. Praeitą mėnesį Dagestano valdininkai suteikė laikraščiui "The Wall Street Journal" priešingą informaciją, pažymi straipsnio autorius Polas Sonnas.

Continue reading „FSB surado draugų tarp Amerikos kongresmenų“

Iš Damasko gauta duomenų, kad Izraelio aviacija sudavė smūgį kariniam tyrimo centrui, bet pagrindinis taikinys tikriausiai buvo galingos priešlėktuvinės gynybos raketos, atgabentos iš Rusijos, rašo Francesca Paci laikraštyje “La Stampa”.

„Netanjahu pažadėjo nulinę kantrybę Sirijos atžvilgiu ir žodį tęsėjo. Vakar, kai buvo išplatintas pranešimas apie Izraelio reidą prieš koloną, gabenusią ginklus iš Sirijos į Libaną, Benjamino Netanjahu vyriausybė nei paneigė, nei patvirtino informacijos“, – rašo leidinys.

Continue reading „Detektyvas Sirijoje, Izraelio naikintuvų reidas“

cia_000

Viljamas BaklisCentrinės žvalgybos valdybos atstovas Beirute ir kovos su terorizmu CŽV vedantysis ekspertas.

1984 metų kovo 16 dieną Viljamas Baklis (William Francis Buckley, 1928–1985) buvo pagrobtas Beirute islamistų, daugiau nei metus buvo be paliovos tardomas ir kankinamas ir 1985 metų birželį nužudytas.

Jo pagrobėjai pareiškė, kad Viljamo Baklio mirtis buvo jų kerštas už tai, kad Izraelis užpuolė Palestinos Išsivadavimo Organizacijos (PIO) objektus Beirute.

V.Baklis du kartus tarnavo Amerikos armijoje. Pirmą kartą jis užsirašė 1945 metų birželį, baigiantis antrajam pasauliniam karui, o antrą – 1951 metų birželį. Buvo pakeltas į antruosius leitenantus, kariavo Korėjoje, buvo du kartus sužeistas ir apdovanotas garbės ženklu „Sidabrinė žvaigždė“ už tai, kad vienas užgrobė Šiaurės Korėjos kulkosvaidžių lizdą.

Continue reading „CŽV eksperto Viljamo Baklio mirtis“

kitaicai_2

Dar prieš keletą metų pagrindinė Lietuvos slaptoji tarnyba VSD itin rimtai ruošėsi kovai su terorizmu ir jau buvo pasiekusi rimtų, apčiuopiamų rezultatų. Tačiau nūnai ši tauri VSD misija sužlugdyta. Ją sugriovė mūsų politikai, neįžvelgiantys terorizmo keliamų pavojų, bei mūsų žiniasklaida, atkakliai tęsianti atakas prieš VSD. Maždaug taip viename iš paskutiniųjų savo komentarų “Lietuvos ryte” tvirtina buvęs VSD vadovas Mečys Laurinkus. Sunku ginčytis su buvusiu ilgamečiu VSD vadovu, kurį žurnalistas Virginijus Savukynas vienoje televizijos laidoje pakrikštijo “labiausiai informuotu žmogumi Lietuvoje”. Ir vis dėlto norėčiau nusistebėti: ar, analizuodamas terorizmo keliamas grėsmes, mūsų saugumas tikrai jau toks bejėgis, bedantis, pasyvus?

Continue reading „Kada pradėsime bijoti kinų“

video_cip

“Mūsų valstybei daugiau rūpesčių kelia ne teroristai, o mafijos atstovai. Tačiau Lietuva ir kai kurios kitos Europos valstybės didžiausią  dėmesį, deja, sukoncentravusios į kovą su terorizmu”. Tai – visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt ir laikraščio “XXI amžiaus” politikos apžvalgininko Giedriaus Grabausko – Karoblio pastaba. Pasak politikos apžvalgininko, mafijos atstovų kur kas daugiau nei potencialių teroristų, be to, “baltųjų apykaklių” ir finansinės galimybės didesnės. Bet Lietuvos slaptosios ir specialiosios tarnybos, regis, mato vien terorizmo keliamas grėsmes. Ar tokia pozicija – išmintinga?

Continue reading „Kas Lietuvai pavojingesni: teroristai ar mafioziai?“