Rašytoja Liudmila ULICKAJA – trejų metų senumo protesto akcijų Maskvoje ir tuo metu stiprėjančio pilietinio aktyvumo liudytoja bei veikiantis asmuo. Ji pasakoja, kaip pasikeitė jos jausmai ir apie tai, kad dabartinė Rusijos valdžia, išaugusi iš KGB, priešiška kultūrai, o tai pražūtinga pačiai valstybei.

Liudmila Ulickaja:

„Mūsų valstybė gal vienintelė pasaulyje valstybė, kuri susikūrė ant slaptosios policijos pamatų. O jei kalbėsime apie konkrečius 2014-ųjų įvykius, tai buvo surengta daugybė akcijų, kurios kastruoja, apipjausto kultūrą ir stengiasi ją įmontuoti į valstybinį mechanizmą bei padaryti ją instrumentu kažkokiai specialiai specifinei ideologijai kurti.

Continue reading „Liudmila Ulickaja – apie vienintelę pasaulyje valstybę, kuri susikūrė ant slaptosios policijos pamatų“

Rusų rašytojai Liudmilai Ulickajai buvo įteikta Austrijos valstybinė Europos literatūros premija. Pasakojimą apie tą ceremoniją laikraštyje Der Spiegel rašytoja sujungia su apmąstymais apie esamą padėtį Rusijoje ir pasaulyje.   

„Iškilmės prasideda Austrijos himnu, – rašo Ulickaja. – Visi žiūrovai atsistoja, aš irgi. Gera jums, austrai, manau šiek tiek pavydėdama. Jūsų himno tekstą 1947 metais parašė niekuo nesuterštos reputacijos poetė Paula fon Preradovič. O mes Rusijos himno jau seniai gėdijamės. Pirmąjį teksto variantą pagal Aleksandro Aleksandrovo muziką 1943 metais parašė rūmų poetas Sergejus Michalkovas. Jame buvo galingos eilutės: „Mus Stalinas liaudžiai tarnaut išaugino, / Ir darbui, ir žygiams jis įkvėpė mus!“

Continue reading „Mano šalis serga“

Rusų rašytoja Liudmila Ulickaja surengė Maskvoje „Inteligentijos kongresą prieš Krymo aneksiją“. Ji sutiko atsakyti į Le Temps korespondento Emanuelio Grinšpano klausimus apie savo požiūrį į pastaruosius įvykius Ukrainoje.

Pasak Ulickajos, ideologija, grindžianti Krymo aneksiją, kažkuo panaši į fašizmą. „Mes matome metodus ir ideologiją, kurie labai primena Hitlerio atėjimą į valdžią, tiksliau, fiurerio Miuncheno laikotarpį. Apie tai labai nemalonu ir skaudu kalbėti. Net pavojinga. Visiškai akivaizdu, kad mes matome tų pačių schemų pritaikymą. Istorija – fundamentalus mokslas, bet žmonių atmintis trumpa, ir į akis metasi išsilavinimo stoka“.

Continue reading „Liudmila Ulickaja: „Rusijos piliečiai paverčiami zombiais““

Barakas Obama smogė Putino artimiausiam ratui, kad „greitai atvėsintų euforiją, sukeltą Krymo užgrobimo“. Europos Sąjunga bijo rimtai nutraukti ryšius su Rusija, bet pasikėsinimo į Ukrainos rytus ir pietus nedovanos, rašo žiniasklaida. Rusijos liberalai, iš esmės „pasibaisėję įsibrovimu į Ukrainą“, būgštauja, kad Kremlius pyktį išlies ant jų.

JAV smogė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui į pačią širdį, įvesdamos sankcijas dvidešimčiai jo aplinkos žmonių ir bankui, susijusiam su jam artima aplinka, praneša The Financial Times.

Continue reading „Kaip greitai televizija žmones paverčia zombiais“