Baltarusijos žurnalistų asociacija, kuria remiasi „RIA Novosti“, ketvirtadienį pranešė apie kratą didelės nevalstybinės naujienų agentūros „BelaPAN“ vadovo ir įkūrėjo Alesio Lipajaus bute, agentūros atstovai tai patvirtino.

„Naujienų agentūros „BelaPAN“ direktoriaus A. Lipajaus bute vyksta krata. Ją atlieka Valstybės kontrolės komiteto Finansinių tyrimų departamento darbuotojai“, – sakoma pranešime.

Baltarusijos žurnalistų asociacijos atstovai pridūrė, jog „kol kas nieko nežinoma apie kaltinimus naujienų agentūros vadovui, kadangi pareigūnai nieko iš jo kolegų neįleidžia į butą“. A. Lipajaus telefonas išjungtas.

Agentūra „BelaPAN“ praneša, kad krata A. Lipajaus bute trunka jau apie keturis valandas. Į butą nebuvo įleisti nei advokatas, nei žmogaus teisių gynėjai.

Valstybės kontrolės komiteto spaudos tarnyba informacijos apie kratą nepatvirtino ir nepaneigė. „Kol kas nebus komentarų šia tema“, – sakė žurnalistams žinybos atstovas spaudai Kirilas Danilovas.

„BelaPAN“ – privati Baltarusijos naujienų agentūra, turinti korespondentų tinklą visoje Baltarusijoje. Įkurta 1991 metais. Jai priklauso interneto laikraštis „Baltarusijos naujienos“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.06.15; 08:00

FTB atliko kratą buvusio D. Trampo rinkimų kampanijos vadovo P. Manaforto namuose. EPA-ELTA nuotr.

JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) liepą atliko kratą buvusio Donaldo Trampo (Donald Trump) rinkimų kampanijos vadovo Polo Manaforto (Paul Manafort) namuose.

Šio atstovas trečiadienį patvirtino atitinkamą „Washington Post“ informaciją. P. Manafortas bendradarbiauja su tarnybomis, sakoma atstovo pranešime, kurį cituoja agentūra dpa.

Buvęs D. Trampo rinkimų kampanijos vadovas yra FTB taikiklyje dėl Rusijos aferos. FTB tiria įtarimus, jog D. Trampo rinkimų štabas galėjo bendradarbiauti su Maskva, kad sutrukdytų laimėti rinkimus demokratei Hilari Klinton (Hillary Clinton).

Krata atlikta ankstų liepos 26 dienos rytą P. Manaforto namuose Virdžinijos valstijoje, rašė „Washington Post“.

Dieną prieš tai P. Manafortas konfidencialiame posėdyje davė parodymus JAV Senato Žvalgybos komitete.

Manoma, kad P. Manafortas palaiko artimus kontaktus su Rusija. Nuo 2016 metų birželio iki rugpjūčio jis vadovavo D. Trampo rinkimų štabui. Tačiau dabartinis prezidentas jį atleido dėl neskaidrių ryšių su buvusia prorusiška Ukrainos vyriausybe.

P. Manafortas buvo ir vienas D. Trampo sūnaus Donaldo Trampo jaunesniojo (Donald Trump Jr.) susitikimo su Rusijos advokate 2016-ųjų birželį dalyvis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.10; 06:00

Lietuvos generalinė prokuratūra sausio 5-ąją išplatino oficialų pareiškimą dėl "Viktoro Uspaskicho paskelbtų tiesos neatitinkančių ir visuomenę dezinformuojančių teiginių“. Slaptai.lt skelbia visą Lietuvos Generalinės prokuratūros pranešimą.

Viešai paskelbtame tekste, kuris pasirašytas Viktoro Uspaskich vardu, buvo paskelbti tiesos neatitinkantys ir visuomenę dezinformuojantys teiginiai apie ikiteisminį tyrimą ir procesines baudžiamojo persekiojimo priemones.

Continue reading „Dėl tiesos neatitinkančių teiginių“

Berzinis-390x292

Jau aiški data, kada Latvijos piliečiai balsuos dėl Seimo paleidimo. Referendumas šiuo svarbiu klausimu įvyks liepos 23 dieną. O birželio 2 dieną Seime vyko Latvijos prezidento rinkimai – naujuoju Latvijos prezidentu išrinktas sovietmečio laikų nomenklatūros veikėjas, bankininkas Andris Berzinis.

Jis rinkimuose kelių balsų pervara nugalėjo iki šiol šaliai vadovavusį Valdį Zatlerą. Didelė dalis Latvijos visuomenės palaiko V.Zatlerą, bet Seimas prezidentu išrinko nomenklatūrinės gvardijos atstovą. Kai kas Lietuvoje maišo naująjį prezidentą su tokią pat pavardę ir vardą turinčiu A.Bėrziniu, buvusiu Latvijos ministru ir premjeru. Pastarasis yra žinomas politikas. Tuo tarpu naujasis prezidentas yra šiek tiek dalyvavęs politinėje veikloje, bet daugiau žinomas kaip bankininkas ir artimas stambiausių Latvijos oligarchų bičiulis.

Continue reading „Ši vasara Latvijai taps lemtinga“