pavojinga_2

Lietuvos slaptųjų tarnybų padangėje nuskambėjo dar viena nerimą kelianti žinia. Pasirodo, pagrindinės mūsų slaptosios tarnybos vadovas Povilas Malakauskas yra užtektinai turtingas žmogus. O įtikinamų paaiškinimų, kokie aitvarai sunešė milijonus visą gyvenimą valstybės tarnyboje dirbusiam pareigūnui, – nėra. Neabejoju, jog VSD generalinis direktorius turi užtektinai dokumentų, teigiančių, esą turtai uždirbti sąžiningu būdu. Tačiau lietuviška patirtis byloja ką kitką: visą gyvenimą valstybės tarnyboje besidarbuojantis pareigūnas vargu ar gali susikrauti milijonus. O juk P.Malakauskas niekad nebuvo verslininkas. Paskutiniuosius keliolika metų jis darbavosi būtent valstybinėse institucijose, kurių pavadinimai – KAM, STT, VSD. Nejaugi šių slaptųjų bei specialiųjų tarnybų darbuotojų atlyginimai tokie dideli, jog įgalina susitaupyti vieną kitą milijoną?

Continue reading „Finansinių skolų turintys žvalgybininkai negali būti patikimi”

milijonas_doleriu

Spalio 21 dieną laikraštis “XXI amžius” išleis dar vieną specializuoto priedo “SLAPTIEJI TAKAI” numerį. Šį kartą “Slaptuosiuose takuose” bus svarstoma, kaip galėjo atsitikti, kad visą gyvenimą valstybinėse institucijose pradirbę mūsų slaptųjų tarnybų pareigūnai sugebėjo užsidirbti gražaus pinigėlio. Pavyzdžiui, VSD generalinis direktorius Povilas Malakauskas, prieš tai dar dirbęs STT (Specialiųjų tyrimų tarnyboje – vadovu) bei KAM (Krašto apsaugos ministerijoje – viceministru). Netrukus pasirodysiančiame “Slaptųjų takų” numeryje taip pat bus klausiama, ar pagirtina padėtis, kai, sakykim, visas Lietuvos slaptąsias bei specialiąsias tarnybas kontroliuojantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas turi įsipareigojimų bankams. Juk mes puikiai žinome, kokios bėdos ištiko ne pagal kišenę gyvenusį CŽV agentą Oldridžą Eimsą. Gal šis palyginimas – ir nekorektiškas, tačiau žvalgybos specialistų skolos, kreditai bei bankiniai laidavimai turėtų rūpėti valstybėms, kurios nori išvengti išdavysčių, informacijos nutekėjimo bei dvigubų agentų įtakos.

Continue reading „CŽV agentas, slapyvardžiu “Milijonas””

video_cip

Kodėl konservatoriams – krikščionims demokratams šiandien nebeįtinka dabartinis saugumo vadovas? Kodėl Povilas Malakauskas kategoriškai atsisako Seimo NSGK nariams pateikti 12-a garsiųjų pažymų? Kaip derėtų vertinti kai kurių opozicijos atstovų pasisakymus, esą versdama P.Malakauską iš posto parlamentinė dauguma į savo rankas trokšta perimti ne tik KAM 2-ąjį departamentą, kuris nūnai pavaldus KAM ministrei konservatorei Rasai Juknevičienei, bet ir visas VSD struktūras? Kodėl konservatoriai dar taip neseniai pritarė P.Malakausko kandidatūrai į VSD vadovo postą? Ar iš tikrųjų P.Malakauskas buvo konservatorių žmogus, vaizdžiai tariant, pareigūnas, mąstantis tik „dešiniuoju smegenų pusrutuliu”? Kaip konservatoriai apibūdina P.Malakausko veiklą, jam dirbus krašto apsaugos ministerijoje bei vadovavus STT (Specialiųjų tyrimų tarnyba)? Galų gale – koks šioje istorijoje bus Prezidentės Dalios Grybauskaitės vaidmuo?

Videostudijos „SLAPTAI” svečias – ilgametis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Saulius Pečeliūnas.

Continue reading „Kodėl toks užsispyręs VSD vadovas Povilas Malakauskas?”

makalas_makalas111

Šiandien, 2009-ųjų metų rugsėjo mėnesio pabaigoje, vis garsiau prabylama apie būtinybę Povilui Malakauskui trauktis iš VSD generalinio direktoriaus posto. Dabartinio VSD vadovo veikla nepatenkinti parlamentarai pateikia maždaug tokias  pačias priežastis, kodėl jis privalo būti atstatydintas. Pagrindinė kilusio konflikto priežastis: Lietuvos saugumo departamento vadovas nepaklūsta parlamentinei kontrolei. Jėgos struktūrų veiklą kontroliuojančių parlamentinių komisijų nurodymai nevykdomi tik diktatoriškų požymių turinčiose valstybėse. Lietuva – demokratinė valstybė. Todėl Lietuvos VSD vadovo elgesys – iššaukiantis, skandalingas, baustinas.

Tačiau su P.Malakausko veikla susijusių skandalų buvo galima tikėtis. P.Malakausko akibrokštas neturėtų būti kaip perkūnas iš giedro dangaus. Mat informacija apie P.Malakauską kaip galimai nepatikimą pareigūną sklando jau seniai. Dar nuo tų laikų, kai jis ėjo Krašto apsaugos (KAM) viceministro pareigas ir konfliktavo su Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM vadovybe. Apie tai išsamiau rašyta knygoje “Žvalgybų intrigos Lietuvoje 1994 – 2006”, kuri buvo pardavinėjama Lietuvos knygynuose 2006-aisiais metais ir susilaukė didelio populiarumo. Keletą mėnesių ši knyga neiškrito iš labiausiai perkamų knygų dešimtuko. Tik 2006-aisiais konservatoriai kažkodėl neatkreipė dėmesio į ne itin palankias užuominas apie jų partijos narį. Ne tik kad nekreipė dėmesio, bet dar ir rėmė P.Malakausko kandidatūrą ir į STT, ir į VSD vadovo postą. Žodžiu, elgėsi kaip akli kačiukai.

Continue reading „Neigiamos informacijos apie Povilą Malakauską būta jau 2006-aisiais”

pavojinga_zona_01

2009 metų rugsėjo mėnesio 24-ąją dieną redakcija gavo elektroniniu paštu atsiųstą laišką, kurio autorius mus informavo apie keistą nutikimą Kaune. Štai tas laiškas.

„Internetinio portalo www.slaptai.lt redaktoriau Gintarai Visockai, paskutiniuosius keletą mėnesių daug rašėte apie čečėnų Gatajevų bylą. Todėl manau, kad ši informacija Jus sudomins.  Šį trečiadienį laikraščio “15 min” numeryje Kaunui (o gal buvo ir Vilniui skirtoje laidoje?) yra tokia žinutė: “Pašto dėžutėse – aferistų sąskaitos”. Esą kauniečiai pašto dėžutėse rado UAB “Renovita” sąskaitas, į kurias iki rugsėjo 26 dienos prašoma pervesti 44,23 Lt už vandentiekio valymo darbus, kurie bus atliekami spalio mėnesį. Lietuvos įmonių registre tokios įmonės nėra, “Kauno vandenys”, į kur žmonės ėmė skambinti, apie tai taip pat nieko nežino, o ant “Renovitos” apvalaus antspaudo yra parašyta Kaunas ir pavardė – Denis Volovskiy. Pabaigoje aiškinama, kad tai tas pats Denis Volovskiy, kuris teikė Khadižat ir Malikui Gatajevams palankius parodymus. Ar čia vėl nebus kokia nors Lietuvos VSD ir Kauno prokuratūros provokacija? Gal tas Denis apie tai visai nieko nežino, o jo vardu kas nors tai daro? Laikraštį aš pasilikau, jei bus įdomu, galiu atsiųsti. O dabar siunčiu Jums elektroninę to straipsnio versiją. Straipsnio autorius – Tomas Grigalevičius (“15 min”).”

Continue reading „Atsargiai – galima VSD provokacija”

gatajevai_abu

Naujojo teismo nuosprendžio, kuris bus skelbiamas rugsėjo 25-ąją, sutuoktiniams Gatajevams leista laukti ne įkalinimo įstaigoje, o laisvėje. Tačiau čečėnus Gatajevus ginantys advokatai nedrįsta spėlioti, koks bus būtent rugsėjo 25-osios nuosprendis – griežtesnis ar ne. Pačiu blogiausiu atveju vaikų globos namus įkūrusiems Gatajevams gali būti ženkliai sugriežtintas ankstesnysis teismo sprendimas. O tai reiškia, kad jie už grotų bus priversti praleisti dar apie trejetą metų (10-ies mėnesių bausmę jie jau atliko). Čečėnus Gatajevus ginantys advokatai nesiima spėlioti, koks šį kartą bus teismo sprendimas – palankus ar išteisinantis. Prokurorė Nomeda Oškutytė siekė, kad Gatajevai būtų palikti įkalinimo vietoje iki pat rugsėjo 25-osios. Tačiau 2009-ųjų rugsėjo 9-ąją Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė nutarimą, jog naujojo teismo nuosprendžio sutuoktiniai turi laukti laisvėje, mat ankstesniojo teismo skirtą bausmę jie jau atlikę.

Continue reading „Kur ieškoti tikrųjų neapykantos Gatajevams priežasčių?”

Visuose žurnalistinės etikos vadovėliuose rašoma, jog išklausyti oponentus, ypač kai skelbiama kritinė publikacija, – būtina. Be abejo, žurnalisto laikysena, kai leidžiama išdėstyti poziciją visoms suinteresuotoms pusėms, tiek prieteliams, tiek ir kritikuojamiems asmenims, yra pati optimaliausia. Tačiau net ir pati gražiausia taisyklė negali neturėti išimčių. Žurnalistu dirbu daugiau kaip 20 metų, ir per dvejis paskutiniuosius dešimtmečius susikaupė šiokios tokios patirties. Todėl sakau: ne visuomet būtina išklausyti antrąją pusę. Jau vien dėl to, kad kartais tai padaryti neįmanoma.

Dabartinis VSD vadovas Povilas Malakauskas yra atsisakęs duoti interviu apie jį nepalankiai rašiusiam žurnalistui. G. Visocko nuotr. 

Continue reading „Ar visuomet būtina išklausyti antrąją pusę?”

Povilas Malakauskas

Prezidentės spaudos tarnyba praneša: atleistas VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Darius Jurgelevičius Ketvirtadienis, rugpjūčio 6d. (Vilnius) Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucijos 77 straipsniu, Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento įstatymo 10 straipsnio 3 dalimi bei atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus pavaduotojo, einančio generalinio direktoriaus pareigas, Alvydo Kunigėlio teikimą, Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl Dariaus JURGELEVIČIAUS atleidimo iš Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigų. Dekretas įsigalioja 2009 m. rugpjūčio 20 d.

  Continue reading „Atleistas VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Darius Jurgelevičius”