Ispanijos policija paskelbė sulaikiusi vieną labiausiai ieškomų Europos nusikaltėlių.
 
Vyras, kuris sučiuptas Marbeljoje Pietų Ispanijoje, buvo labiausiai ieškomas Liuksemburgo nusikaltėlis, jis aukštai įrašytas ir Europolo ieškomų asmenų sąraše, pranešė Ispanijos vidaus reikalų ministerija.
 
Sulaikytas asmuo 2013 metais dalyvavo sensacingame apiplėšime Liuksemburge. Kartu su keliais bendrininkais jis kunigaikštystėje užpuolė inkasavimo įmonę.
 
Gauja panaudodama sprogmenis pateko į pastatą ir pagrasino apsauginiams automatiniais ginklais. Vis dėto plėšikams nepavyko pasiekti pinigų saugyklos. Sprukdami nuo policijos jie savo persekiotojus Belgijos pasienyje įviliojo į pasalą ir pradėjo šaudyti į policininkus.
 
Besislapstantis nusikaltėlis dabar buvo susektas Ispanijoje. Jis sulaikytas Marbeljos jachtų uoste Puerto Banus. Liuksemburge jam gresia 22 metai kalėjimo už pasikėsinimą nužudyti, ginkluotą užpuolimą, prekybą ginklais, šaudmenimis ir sprogmenimis bei priklausymą nusikalstamam susivienijimui.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.31; 05:40

JAV policija nustatė vyro, kuris trečiadienį vėlai vakare paleido ugnį Kalifornijos valstijos Tausand Oukso miesto bare, tapatybę. Tai ketvirtadienį pranešė televizijos kanalas NBC, remdamasis teisėsaugos institucijų atstovais.

Gautomis žiniomis, žudynes Los Andželo priemiestyje surengė 29 metų Ianas Davidas Longas. Šaulys buvo rastas negyvas. Pasak Ventūros apygardos šerifo Geoffo Deano, vyras nusišovė. Pranešama, kad Ianas Davidas Longas nuo 2008 metų rugpjūčio iki 2013 metų kovo tarnavo JAV jūrų pėstininkų korpuse.

Bare „Borderline Bar and Grill“ paleidęs ugnį vyras buvo ginkluotas 45-ojo kalibro pistoletu ir dūmine granata, apsirengęs juodai, jo veidą dengė kaukė ir gobtuvas. Tuo metu bare buvo šimtai žmonių, tarp jų – netoliese esančio Kalifornijos liuteronų universiteto studentai.

Nusikaltėlis paleido apie 30 šūvių. Per incidentą žuvo 12 žmonių, tarp jų – vienas policininkas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.11.09; 08:30

Vokietijos specialiosios policijos pajėgos pirmadienį užbaigė įkaitės dramą Kelno centrinėje geležinkelio stotyje. Pagrobėjas suvaldytas, įkaitė išlaisvinta, sakė Kelno policijos atstovas. Moteris nesunkiai nukentėjo, jai suteikta pagalba. Pagrobėjas sunkiai sužeistas.

Pareigūnai įsiveržė į vaistinę, kurioje buvo moterį pagrobęs vyras. „Nusikaltėlis per sulaikymą buvo sunkiai sužeistas ir šiuo metu yra reanimuojamas“, – tviteryje rašė policija.

Pagrobėjo motyvas kol kas neaiškus, sakė policijos atstovė. Dėl incidento buvo sutelktos gausios policijos pajėgos. Buvo vakuota geležinkelio stotis, nutrauktas traukinių eismas.

Apie dvi valandas nusikaltėlis, paėmęs įkaite moterį, buvo su ja vaistinėje geležinkelio stoties pastate. Pirmojo pagalbos skambučio policija sulaukė vidudienį. Tada buvo kalbama apie „grėsmingą padėtį“ vaistinėje.

Vykdydami išlaisvinimo operaciją, pareigūnai paleido dvi akinamąsias granatas.

Kelno centrinė geležinkelio stotis yra vienas svarbiausių geležinkelio mazgų prie Reino, ji įsikūrusi pačiame miesto centre prie pat Kelno katedros. Kasdien čia pravažiuoja 1 300 traukinių ir iki 280 000 keleivių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.10.16; 08:36

kastis

Lietuvoje šiuo metu yra dvi dar nebaigtos bylos, kuriose du asmenys yra kaltinami to paties žmogaus apšmeižimu, pavadinus jį „nusikaltėliu“.

Tai dvi bylos, kuriose tuo yra kaltinami Lietuvos Respublikos piliečiai Eglė Kusaitė ir Letas Palmaitis. Žurnalistai neturėtų būti tokiam faktui abejingi, nes jie neretai tą žodį „nusikaltėlis“ pavartoja visai nenorėdami ką nors apšmeižti, o tik apibūdinti. 

Kalbu apie Lietuvos Respublikos prokurorą Justą Laucių, kuris po vieno teismo posėdžio pasikarščiavusios kaltinamosios Eglės Kusaitės pavadintas „nusikaltėliu“, panoro, kad toks pavadinimas būtų traktuojamas kaip šmeižtas, nes nusikaltėliu gali būti vadinamas tik tas, kurį tokiu pripažino teismas (visiškai teisingas sakinys, kai turima galvoje oficialių valdžios organų ar darbdavių vykdoma asmens diskriminacija dėl neįrodyto nusikaltimo).

Continue reading „Pasakymas „nusikaltėlis“ – šmeižtas ar įžeidimas?“