„Rusijos kampanija, formuojanti pasaulyje požiūrį į įsiveržimą į Ukrainą, plečiasi: dabar ji aprėpia naujų etatinių internetinių trolių, kuriuos naudoja Kremliaus pažiūroms skleisti per vedančiųjų Amerikos portalų komentarų skyrius, verbavimą ir parengimą“, – praneša BuzzFeed žurnalistas Maksas Sedonas.

Leidinio akiratyje atsidūrė dokumentai, kuriuose išdėstytos instrukcijos Fox News, Huffington Post, The Blaze, Politico и WorldNetDaily portalų komentatoriams. Jose taip pat nurodoma, kokios darbo apimties tikimasi iš „trolių“: vidutiniškai per dieną jie turi palikti iki 50 komentarų naujienų straipsniams. Kiekvienas tinklaraštininkas turi turėti 6 paskyras Facebook‘e, publikuodamas mažiausiai 3 įrašus per dieną, ir dukart dalyvauti bendrijos aptarimuose. Kiti bendradarbiai privalo turėti po 10 paskyrų Twitter‘yje ir publikuoti po 50 atsiliepimų kasdien.

Continue reading „Rusijos „trolių“ armija atakuoja Ameriką“

Per dešimtmetį JAV internetas tapo pirmaujančiu informacijos šaltiniu – lygiai pusė šalies piliečių tvirtina, kad pagrindines naujienas gauna ne iš televizijos, spaudos ar radijo, o būtent iš interneto.

Internetas ypač populiarus tarp jaunų žmonių: 71 proc. 18 – 29 metų žmonių internetu naudojasi kasdien ir jame sužino šviežiausią informaciją apie svarbiausius įvykius. Tokios tendencijos pastebimos ne tik JAV, bet ir Didžiojoje Britanijoje: 55 proc. suaugusiųjų teigia, kad internetas jiems – pagrindinis informacijos šaltinis, nes jame galima skaityti laikraščius ir žurnalus, stebėti BBC transliacijas, sekti naujienų portalų žinias.

Continue reading „Augant internetui daugėja pastangų jį kontroliuoti“

moteris_tyrinetoja

Amerikiečių žvalgo Ladislo FARAGOS "Protų karas", išleista Niujorke 1954 metais, jau 1956 metais buvo išversta į rusų kalbą. Jos inventoriaus numeris KGB bibliotekoje – pirmas. Nors verčiant knygą buvo praleisti "šmeižikiški autoriaus prasimanymai ir išpuoliai prieš SSSR", kagėbistai skaitė šį veikalą labai įdėmiai, su pieštuku rankoje. Knyga gerokai sutrinta.

Manome, kad L.Faragos samprotavimai apie propagandą, jos reikšmę, rūšis ir platinimo būdus bei metodus iki šiol nepaseno bei išlieka aktualūs šiandien.

Continue reading „Ladislas Faraga: protų karas ( I )“

saulius_stoma

Atnaujinti Lietuvos politinę sistemą bus nepaprastai sunku.

Per kelis dešimtmečius vis tvirtėjantis valdomos demokratijos modelis yra per daug parankus įtakingoms grupuotėms, todėl jos kausis iki paskutinio kraujo lašo. Ir visomis priemonėmis.

Juolab kad pralaimėjimas kai kam reikštų ne vien pasitraukimą iš politinės arenos, bet ir teisinę atsakomybę.

Naujosios politinės jėgos yra planingai skaldomos ir kompromituojamos. Atrodo tarsi veiktų galingas kontrolės ir griovimo mechanizmas. Viskas apskaičiuota ir numatyta iš anksto, jokios saviveiklos! O išsišokėliai greitai nugesinami.

Continue reading „Apie klastotes ir šmeižtus“