Vladimiras Putinas. Interente gausu videomontažų, kuriuose diktatorius vaizduojamas miręs

Kyjivas, vasario 8 d. (ELTA). Tarptautinė tyrėjų komanda, besiaiškinanti „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo numušimo virš Rytų Ukrainos 2014 m. aplinkybes, skelbia aptikusi įtikinamų įrodymų, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas asmeniškai patvirtino šį lainerį numušusios raketų sistemos „BUK-TELAR“ nusiuntimą į vadinamąją Donecko „liaudies respubliką“ (DLR).
 
Apie tai rašo „Sky News“.
 
Vladimiras Putinas. Viešojoje erdvėje gausu tokių videomontažų

Nepaisant to, tyrėjai pažymi, kad šių įrodymų nepakanka, jog būtų galima inicijuoti baudžiamąjį persekiojimą.
 
Per šią nelaimę 2014 m. liepos 17 d. žuvo visi 298 lėktuvu skridę žmonės. Reiso MH17 orlaivis tuo metu buvo pakeliui iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą.
 
Praėjusių metų lapkritį dėl šios nelaimės buvo nuteisti du rusai ir vienas ukrainietis. Trijulei buvo skirtos laisvės atėmimo bausmės iki gyvos galvos. Visi jie buvo pripažinti kaltais dėl nužudymo.
 
Lina Linkevičiūtė (ELTA)
 
2023.02.09; 00:30

Už reisu MH17 skridusio lėktuvo numušimą atsakinga Rusija. Raketos „Buk” liekanos. EPA – ELTA nuotr.

Amsterdamas, lapkričio 17 d. (AFP-ELTA). Nyderlandų teismas „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo numušimo byloje ketvirtadienį nuteisė tris įtariamuosius, o ketvirtąjį – išteisino.
 
Skaitydamas nuosprendį, teisėjas Hendrikas Steenhuisas pareiškė, kad Rusijos piliečiai Igoris Girkinas ir Sergejus Dubinskis bei ukrainietis Leonidas Charčenka pripažįstami kaltais dėl žmogžudystės ir tyčinio lėktuvo numušimo, o rusas Olegas Pulatovas pripažįstamas nekaltu.
Visiems nuteistiesiems skirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės.
 
Teismo posėdyje nedalyvavo nė vienas iš kaltinamųjų.
Už reisu MH17 skridusio lėktuvo numušimą atsakinga Rusija. Raketos „Buk” liekanos. EPA – ELTA nuotr.
 
Per šią nelaimę 2014 m. žuvo visi 298 lėktuvu skridę žmonės. Reiso MH17 orlaivis buvo pakeliui iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, kai jį virš tuo metu prorusiškų separatistų kontroliuojamos Rytų Ukrainos teritorijos numušė raketa. Teismas ketvirtadienį taip pat paskelbė išvadą, kad tai buvo Rusijoje pagaminta raketa BUK.
 
Pasak H. Steenhuiso, nors visi keturi įtariamieji galimai manė, kad tai buvo karinis lėktuvas ir į jį nusitaikė „per klaidą“, jie vis vien turėjo ketinimų orlaivį sunaikinti ir pražudyti visus juo skridusius žmones.
 
Kaip skelbė AP, išklausyti nuosprendžio atvyko apie 200 katastrofos aukų artimųjų.
 
Lina Linkevičiūtė (ELTA)
 
2022.11.18; 07:13

Už reisu MH17 skridusio lėktuvo numušimą atsakinga Rusija. Raketos „Buk” liekanos. EPA – ELTA nuotr.

Nyderlandų teismas pirmadienį pradeda klausytis įrodymų, surinktų prieš tris Rusijos piliečius ir vieną Ukrainos pilietį, įtariamus 2014 metais, prasidėjus karui Ukrainos rytuose, numušus „Malaysia Airlines“ lėktuvą, skridusį reisu MH17.
 
Teismo procesas oficialiai prasidėjo 2020 metų kovą, tačiau iki šiol daugiausiai buvo nagrinėjami teisiniai argumentai dėl įrodymų, surinktų po katastrofos, kurioje žuvo 298 keleiviai ir įgula, iš jų – 196 Nyderlandų piliečiai, priimtinumo.
 
Keturi įtariamieji – Rusijos piliečiai Olegas Pulatovas, Igoris Girkinas, Sergejus Dubinskis, taip pat Ukrainos pilietis Leonidas Charčenka – teisiami už akių. Tik O. Pulatovui teisme atstovauja advokatai.
 
„Teismas pradės MH17 baudžiamąjį procesą iš esmės ir, išnagrinėjęs bei aptaręs prokurorų pateiktus duomenis, nušvies pagrindinius klausimus, kuriuos jis jau pradėjo spręsti“, – sakoma teismo pranešime.
 
„Ar (lėktuvą skridusį reisu) MH17 numušė „BUK“ raketa? Ar „BUK“ raketa buvo paleista iš žemės ūkio lauko netoli Pervomaiskojės? Ar kaltinamieji ten dalyvavo?“, – vardijami klausimai pranešime.
 
Lėktuvas „Boeing 777“ skrido iš Amsterdamo Šipolio oro uosto į Kvala Lumpūrą ir buvo numuštas virš Rytų Ukrainos dalies, kurią kontroliavo prorusiški sukilėliai.
 
Tarptautinio tyrimo metu buvo nustatyta, kad katastrofą sukėlė „BUK“ raketa iš Rusijos armijos 53-iosios priešlėktuvinių raketų brigados, įsikūrusios Kursko mieste.
 
Visi keturi įtariamieji yra kaltinami vadovavimu separatistų sukilėliams, kovojantiems su teisėta Kijevo valdžia.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.07; 10:55

Pistoleto šūvis. Slaptai.lt nuotr.

Ukraina padavė Rusiją į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT) dėl „tikslinių oponentų nužudymų“, antradienį pranešė pats teismas, patvirtindamas informaciją apie dar vieną Kijevo teisinį kaltinimą Maskvai.
 
Praeitą savaitę pateiktoje paraiškoje Ukraina kaltina Rusiją vykdžius nužudymus „Rusijoje ir kitų valstybių teritorijoje ne karinio konflikto situacijoje“.
 
Tai yra jau devintas kartas, kuomet Ukraina paduoda Rusiją į EŽTT. Šis teismas nagrinėja bylas dėl galimų Europos Žmogaus Teisių Konvencijos pažeidimų.
 
Ukraina taip pat kaltina Rusiją netiriant nužudymų ir „tyčia vykdant operacijas, skirtas pridengti atsakingus asmenis ir sutrukdyti juos nuteisti“, teigia teismas.
 
EŽTT nepateikė detalių apie galimus nužudymus.
 
Ukraina tvirtina, kad tiksliniai nužudymai pažeidžia teisę į gyvybę, kuri yra saugoma Europos Žmogaus Teisių Konvencijos. Šią konvenciją yra pasirašiusi ir Rusija.
 
Kitos Rusijos atžvilgiu Ukrainos Strasbūro teisme iškeltos bylos yra susijusios su „Malaysia Airlines“ reiso MH17 numušimu Rytų Ukrainoje 2014 m. liepą, žmogaus teisių pažeidimus Krymo pusiasalyje, kurį Rusija okupavo 2014 m., ir Rusijos įvykdytu trijų Ukrainos kariuomenės laivų sulaikymu Kerčės sąsiauryje 2018 m.
 
Ukrainos rytuose nuo 2014 m. iki dabar vyksta karas tarp Ukrainos ir Rusijos remiamų separatistų. Konflikto metu žuvo beveik 13 tūkst. žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.23; 15:00

Už reisu MH17 skridusio lėktuvo numušimą atsakinga Rusija. Raketos „Buk” liekanos. EPA – ELTA nuotr.

Rusija ketvirtadienį paskelbė, kad traukiasi iš konsultacijų su Nyderlandais ir Australija dėl virš Ukrainos numušto MH17 lainerio, besiskųsdama „brutaliais“ bandymais kaltę suversti Maskvai.
 
„Dėl priešiškų Nyderlandų veiksmų beprasmiu tapo bet koks trišalių konsultacijų tęsimas ir mūsų dalyvavimas“, – pranešime sakė Rusijos užsienio reikalų ministerija.
 
Šalys nuo 2018-ųjų rengė diskusijas, kurių tikslas buvo išsiaiškinti nelaimės priežastis. 2014 metų liepos 17 dieną iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridusiam oro linijų „Malaysia Airlines“ „Boeing 777“ orlaiviui smogė „Buk“ raketa, žuvo visi 298 lėktuvu skridę žmonės.
 
Lėktuvu, numuštu jam skridus virš Rusijos remiamų separatistų kontroliuojamos teritorijos, keliavo 196 Nyderlandų ir 38 Australijos piliečiai.
 
Maskva skundėsi, kad Haga „vos po trijų diskusijų etapų“ nusprendė Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT) pateikti ieškinį prieš Rusiją „dėl jos vaidmens skrydžio MH17 sunaikinime“.
 
Nyderlandai tuo „parodė savo ketinimus eiti brutaliu keliu… (ir) vienašališkai atsakomybę už tai, kas nutiko, priskirti Rusijai“, priduriama ministerijos pranešime.
 
Nyderlandų lyderiai praeityje atviru tekstu apkaltino Rusiją dėl šalies piliečių žūties. Maskva visuomet griežtai neigė suvaidinusi bet kokį vaidmenį lėktuvo nelaimėje ir savo ruožtu kaltę suvertė Ukrainai.
 
„Australija ir Nyderlandai akivaizdžiai nesistengė suprasti, kas iš tikrųjų nutiko 2014-ųjų vasarą, o verčiau norėjo užsitikrinti Rusijos prisipažinimą ir kompensacijas aukų artimiesiems“, – teigė užsienio reikalų ministerija.
 
Rusija „tęs bendradarbiavimą“ su Haga, tačiau „kitokiu formatu“, pridūrė ministerija.
 
Nyderlanduose kovą prasidėjo keturių asmenų, kaltinamų sukėlus lėktuvo nelaimę, teismas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.16; 05:00

Igorius Girkinas, Vladimiras Putinas. Azov. Press

Buvęs Rusijos karinės žvalgybos karininkas Igorius Girkinas pripažino „moralinę kaltę“ dėl to, kad 2014-ųjų metų vasarą virš Rytų Ukrainos buvo numuštas civilius gabenęs lėktuvas MH17 (Malaysia Airlines). Šis orlaivis skrido virš teritorijos, kurią tuomet kontroliavo Igorio Girkino (šaukinys – Strelkov) vadovaujami prorusiški separatistai. Omenyje turima Donecko sritis Ukrainos rytuose.

Tądien žuvo visi keleiviai – 298. Dauguma žuvusiųjų – Nyderlandų, Malaizijos, Australijos ir Didžiosios Britanijos piliečiai. 80-imt iš jų – vaikai.

Į atsargą išėjęs FSB pulkininkas I.Girkinas (Игорь Гиркин) – vienas iš tų, kurį tarptautinis Hagos tribunolas įtaria esant atsakingą už tai, kad į Donecko sritį 2014-ųjų vasarą buvo atgabentas zenitinių raketų kompleksas „Buk“. Nė vienas iš įtariamųjų (trys – Rusijos piliečiai, vienas – Ukrainos pilietis) teismo posėdžiuose Hagoje nepasirodė.

„Kadangi buvau sukilėlių vadas ir aktyvus konflikto dalyvis, aš jaučiu moralinę atsakomybę už tą aviakatastrofą,“ – viešai pareiškė I.Girkinas. Ar šie žodžiai reiškia, kad dėl civilius gabenusio orlaivio katastrofos kalti rusų kariškiai, atgabenę į Ukrainos teritoriją „Buk“ kompleksą? Į šį „The Times“ leidinio klausimą I.Girkinas atsakė, esą „žmonės gali jo žodžiu interpretuoti kaip tik nori“. Nuo išsamesnių komentarų buvęs FSB karininkas išsisuko.

Igorius Girkinas (Игорь Гиркин)

Tyrėjai iš Nyderlandų yra paskelbę, kad jiems pavyko perimti telefoninius pokalbius, kurie įrodo, jog būtent rusų kariškiai dislokavo zenitinių raketų kompleksą „Buk“, iš kurio buvo paleista mirtį nešusi raketa. Būtent rusų kariškių atgabento „Buk“ raketa numušė Malaysia Airlines lėktuvą MH17. Tyrėjų perimtuose 2014-ųjų pokalbiuose dalyvauja Vladislavas Surkovas, vienas iš artimiausių Vladimiro Putino patarėjų Rytų Ukrainos klausimais, ir generolas – majoras Andrejus Burlakas, FSB pasienio kariuomenės vado pavaduotojas.

Manoma, kad lemtingąją zenitinę raketą paleidę rusų kariškiai supainiojo civilių orlaivį su kariniu Ukrainos lėktuvu. Manė numušią Ukrainos karo lėktuvą, o susprogdino civilius keleivius skraidinusį orlaivį.

Informacijos šaltinis – „The Times“ (Markas Bennetts)

2020.05.25; 07:50

Australijos ir Nyderlandų premjerai Scottas Morrisonas ir Markas Rutte pareiškė sieksiantys, kad kaltieji dėl „Malaysia Airlines“ reiso MH17 numušimo būtų nuteisti, net jei tam prireiks daugelio metų, praneša „Reuters“.
 
„Boeing 777“ orlaivis buvo numuštas prorusiškų separatistų Rytų Ukrainoje 2014 m. liepos 17 d. Visi 298 lėktuvu skridę žmonės žuvo.
 
Nyderlandų vedama tyrėjų komanda birželį pateikė kaltinimus žmogžudystėmis trims rusams ir ukrainiečiui. Tiesa Rusija ir prorusiški separatistai kaltinamųjų išduoti neketina, todėl teismo procesas Nyderlanduose vyks jiems nedalyvaujant.
 
„Nenurimsime, kol byla nebus užbaigta taip, kad visi galėtume jausti, jog teisingumas buvo įvykdytas. Tam gali prireikti daugiau metų nei mums norėtųsi“, – vizito Australijoje metu sakė M. Rutte.
 
Dauguma MH17 keleivių buvo olandai, katastrofoje taip pat žuvo kelios dešimtys australų.
 
„Mes stovime petys petin, ir toliau sieksime teisingumo šiuo klausimu, tiek ilgai, kiek reikės, ir nenuilsdami“, – Nyderlandų premjerui antrino S. Morrisonas.
 
Jungtinė tyrėjų komanda, kurią suformavo Australija, Belgija, Malaizija, Nyderlandai ir Ukraina, nustatė, kad lėktuvą numušė rusiška raketa.
 
Keturiems kaltinamiesiems buvo įteikti tarptautiniai arešto orderiai, tačiau, Nyderlandų teisėsaugos teigimu, Rusija nebendradarbiauja su tyrėjais ir neketina išduoti kaltinamųjų.
 
Rusijos užsienio reikalų ministerija neigė teiginius dėl nebendradarbiavimo, tačiau tuo pačiu tvirtino, neva tyrimų siekiama pakenkti Maskvos reputacijai.
 
Pernai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino MH17 numušimą „baisia tragedija“, tačiau tikino, kad Maskva dėl to nekalta, nes katastrofą esą įvyko dėl kitokių priežasčių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.10; 00:05

Emanuelis Zingeris ir Borisas Nemcovas (dešinėje). Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba šeštadienį vykusiame posėdyje vienbalsiai pritarė Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataro Emanuelio Zingerio pateiktai Rezoliucijai dėl nedalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) rudens sesijoje.
 
Dokumente pažymima, kad po ETPA vadovės Yelyzavetos Yasko prašymo Seimo delegacijai solidariai nedalyvauti šių metų ETPA rudens sesijoje dėl Rusijos atsisakymo vykdyti Europos Tarybos rezoliucijas dėl agresijos prieš Ukrainą, „Malaysia Airlines“ lėktuvo numušimo ir žmogaus teisių pažeidimų pačioje Rusijoje, taip pat atsisakymo bendradarbiauti nagrinėjant opozicionieriaus Boriso Nemcovo politinės žmogžudystės Kremliaus prieigose aplinkybes, TS-LKD konstatuoja, kad ETPA pirmąsyk per visą savo egzistavimo laikotarpį pasiekė moralinę krizę, todėl Taryba remia Seimo nario E. Zingerio atsisakymą dalyvauti ETPA sesijoje 2019 m. rugsėjo 29-spalio 4 dienomis.
 
„Šiandien, rugsėjo 28 d., sukanka 80 metų, kai buvo pasirašyta Sovietų Sąjungos ir Vokietijos draugystės ir sienų sutartis dėl naujos tarpusavio sienos, nulėmusios Lietuvos pavergimą bei Baltijos šalių ir Lenkijos okupaciją ir masinį terorą prieš šių šalių piliečius, geriau žinomos kaip Molotovo-Ribentropo pakto protokolas. Šiame kontekste gavę Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos vadovės ir Ukrainos atstovės Y. Yasko solidarumo prašymą negalime į jį numoti ranka. Todėl Taryboje vieningai priėmėme sprendimą nedalyvauti Asamblėjos rudens sesijoje, turint omenyje Rusijos tarptautinių įsipareigojimų ignoravimą ir tolimesnį karinės agresijos demonstravimą“, – teigė E. Zingeris.
Misija Sibiras – 2016. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Rezoliucijoje taip pat primenama, kad Rusija neįgyvendino 1996 m. įsipareigojimo ETPA išmokėti kompensacijas buvusių okupuotų Baltijos šalių Sibiro tremtiniams ir politiniams Gulago kaliniams, o pastaruosius kelerius metus sustabdė mūsų jaunimo ekspedicijas į Sibirą lankyti tremtinių kapus bei iškėlė bylas Lietuvos teisėjams ir prokurorams, nagrinėjantiems Sausio 13-osios bylą.
 
Kartu su Seimo nariu E. Zingerius sprendimą nevykti į ETPA rudens sesiją priėmė ir Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Simonas Gentvilas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.29; 05:21

Rusijos prezidento Vladimiro Putino teigimu, tarptautinė bendruomenė nepateikė jokių įrodymų, kad Maskva stovėjo už „Malaysia Airlines“ skrydžio MH17 numušimo.
 
„Tai, ką mes matėme ir kas yra pateikiama kaip Rusijos kaltės įrodymai, mūsų visiškai netenkina. Ten nėra jokių įrodymų ir viskas, kas buvo pateikta, apie nieką nesako“, – pareiškė V. Putinas.
 
Trečiadienį Jungtinė tyrėjų grupė (JIT) pateikė kaltinimus žmogžudystėmis keturiems vadinamosios Donecko Liaudies Respublikos pareigūnams – trims rusams ir ukrainiečiui – dėl jų vaidmens numušant „Boeing 777“ lėktuvą virš Donbaso 2014-ųjų liepos 17 d. Kaip JIT jau skelbė anksčiau, MH17 buvo numuštas pasinaudojant iš Rusijos atgabenta raketų sistema „Buk“.
 
Nors tyrėjai tiesiogiai nekaltino jokių Rusijos kariškių ar Kremliaus, JIT išplatino garso įrašą, kuriame girdimas 2014 m. liepos 11 d. vykęs pokalbis tarp V. Putino patarėjo Vladislavo Surkovo ir aukšto separatistų pareigūno Aleksandro Borodajaus.
 
Tyrėjų paviešintame pokalbyje telefonu A. Borodajus prašo V. Surkovo karinės paramos iš Rusijos.
 
Savo ruožtu V. Surkovas separatistui atsako, esą jis kalbėjo „pačiai aukščiausiais vadais, aukštesnių nesugalvosi, kurie stovi už visos šitos karinės istorijos“. Pasak V. Surkovo, vadai patvirtino, kad karinė parama separatistams jau keliauja.
 
Tuo tarpu V. Putinas bandė kaltę dėl MH17 numušimo suversti Ukrainai.
„Kas davė leidimą skrydžiams virš karo zonos? Ar Rusija? Ne. Kur buvo naikintuvai? Yra daugybė klausimų, bet į juos nėra atsakoma. Jie tiesiog pasirinko kaltuosius ir viskas. Toks tyrimas mūsų netenkina“ – sakė V. Putinas.
 
Ukraina ir Vakarai kaltina Donbaso separatistus civilinio lainerio numušimu pasinaudojus Maskvos suteikta „Buk“ raketų sistema. Rusija nuo pat katastrofos bet kokius katlinimus neigia ir tikina neva Ukraina numušė MH17.
 
Keturių kaltinamųjų MH17 byloje teismas Nyderlanduose prasidės kitąmet kovą. Trys rusai bus teisiami už akių, nes Rusija neketina išduoti kaltinamųjų Nyderlandams.
 
Tuo tarpu ukrainiečio bus ieškoma, o jei pavyks jį sulaikyti, kaltinamasis bus perduotas teismui, teigė Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenko.
 
„Malaysia Airlines“ lėktuvas „Boeing 777“, vykdęs reisą MH17, buvo numuštas 2014 m. liepos 17 d. virš Donecko Liaudies Respublikos kontroliuojamų teritorijų Rytų Ukrainoje. Katastrofos metu žuvo visi 298 lėktuvu skridę žmonės, iš jų – 80 vaikų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.21; 00:30

Malaizijos aviacijos kompanijos „Malaysia Airlines“ lėktuvo „Boeing 777“, numušto 2014 metais virš Rytų Ukrainos, žūties ketvirtųjų metinių dieną Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Jeremy`is Huntas paragino Maskvą prisiimti atsakomybę už katastrofą, praneša BBC.

Anksčiau Australija ir Nyderlandai oficialiai apkaltino Rusiją sunaikinus orlaivį, kuriuo skrido 298 žmonės.

„Norėčiau pareikšti nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir draugams. Jūsų artimieji, nužudyti tokiomis siaubingomis ir sukrečiančiomis aplinkybėmis, verti teisingumo“, – sakoma Didžiosios Britanijos URM tinklalapyje paskelbtame ministro pareiškime.

„Ketverius metus trukęs atkaklus tarptautinės tyrėjų grupės darbas atskleidė, kad lėktuvą numušė „Buk“ tipo raketa, priklausiusi Rusijos ginkluotųjų pajėgų priešlėktuvinės gynybos 53-iajai brigadai ir paleista iš teritorijos Ukrainos rytuose, kontroliuojamos prorusiškų separatistų“, – pažymėjo J. Huntas.

Anot jo, tai dar vienas pavyzdys, rodantis, kad Rusija nebrangina žmogaus gyvybės ir negerbia taisyklėmis grindžiamos tarptautinių santykių sistemos.

„Boeing 777“ sudužo Rytų Ukrainoje 20144 metų liepos 17 d. 16 valandą 20 minučių vietos laiku.

Daugumą orlaivio keleivių sudarė Nyderlandų piliečiai. Tarp aukų taip pat buvo Australijos, Malaizijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Kanados, Indonezijos, Vokietijos, Naujosios Zelandijos ir Filipinų piliečių.

Rusija atkakliai neigia turinti ką nors bendra su šia tragedija.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.18; 06:42

Tarptautiniai tyrėjai, atliekantys tyrimą dėl MH17 reisu skridusio numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo, ketvirtadienį pirmą kartą atskleidė, kad lėktuvas buvo numuštas iš Rusijos karinės brigados atgabenta raketa.

Jungtinės tyrimo grupės teigimu, išsami judamų vaizdų analizė parodė, kad lėktuvą numušusi raketa priklausė Rusijos kariuomenės 53-iajai priešlėktuvinių raketų brigadai, įsikūrusiai Rusijos Kursko mieste.

Iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą Malaizijoje skridęs keleivinis lėktuvas 2014-ųjų liepos 17 d. buvo numuštas virš Rytų Ukrainos. Žuvo visi 298 keleiviai ir įgulos nariai.

Rusija nuolat neigė sąsajas su lėktuvo numušimu.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.25; 05:30

Melburno oro uosto apsaugos darbuotojai sulaikė vyrą, kuris skrydžio metu mėgino patekti į Malaizijos aviacijos kompanijos „Malaysia Airlines“ lėktuvo pilotų kabiną ir grasino sukelti sprogimą, praneša laikraštis „The Sydney Morning Herald“.

„Po incidento laineryje keleivį, pažeidusį viešąją tvarką, sulaikė oro uosto saugumo tarnybos darbuotojai. „Malaysia Airlines“ ir Australijos pareigūnai tiria incidento aplinkybes“, – sakoma aviacijos bendrovės pranešime.

Kartu kompanijos atstovai pabrėžė, jog „tai nebuvo mėginimas pagrobti lėktuvą“.

Anksčiau buvo pranešta, kad „Malaysia Airlines“ lėktuvas, skridęs reisu MH 128 iš Melburno į Kvala Lumpūrą, buvo priverstas grįžti į Melburno oro uostą dėl vieno iš keleivių elgesio.

Tvarkos pažeidėją sutramdė kiti keleiviai, o laineris sėkmingai nutūpė Melburno oro uoste.

Informacijos šaltinis – ELTA

EPA – ELTA nuotr.

2017.06.02; 05:53