Šiukšlių deginimo gamyklos likimą klaipėdiečiai spręs visuotinėje apklausoje


Devyni Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariai įregistravo siūlymą atlikti gyventojų apklausą, kuria būtų išsiaiškinta, ar Klaipėdai verta statyti šiukšlių deginimo gamyklą.

Apklausą inicijuojantys įvairioms politinėms jėgoms priklausantys tarybos nariai siūlo į apklausos biuletenį įtraukti 6 klausimus, o pačią apklausą atlikti kartu su Danės apygardoje vyksiančiais rinkimais į Lietuvos Respublikos Seimą, t.y., liepos 3 arba 17 dienomis.

Klaipėdiečių norima klausti, ar jie pritaria šiukšlių deginimo gamyklų statybai Klaipėdos mieste, ar pritaria ne šiukšlėmis, o mediena kūrenamų jėgainių statybai, ar pritaria, kad regione būtų vystoma tik žmonių sveikatai ir aplinkai nekenksminga pramonė. Dar vienas svarbus miestiečiams klausimas – mokesčio už šiukšles skaičiavimo būdas – taip pat būtų įtrauktas į apklausos biuletenį.

„Jei klaipėdiečiai per apklausą palaikytų medienos, o ne šiukšlių deginimo šilumai gaminti idėją, šilumos tiekėjas būtų priverstas į tai atsižvelgti“, – sakė vienas apklausos iniciatorių, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Naglis Puteikis.

„Miestiečiai patys galės nuspręsti, kaip Klaipėdoje ateityje bus gaminama šiluma – ar deginant šiukšles, ar medieną. Tokiu svarbiu klausimu miesto valdžiai tikrai privalu atsiklausti gyventojų“, – teigė pagal Lietuvos socialdemokratų partijos sąrašą į miesto tarybą išrinkta Lilija Petraitienė.

Taryba turi per 30 kalendorinių dienų priimti sprendimą dėl apklausos datos. Apklausa laikoma įvykusia, jei joje savo nuomonę pareiškia ne mažiau kaip 25 procentai gyventojų.

Apklausos numatytos LR vietos savivaldos įstatyme, tačiau iki šiol savivaldybių politikai šia galimybe naudotis vengė. Apklausa Klaipėdoje būtų pirmoji uostamiestyje ir bene pirmoji apklausa savivaldybėje Lietuvoje – bent jau tokia svarbia tema.

Šią iniciatyvą Klaipėdoje šiemet jau bandė įgyvendinti nevyriausybinės organizacijos, surinkusios būtiną 10 proc. gyventojų parašų skaičių.

Ankstesnė miesto valdžia pareiškė, kad dalis parašų surinktą per vėlai, todėl nevyriausybininkų iniciatyvą ignoravo.

Nuotraukoje: pranešimo autorius Naglis Puteikis.

2011.06.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *