puteikis_naglis

Devyni Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariai įregistravo siūlymą atlikti gyventojų apklausą, kuria būtų išsiaiškinta, ar Klaipėdai verta statyti šiukšlių deginimo gamyklą.

Apklausą inicijuojantys įvairioms politinėms jėgoms priklausantys tarybos nariai siūlo į apklausos biuletenį įtraukti 6 klausimus, o pačią apklausą atlikti kartu su Danės apygardoje vyksiančiais rinkimais į Lietuvos Respublikos Seimą, t.y., liepos 3 arba 17 dienomis.

Klaipėdiečių norima klausti, ar jie pritaria šiukšlių deginimo gamyklų statybai Klaipėdos mieste, ar pritaria ne šiukšlėmis, o mediena kūrenamų jėgainių statybai, ar pritaria, kad regione būtų vystoma tik žmonių sveikatai ir aplinkai nekenksminga pramonė. Dar vienas svarbus miestiečiams klausimas – mokesčio už šiukšles skaičiavimo būdas – taip pat būtų įtrauktas į apklausos biuletenį.

Continue reading „Šiukšlių deginimo gamyklos likimą klaipėdiečiai spręs visuotinėje apklausoje“

gargzdai

Lapkričio 25-ąją prie Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos pastato susirinkę mitinguotojai pasiekė pergalę: įmonė “Realco” nebegalės Dumpiuose statyti šiukšlių deginimo gamyklos, nes rajono taryba tokiai ūkinei veiklai Klaipėdos rajono teritorijoje pasakė NE.

Balsavime dalyvaujant 24 tarybos nariams iš esančių 25 narių 22 tarybos nariai pasisakė prieš šiukšlių deginimą, pritariančiųjų iš viso nebuvo, susilaikė 2 tarybos nariai.

Continue reading „Gargžduose pasiekta pergalė: šiukšlių deginimo nebus“

kumstis_01

Klaipėdos miesto savivaldybė lapkričio 17-ąją atsisakė duoti leidimą uostamiesčio nevyriausybinėms organizacijoms mitinguoti šį penktadienį (2010 11 19 d.) prieš šiukšlių deginimo gamyklą, kurią numatė statyti UAB „Fortum“. Motyvai – neva dalyviai nespės pereiti nuo vienos mitingo vietos prie kitos.

Lygiai taip pat pasielgė Klaipėdos rajono savivaldybė, drausdama Klaipėdos rajono gyventojus atstovaujančioms bendruomenėms mitinguoti prieš antros šiame regione šiukšlių deginimo gamyklos, kurios užsakovė yra kita firma – „CNIM“, statybą. Šis mitingas buvo numatytas kitą ketvirtadinį – 2010 11 25 d. 10.00 val prie Klaipėdos rajono savivaldybės. Tiesa, rajono valdžia atsisakymo motyvą nurodė kiek kitokį – neva mitingo rajone organizatoriai nepateikė mitingo programos.

Continue reading „Vietoj uždraustų mitingų Klaipėdoje bus rengiami piketai“

puteikis_naglis

2010 10 28 d. Klaipėdos miesto tarybos posėdyje planuojama svarstyti šiukšlių deginimo gamyklos Klaipėdos Laisvosios ekonominės zonoje detalųjį planą („Dėl žemės sklypo Kretainio g. 3, Klaipėdoje, detaliojo plano patvirtinimo“). Gamyklą nori statyti UAB „Fortum Klaipėda“. Šį kaip rezervinį dienotvarkės klausimą netikėtai (likus nepilnai parai iki poėdžio pradžios) pasiūlė Klaipėdos meras R.Taraškevičius.

Toks svarbus visiems uostamiesčio gyventojams klausimas siūlomas priimti ne tik nepasitarus su visuomene, nesvarsčius jo savivaldybės tarybos komitetuose, bet ir klastojant dokumentus.

Continue reading „Šiukšlių deginimas Klaipėdoje pradedamas nuo … dokumentų klastojimo“