Naktinis Vilnius. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.
Penktadienį Vilniaus gyventojus ir svečius nemiegoti kvies tryliktą kartą rengiamas vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“.
 
Programoje – daugiau nei 100 renginių: interaktyvių pasirodymų, koncertų, spektaklių ir parodų.
 
„Kaip ir kasmet, šią naktį festivalio lankytojų laukia daugiau nei 100 koncertų, šokio ir teatro pasirodymų, parodų ir instaliacijų. Duris atveria muziejai, bažnyčios, net ir Seimo rūmai bei Halės turgus, rengiantis siautulingą Balkanaktį. Kviečiame ir į kelias naujas, netikėtas erdves, kaip Naujojoje Vilnioje įsikūręs Dūmų fabrikas ar buvusio Karo muziejaus erdvėse atsiveriantis Kultūrinis miestelis. Čia šiais metais išgirsite ir tradicinį fortepijoninės muzikos koncertą „Juodais baltais“, atliekamą jaunųjų pianistų bei maestro Petro Geniušo ir Jurgio Karnavičiaus dueto“, – kviečia festivalio iniciatorė Daina Urbanavičienė.
 
Pagrindinis šių metų projektas – Katedros aikštėje vyksiantis Krokuvos gatvės teatro KTO spektaklis „Laiko dvelksmas“. Tai – į vaikystės pasaulį nukeliantis spalvingas šou, poetiškas teatrinis kūrinys, įkvėptas Gabrielio Garsijos Markeso, Hugo Klauso, Emilio Zegadlovičiaus kūrybos. Festivalis pristatys ir naują erdvę – „Kūrybos slėnį“, įsikursiantį būsimame Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelyje (buvusio Karo muziejaus teritorija). Čia lankytojų lauks 10 valandų kultūros maratonas, kurio programoje – spektakliai, koncertai, ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės ir kino peržiūros, gerokai po vidurnakčio ant scenos lips ir viena ryškiausių Lietuvos roko muzikos grupių „Garbanotas“. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pakvies į „Operos lounge‘ą“ bei LNOBT operos stažuotojų teatralizuotą koncertą „Operos ringas“, o Vilniaus geležinkelio stotis lankytojams dovanos nepaprastą galimybę išvysti įtaigius teatro, muzikos ir šokio pasirodymus.
Naktinis Vilnius. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Kadaise buvusi atskiru miestu Naujoji Vilnia kvies atrasti ją iš naujo. Ekskursija po istorinius objektus, pažintis su vietos menininkais, paroda, koncertas, muzikos ir videoprojekcijos, šviesų instaliacijos lauks visų Dūmų fabrike.
 
Pasitikti vidurnaktį naktinėtojai bus kviečiami į atgijusį teatralizuotą baseiną Lietuvos vaikų ir jaunimo cente. Čia lauks šiuolaikinio cirko pasirodymas vandenyje NERK, kuriame – suomių akrobatė Salla Hakanpää, iškeitusi orą į vandens gelmes ir apvertusi klasikinę H. K. Anderseno pasaką „Undinėlė“ aukštyn kojomis.
 
Šiais metais festivalis vyks ypatingu metu – Gedulo ir vilties dieną. Šiai dienai atminti festivalio organizatoriai parengė specialų maršrutą, kuriame –14 projektų. Tarp jų – Lietuvos nacionaliniame dramos teatre rodomas režisierės Birutės Mar spektaklis „Ledo vaikai“, nukelsiantis į laikus, kai mūsų šalį sukaustė masiniai trėmimai. Aukų gatvės skersgatvyje nuo 13 val. dienos vyks atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu bus skaitomi tremtinių ir politinių kalinių vardai, siekiant parodyti, jog tremtis yra ne skaičiai, o individualūs likimai ir gyvenimo istorijos.
 
Programoje gausu ir tradicinių, naktinėtojų pamėgtų projektų. Jau septintą kartą Šeimų erdvė įsikurs Bernardinų sode, kuris šiais metais virs Magišku pasakų pasauliu ir kvies kurti savo pasakų herojus. „Vasaros terasoje“ vėl skambės muzika – čia pasirodys net 7 grupės, tarp kurių – istorijas ant scenos pasakojantys rokeriai „The Station“ bei dainuojamosios poezijos atstovai „Gytis Ambrazevičius ir grupė“. Duris atvers Valdovų rūmai, kviesiantys į ekskursijas bei
Lietuvos valdovų rūmai naktį. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
išskirtinius meno projektus, Vilniaus Tech Parkas, ruošiantis muzikos pasirodymus ir interaktyvias instaliacijas, ir vėl bundanti Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia, vienai nakčiai virsianti skulptūros ir garso instaliacijos vyksmo vieta.
 
Islandijos gatvė ir vėl kvies prisiminti, koks svarbus buvo drąsios ir broliškos Islandijos sprendimas pirmiems pripažinti atkurtos Lietuvos Nepriklausomybę, ir garsiai pasakyti „Ačiū tau, Islandija“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.14; 08:00
 

Birželio 16 d. nuo 20 iki 22 val. Krašto apsaugos ministerija pakvies lankytojus į „Kultūros naktį su kariuomene“ Baltojoje salėje, kuri atveriama visuomenei tik kartą metuose – per Vilniaus kultūros ir meno festivalį „Kultūros naktis“ (įėjimas iš Benediktinių g.).

Įspūdingoje, puikiai restauruotoje, 17 a. suformuoto architektūros ansamblio dalyje, per šimtmečius ne kartą keitusioje savo paskirtį, o šiandien – reprezentacinėje Krašto apsaugos ministerijos salėje penktadienio vakarą vyks įvairūs renginiai. Muzikinį pasirodymą surengs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai. Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo Diksilendo grupė kvies pasinerti į naujojo Orleano diksilendo stiliaus muziką.

Vienoje iš Baltosios salės erdvių bus eksponuojama karikatūrų ir humoristinių piešinių paroda „HUMOR MILITARIS informacinio karo fronte“. Tai dailininkų ir Lietuvos karikatūristų darbai, šmaikščiai, aštriai ir ironiškai žvelgiantys į šiandien aktualias grėsmes informacinėje erdvėje. Paroda didelio dėmesio sulaukė Latvijoje, taip pat bus pristatoma Ukrainoje.

Atėjusieji galės apžiūrėti ne tik XIV a. Garbės sargybos karių aprangą ir ginkluotę, bet ir modernių ginklų, susipažinti su karių tarnybos subtilybėmis, užsidėti pilną kario ekipuotę, kuprinę, šalmą bei nusifotografuoti su čia pat dirbančiais kariais improvizuotoje karinėje fotostudijoje ar gauti dovanų karišką šaržą.

Lietuvos technikos bibliotekos „Tako“ galerijoje (Šv. Ignoto g. 6) nuo 19 iki 21 val. „Kultūros nakties“ lankytojai galės susipažinti su Lietuvos centrinio valstybės archyvo parengta paroda „Tarpukario Lietuvos aviacija“.

„Kultūros nakties su kariuomene“ programa birželio 16 d. 20-22 val.

Karikatūrų ir humoristinių piešinių paroda „HUMOR MILITARIS informacinio karo fronte“

Kariški šaržai, kuriuos pieš ir jums dovanos žinomi Lietuvos dailininkai ir karikatūristai – Ramūnas Vaitkus, Jonas Varnas, Gintaras Jocius, Vincas Bareikis, Rimantas Dovydėnas bei Garbės sargybos kuopos kariai

XIV a. ir šiuolaikinės Garbės sargybos kuopos karių apranga, ginkluotė ir kario tarnybos ypatumai

Improvizuota karinė fotostudija ir kitos kariškos įdomybės

Paroda „Tarpukario Lietuvos aviacija“ Lietuvos technikos bibliotekos „Tako“ galerijoje (Šv. Ignoto g. 6) nuo 19 iki 21 val.

Muzikinė programa

20.15 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos sportinių šokių grupė „Šokte marš“. Kolektyve kariūnai šoka su partnerėmis iš Vilniaus aukštųjų mokyklų. Šis kolektyvas atlieka Lotynų Amerikos, taip pat klasikinio repertuaro šokius. Jau ne vienerius metus šokėjai atstovauja Lietuvos karo akademijai, garsina ją įvairiuose koncertuose, festivaliuose ir konkursuose.

20.30 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų roko grupė „Vytis“

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų patriotinio roko grupė „Vytis“ susikūrė 2013 m. rudenį. Nuo 2014 m. sausio mėn. pradėjo aktyvią koncertinę veiklą. Grupė atlieka rock stiliaus kūrinius lietuvių ir anglų kalbomis.

21.30 val. Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo diksilendo grupė

2016 – aisiais metais bigbendas minėjo 25 metų jubiliejų. Savo veiklą pradėjęs kaip pučiamųjų orkestras, 2008 m. kolektyvas pasuko džiazo orkestro keliu ir buvo pervadintas KASP bigbendu. Bigbende, be kurio šiandien Savanorių pajėgos jau nebeįsivaizduojamos, groja beveik trys dešimtys profesionalių muzikantų. Bigbendo Diksilendo grupė atliks Naujojo Orleano diksilendo stiliaus kūrinius.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija

2017.06.16; 03:30

2014 m. birželio 20 d. Vilniaus mieste startuos kasmetinis Kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Vėlų vasaros penktadienio vakarą Vinco Krėvės-Mickevičiaus muziejaus svetainėje (Tauro g. 10-1) skambės ambient stiliaus muzika. Kultūros nakties renginio svečias – eksperimentinės, futuristinės, instrumentinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas Apostol_Ray – muziejuje pristatys dviejų dalių muzikinę kompoziciją „Era. The blind world // Era. Aklas pasaulis.

I-oji ambient muzikinės programos dalis – The blind world // Aklas pasaulis – truks valandą, nuo 21 iki 22 val. Ši kompozicija yra įkvėpta suvokimo, kad gyvename pasaulyje, perkrautame informacijos, kuri nebūtinai yra tikra ir reikalinga, bet sukurianti pasirinkimo iliuziją. Dingstant tikrojo pasaulio suvokimui, prarandama ir tapatybė. Apostol_Ray kvies klausytojus į savęs atradimo ir pasaulio be informacinių šiukšlių pažinimo muzikinę kelionę.

Continue reading „Aklas pasaulis“