Įvesti kontrolę Sirijos cheminiams ginklams ir juos sunaikinti – titaniškas uždavinys, rašo Gvidas Olimpijus laikraštyje Corriere della Sera. „Jos vykdymą labai sudėtinga patikrinti dar ir todėl, kad rusai Sirijoje neturi teigiamų precedentų“, – sakoma straipsnyje.

1992 metais Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas pavedė generolui Anatolijui Kuncevičiui užduotį sunaikinti cheminius ir bakteriologinius ginklus, – pasakoja korespondentas. – Aukštas karininkas buvo autoritetas toje srityje, bet išdirbo tik dvejus metus, o paskui buvo nušalintas nuo pavedimo vykdymo dėl „rimtų pažeidimų“.

Continue reading „Generolas, nužudytas lėktuve, ir šnipas, „nuskendęs“ jūroje“

Sprendžiant iš neseniai išslaptintų dokumentų, FTB nerimavo, kad spalvingas žiniasklaidos magnatas Robertas Maksvelas – sovietų šnipas, mėginęs panaudoti savo leidyklas žvalgybiniams duomenims siųsti, praneša "The Daily Mail".

„R.Maksvelo bandymai spausdinti mokslinius straipsnius iš geriausių JAV universitetų rusų kalba ne kartą kėlė įtarimus vedantiesiems mokslininkams“, – rašo žurnalistas Robas Kuperis.

Nuo šeštojo dešimtmečio pabaigos iki septintojo dešimtmečio pabaigos, kai R.Maksvelas plėtojo savo biznio imperiją "Pergamon Press" Jungtinėse Amerikos Valstijose, jis buvo slapta tikrinamas. FTB padarė išvadą, kad R.Maksvelas nesusijęs su šnipinėjimu ir 1957 metais bylą nutraukė. Bet mokslininkai ir toliau kalbėjo, kad magnatas užsiima šnipinėjimu.

Continue reading „Vakarų leidybos magnatas Robertas Maksvelas buvo sovietų šnipas?“

tutanchamonas

1930-aisiais metais britai buvo rimtai įbauginti. Išsigantę Didžiosios Britanijos piliečiai spėliojo, kodėl gi vienas po kito mįslingomis aplinkybėmis žūsta tie, kurie 1922-aisiais metais Luksore aptiko senovės Egipto faraono Tutanchamono kapą ir jį atidarė.

Britus nepaprastai baugino ir audrino žinia, jog mirtis ištinka visus, kurie bent kiek susiję su vieno iš garsiausių senovės Egipto faraonų – Tutanchamono – kapo tyrimais. 1920 – 1930-aisiais mirtis pasiglemžė net dvidešimt asmenų, ieškojusių, atradusių ir tyrusių Tutanchamono amžinojo poilsio vietą. Būtent tada ir kilo versija, esą egzistuoja kažkoks mistinis senovės  prakeiksmas, žudantis visus, kurie tik išdrįs sujaukti mirusio Egipto valdovo ramybę. Apie tai šiomis dienomis išsamiai rašoma leidinyje “Daily Mail”.

Continue reading „Istorikas tvirtina atskleidęs “Tutanchamono prakeiksmo” paslaptį“