Pasieniečiai susekė uzbeką, kuris neteisėtai perėjo sieną iš Baltarusijos. Jo drabužiuose po pamušalu buvo įsiūta folija. Užsienietis tikėjosi, kad ši medžiaga padarys jį nesusekamą per pasieniečių stebėjimo kameras.
 
Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardos pareigūnai per vaizdo stebėjimo sistemą pastebėjo įtartiną asmenį. Jis vilkėjo slepiamos spalvos drabužius ir ties Latežerio kaimu iš Baltarusijos neteisėtai perėjo sienos liniją.
 
Krepšiu nešinas pažeidėjas kontrolinę pėdsakų juostą perėjo atbulas ir nuskubėjo gilyn į Lietuvą. Eidami atbuli pažeidėjai paprastai tikisi suklaidinti pėdsakus aptiksiančius pasieniečius, esą pažeidimas įvykdytas iš Lietuvos į Baltarusiją.
 
Į pažeidimo vietą netrukus atvyko kinologas su tarnybine belgų avigane Mona. Pėdsekė iškart užuodė pasišalinusio pažeidėjo pėdsakus. Jais sekdama Mona aptiko po eglišakėmis paslėptus tokius pat drabužius, kokius vilkėjo sienos pažeidėjas. Ten pat buvo paslėpti batai, pirštinės ir kepurė. Kaip vėliau paaiškėjo, sieną pažeidęs asmuo čia persirengė krepšyje atsineštais drabužiais.
 
Kinologas su Mona pėdsakais nusekė toliau. Tuo metu mišką tikrinę VSAT pareigūnai pamatė nuo Baltarusijos pusės ateinantį 37-erių Uzbekistano pilietį ir jį sulaikė.
 
Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Uzbekui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų. Jis uždarytas į areštinę.
 
Po sulaikymo drabužiai, kuriuos vilkėdamas pažeidėjas kirto sieną ir vėliau paslėpė miške, buvo atgabenti į Druskininkų užkardą. Pasirodo, į striukę, kelnes ir kepurę po pamušalais buvo įsiūta folija. Taip uzbekas tikėjosi būsiąs nesusekamas pasieniečių kamerų – esą pro foliją nesklis žmogaus spinduliuojama šiluma, todėl kameros jo neužfiksuos.
 
Informacijos šaltinios – ELTA
 
2020.01.24; 00:01

Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) lankėsi Estijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Generalinio sekretoriaus pavaduotojas viešosios tvarkos ir migracijos politikos klausimais Raivo Küüt ir Sienos apsaugos politikos departamento direktorius Viljar Kärk.

Susitikime su vidaus reikalų viceministru Artūru Norkevičiumi ir VRM kancleriu Algirdu Stončaičiu, kuriame taip pat dalyvavo VRM departamentų ir pavaldžių įstaigų atstovai, buvo pasikeista informacija ir patirtimi aktualiausiais vidaus saugumo ir migracijos politikos klausimais.

Continue reading „Su Estijos VRM atstovais pasidalinta patirtimi viešojo saugumo užtikrinimo srityje“

Iškilmingame minėjime, vykusiame Klaipėdos universitete, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai minėjo pasienio apsaugos veiklos atkūrimo Klaipėdos krašte 25-ąsias metines.

Penktadienį į renginį buvo pakviesti buvę užkardų ir rinktinės vadai, pirmieji pasieniečiai, 1990-aisias stoję saugoti valstybės sienos Klaipėdos krašte, VSAT tebetarnaujantys ir šiandien. Sveikinimo žodžius tarė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, VSAT vadas Renatas Požėla, bendradarbiaujančių institucijų atstovai, svečiai.

Continue reading „Paminėtos 25-osios sienos apsaugos atkūrimo Klaipėdos krašte metinės“

Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) lankėsi Lenkijos vyriausiasis sienos įgaliotinis, Sienos apsaugos tarnybos vadas Dominik Tracz ir jo vadovaujama delegacija. Susitikimo su vidaus reikalų viceministru Artūru Norkevičiumi metu buvo aptarti aktualiausi sienos apsaugos klausimai ir bendradarbiavimas naujų migracijos iššūkių kontekste.

Continue reading „Aptartas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas sienos apsaugos srityje“