Vladimiro Putino turtas – vos 179 tūkst. JAV dolerių?


Didžiosios Britanijos leidinys “The Guardian” primena, jog Europoje jau seniai sklando gandai apie nesuskaičiuojamus Rusijos Federacijos premjero Vladimiro Putino turtus.

Esą V.Putinas yra vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių, kurio įslaptintose asmeninėse sąskaitose – per 40 milijardų JAV dolerių. Ir ši suma – nuolat auga, kadangi V.Putinas – Rusijos mafijos lyderis, geležiniu kumščiu valdantis šią milžinišką šalį. Tačiau Rusijos centrinės rinkimų komisija nurodo, jog V.Putino sąskaitose nėra ir 200 tūkst. dolerių.

Tikslus skaičius – vos 179162 doleriai. Oficialios Rusijos struktūros, įskaitant ir mokesčių inspekciją, taip pat nurodo, kad V.Putinas Maskvos centre teturi du kuklius butus po keletą kambarių, nedidelį žemės sklypą Maskvos pakraštyje ir du senus antikvarinius automobilius – senučiukę “Volgą” ir “Nivą” su priekaba.

Be abejo, Rusijoje niekas netiki, kad V.Putinas – toks neturtingas žmogus. Juk 200 tūkst. dolerių Rusijoje – beveik kapeikos. Ypač Maskvoje, kur tokios milžiniškos kainos. Maskva ne veltui laikoma vienu brangiausių pasaulio miestų. Eiliniai rusai labiau tiki, kad V.Putinas – milijardierius, o ne vargšas.

Remiantis šiandieniniais Rusijos įstatymais, visi Rusijos valdininkai privalo deklaruoti savo turtą bei pajamas. Šis įstatymas įsigalėjo nuo 2008-ųjų. Tačiau dėl milžiniškos korupcijos ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi turto deklaracijas valdininkai pildo kaip norėdami. Deklaracijų vis tiek dažniausiai niekas netikrina. Todėl niekas dorai nežino, kiek teisybės deklaracijose surašyta. Tiesos greičiausiai – labai mažai.

Nuotraukoje: Rusijos premjeras Vladimiras Putinas. Jo populiarumas Rusijoje šiandien labai kritęs.   

Parengta pagal “The Guardian” publikacijas.

2011.12.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *