venckiene_neringa

Tai, kas įvyko Klonio gatvėje, Garliavoje, 2012 m. gegužės 17 d., kai mano brolio Drąsiaus Kedžio mažametė dukrelė buvo prievarta atplėšta nuo manęs ir klykianti ištempta, jai ant galvos užmetus galimai cheminių medžiagų pripurkštą skudurą, galutinai patvirtino, kad mes gyvename šalyje, kurios valdžia yra visiškai degradavusi.

Valdžia praradusi bet kokį etikos, moralės supratimą, absoliučiai praradusi sąžinę ir elementarų žmogiškumą. Tai patvirtino faktą, kad Lietuvos Respublikos valdžios postuose sėdi žmonės, kurie nebegina ir neatstovauja bendražmogiškų vertybių. Ką jau bekalbėti apie tautines, patriotines, kurių samprata šių žmonių sąmonėje jau seniai visiškai išblankusi.

Continue reading „Nužmogėjimas”

marcinkevicius_2-portretine

Šis viešas advokato Arūno Marcinkevičiaus laiškas išsiųstas Lietuvos Respublikos Prezidentei, LR Seimo Pirmininkei, LR Seimo Vicepirmininkams, LR Ministrui Pirmininkui, LR Seimo, Nacionalinio Saugumo, Teisės ir teisėtvarkos bei Žmogaus teisių komitetų Pirmininkams, LR Seimo nariams, Europos Parlamento nariams, LR Generaliniam prokurorui, LR Vidaus reikalų ministrui, LR  Teisingumo ministrui, Lietuvos Advokatų Tarybos Pirmininkui, Lietuvos Žurnalistų Sąjungos Pirmininkui, Lietuvos Žurnalistų etikos Inspektoriui, Lietuvos žiniasklaidos priemonėms ir visuomenei.

Kreiptis į Tamstas ir Lietuvos visuomenę paskatino nuo 2012 m. vasario 17 d. prasidėjusi kryptinga visuomenės klaidinimo ir poveikio darymo Teismui bei nepagrįstai ir neteisėtai apkaltintojo asmens Medininkų žudynių byloje gynėjams bei šmeižto kampanija.

Continue reading „Dėl neleistino Lietuvos visuomenės klaidinimo ir kitų neteisėtų veiksmų Medininkų žudynių byloje”

policija_departamentas

Tinklink.lt gavo atsakymą iš Policijos departamento dėl tariamai neteisėtų Pagėgių pareigūnų veiksmų prieš vietos gyventoją Donatą Jančarą. Primename, kad informacijos apie vykstantį konkursą Pagėgių seniūno pareigoms eiti norėjusiam gauti vyrui valdininkai iškvietė policiją.

D. Jančaro nufilmuotame vaizdo įraše matyti, kad pareigūnai šališkai kalba apie neva jau esančius septynis liudininkus, kurie patvirtins tariamą pagėgiškio viešosios tvarkos trikdymą savivaldybės patalpose. D. Jančaras buvo išgrūstas į lauką. Jam vėliau buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas dėl smulkaus chuliganizmo.

Continue reading „Skandalingąją Pagėgių istoriją narplioja ir Policijos departamentas”

palaitis

Po tragiškų įvykių Aleksandrijoje, kai policininkas sukėlė tris vaikus pražudžiusią avariją, 2007 metais lapkričio 12 d. atsistatydino tuometinis Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, prisiimdamas politinę atsakomybę.

Kartu atsistatydino ir tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius, jo atsistatydinimo pareikalavo J.E. Prezidentas Valdas Adamkus. Po neblaivaus policininko 2011 m. vasario 14 d. sukeltos avarijos, nusinešusios dviejų žmonių gyvybes, atsistatydina Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas.

Continue reading „Ar prabus ministro R.Palaičio politinė sąžinė ir atsakomybė?”

viktoras-k

Deja, tik kalbėta. Bet aiškiai matyti, kad kalbos, kad ir kokios radikalios ar griežtos, nepasiekdavo pareigūnų, linkusių nusikalsti, ausų.

Matyt, reikėjo ne kalbėti, o veikti – nelaukiant dar vieno lašo, kuris perpildytų kantrybės taurę.

Juk kada nors ši taurė turėjo būti perpildyta. Ir lemiamas lašas, privertęs 2011 m. vasario 14 dieną policijos generalinį komisarą Vizgirdą Telyčėną įteikti Prezidentei atsistatydinimo pareiškimą, nukrito naktį iš vasario 12 į 13-ąją. Apie 0.30 valandą Vilniaus–Kauno greitkelio 47-ajame kilometre automobilis „Audi A6“, vairuojamas neblaivaus (1,16 promilės) Vilniaus apskrities VPK Trakų rajono policijos komisariato 40-mečio vyresniojo patrulio Sigito Šostako, trenkėsi į ta pačia kryptimi važiavusį „Opel Vectra“.

Continue reading „Apie drausmę policijoje kalbėta kasmet”

viktoras-k

2011 m. sausio 31-ąją Policijos departamente apžvelgdamas 2010-ųjų policijos veiklos rezultatus šios teisėtvarkos institucijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, be kitų opių dalykų, paminėjo pareigūnų drausmės problemą.

Štai septyni šimtai šalies policijos patrulių ekipažų jau valdomi pažangiomis mobilaus stebėjimo ir komunikacijos technologijomis – sukūrus mobilią darbo vietą, tarnybiniuose policijos automobiliuose įrengta technika leidžia pareigūnams negaišinant laiko patikrinti asmens ar transporto priemonės duomenis, kartu tai puiki priemonė mažinti korupciją. Atrodytų, tereikia tik džiaugtis tokia naujove, ypač krizės sąlygomis. Deja…

Continue reading „Apie stulpą ir lakią vaizduotę”

policija_1

Nuo 2012-01-01 naikinama policijos vykdoma asmens ir turto apsaugos funkcija, tačiau neatsižvelgiama į tai, kad atsisakius šios funkcijos, iš Lietuvos gyventojų bus atimta pasirinkimo teisė.

Dabartiniu sunkmečiu šalies žmonės neteks galimybės užsitikrinti savo pačių, savo artimųjų ir savo turto apsaugą su policijos pagalba. 15-a Lietuvos vietovių liks visiškai be jokios apsaugos, nes šiose vietose žmones ir jų turtą saugo tik policija, privačių saugos tarnybų ten nėra.

Continue reading „Policijos apsaugos funkcijoms – TAIP”

policija_2

Korupcijos apraiškos – irgi ne vieno operatyvinio policijos darbuotojų pasitarimo tema. Vien 2008-aisiais už kyšio ėmimą policijos pareigūnams pradėti 28 ikiteisminiai tyrimai, vienuolikai pareigūnų pareikšti įtarimai.

Ką galima pasakyti apie policininką, kuris ne itin varžosi paimti kyšį, su kuriuo galima derėtis dėl baudos dydžio? Nieko. Jis – šlubis. Tai tuščia vieta, nors ir pavojinga, ypač savo ambicijomis būti vietos, kurioje stovi, karaliuku.

Continue reading „Apie užuojautas ir policininkus, kurie leidžiasi mulkinami ( 2 )”