Milijardierius Romanas Abramovičius. Reuters nuotr.

Rusijos milijardierius, futbolo klubo „Chelsea“ savininkas Romanas Abramovičius skiriasi su sutuoktine galerininke Daša Žukova, naujienų agentūrai AFP patvirtino R. Abramovičiaus atstovas.

„Po 10 metų kartu mudu priėmėme sudėtingą sprendimą išsiskirti, tačiau liekame artimais draugais, tėvais ir partneriais tuose projektuose, kuriuos išplėtojome kartu“, – skelbiama poros pranešime, kurį pirmadienį naujienų agentūrai AFP atsiuntė R. Abramovičiaus atstovas Džonas Manas (John Mann).

50 metų amžiaus R. Abramovičius, anot žurnalo „Forbes“, yra dvyliktas turtingiausias Rusijos verslininkas, jo turto vertė siekia 9,1 mlrd. dolerių. Milijardieriui futbolo klubas „Chelsea“ priklauso nuo 2003-iųjų.

Pora kartu susilaukė dviejų vaikų – dukters ir sūnaus. Bendrame R. Abramovičiaus ir 36 metų amžiaus D. Žukovos pranešime teigiama, kad pora įsipareigojo kartu auginti abu vaikus.

Vyrui tai buvo jau trečioji santuoka. Su antrąja žmona Irina Malandina po 16 metų trukusios santuokos R. Abramovičius išsiskyrė 2007 metais, jie turi penkis vaikus. Pirmoji oligarcho santuoka su Olga Lysova truko itin trumpai – nuo 1987 iki 1991 metų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.10; 06:23

Štai ir pasitaikė proga atidžiai, ramiai peržiūrėti prancūzų režisieriaus Nikolos Tonevo dokumentinį filmą „Slaptieji Putino turtai“ (Putins Hidden Treasure).

Filmas vertingas pirmiausiai pažintine prasme. Apie Rusijos prezidentą iki šiol, regis, šį tą žinojome, bet tuo pačiu mūsų žinios nebuvo paremtos konkretesniais vaizdais. Dabar, po filmo peržiūros, galime brėžti ryškesnes išvadas. Įtarimai, spėjimai įgauna griežtesnius kontūrus.

Continue reading „Sekmadieniniai pamąstymai. Filmas apie Blogio genijų”

Ar tikrai savo noru iš šio pasaulio iškeliavo skandalingasis Borisas Berezovskis? Ar tikrai šis milijardierius buvo taip nuskurdęs, jog nematė jokių kitų prošvaisčių, išskyrus savižudybę? Ar jis parašė atsiprašymo laišką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir nuoširdžiai siekė grįžti į Rusiją? Nejaugi jis tikėjosi, kad Kremlius atleis jam visus akibrokštus? O gal turtuolio atsiprašymo laiškas – vien tik graži legenda?

Ar galima manyti, jog B.Berezovskio mirtis buvo naudinga Didžiosios Britanijos slaptosioms tarnyboms, bijojusioms, kad neišaiškėtų konfidenciali informacija apie Aleksandro Litvinenkos nužudymo Londone detales? O gal dera manyti, jog tai – Rusijos FSB kerštas už V.Putino kritiką, trukusią ilgiau nei dešimt metų? 

Tad kas gi iš tiesų dedasi Didžiosios Britanijos sostinėje, kur vienas po kito miršta iš Rusijos pabėgę žvalgybininkai, turtuoliai bei teisybės ieškotojai?

Portalas Slaptai.lt savo skaitytojų dėmesiui pateikia keletą užsienio spaudoje pasirodžiusių versijų.

Continue reading „Keletas versijų apie milijardieriaus Boriso Berezovskio mirtį”

putinas_akiniai

Didžiosios Britanijos leidinys “The Guardian” primena, jog Europoje jau seniai sklando gandai apie nesuskaičiuojamus Rusijos Federacijos premjero Vladimiro Putino turtus.

Esą V.Putinas yra vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių, kurio įslaptintose asmeninėse sąskaitose – per 40 milijardų JAV dolerių. Ir ši suma – nuolat auga, kadangi V.Putinas – Rusijos mafijos lyderis, geležiniu kumščiu valdantis šią milžinišką šalį. Tačiau Rusijos centrinės rinkimų komisija nurodo, jog V.Putino sąskaitose nėra ir 200 tūkst. dolerių.

Continue reading „Vladimiro Putino turtas – vos 179 tūkst. JAV dolerių?”

abramovicius_

Portale Slaptai.lt perskaičiau žurnalisto Gintaro Visocko straipsnį “Kada Lietuva turės tikrų milijonierių”. Kai kurios mintis – vertos dėmesio. Tačiau būtina įsisąmoninti, kad Lietuva dėl savo visiems suprantamos specifikos (nedidelės teritorijos, didelių gamyklų nebuvimas ir t.t) negali turėti daug labai turtingų žmonių. G.Visocko publikacijoje pateikiami kai kurie naujausi duomenys apie Baltijos šalių milijonierius ir milijardierius. O aš noriu pateikti 2003-ųjų metų duomenis, kas ir kodėl tapo turtingiausiais žmonėmis Vidurio ir Rytų Europoje. Palyginkime su 2011-ųjų duomenimis. Niekas kardinaliai nesikeičia. Tendencijos išlieka tos pačios.

Continue reading „Turtingiausi Vidurio ir Rytų Europos žmonės – vis dėlto rusai”

gintaras_portretas_2

Prieš keletą metų gyvendamas Danijos Karalystėje pastebėjau lietuvio akiai keistą dalyką. Jeigu danas dėvi pigioje parduotuvėje įsigytus drabužius, jei į darbą atvažiuoja ne prabangiu “mersedesu”, o gerokai aptrintu dviračiu, jei jo kelioninis krepšys – ne pirmos jaunystės, o ant rankų pirštų nėra nė vieno auksinio žiedo, žinok, prieš tave greičiausiai stovi turtingas arba labai turtingas žmogus, užimantis itin aukštas pareigas puikiai besiverčiančioje įmonėje.

Dirbdamas Kopenhagoje pastebėjau ir dar vieną lietuvio akiai neįprastą taisyklę: jei žmogus mėgsta prabangą, jei linkęs važinėti išpuoselėtu automobiliu, greičiausiai jo finansiniai reikalai – prasti. Mažų mažiausiai jis neužima svarbių pareigų įtakingoje firmoje, o jo banko sąskaitose neaptiksite apvalios sumos.

Continue reading „Kada Lietuva turės tikrų milijonierių?”

video_cip

Kodėl derėtų dalyvauti profesinių sąjungų rengiamame kovo 19-osios mitinge prie Seimo ir Vyriausybės? Ar profsąjungų lyderiai nepadarė klaidos, kadaise pasirašydami nacionalinį susitarimą su Vyriausybe? Kas ir kodėl nenori, jog būtų didinama minimali alga? Ar tikrai Nerijus Numavičius tapo milijardieriumi ir netrukus jo nuotrauka bus paskelbta žurnale “Forbes”? Kodėl ekonominės krizės metais pasaulyje atsirado šimtas naujų milijardierių? Ką omenyje turi premjeras Andrius Kubilius, sakydamas, esą “kito kelio nėra”? Kodėl Nobelio premijos laureatai ragina JAV prezidentą nacionalizuoti kai kuriuos Amerikos bankus? Ar Lietuvai nereikėtų turėti bent vieno nacionalinio banko? Kuo įsimintina Naomi Klein “Šoko doktrina”? Kuo Japoniją ištikusi nelaimė naudinga rusų dujininkams ir naftininkams?

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas MATULEVIČIUS.

Continue reading „Kaip Lietuvoje galima tapti milijardieriumi”