Atviras laiškas naujienų agentūros ELTA vadovams


Gerb. ELTA vadove ar vyr.redaktoriau ! Atsiprašau, kad nežinau vardo, pavardės, nes neradau Jūsų tinklapyje tokios informacijos.

Jūsų tinklapyje deklaruojama: „ELTA VERTYBĖS – Objektyvumas – skelbiama tik balansuota informacija, kurioje visada pateikiama ir kita pusė.“.

Kreipiuosi į Jus, norėdamas atkreipti dėmesį į keistą ELTA žurnalisto(ės), kuris parašė straipsnį apie Kauno pilį (http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/kulturos-ministras-antru-valdovu-rumu-kaunieciai-nenori.d?id=35138183 ) poziciją: apklausta tik viena pusė ir išimtinai tik valdžios atstovai.

Kauno vicemeras Mikaitis eilinį kartą įžeidinėja visuomenininkus (aiškina, kad tik keli žmonės yra tose visuomeninėse  organizacijose), o jie apsiginti negali, nes jų nei klausė, nei parašė jų nuomonės. Tuo tarpu yra priešingai – tose organizacijose yra žymiai daugiau žmonių, nei tų valdininkų, kurie sprendė, kaip atstatyti Kauno pilį. Be to, Kauno pilies atstatymo klausimus sprendė išimtinai arba statybininkai (vicemeras Mikaitis ir admin.direktoriaus pavaduotojas Rabačius), arba architektai, kurie niekada nedirbo restauratoriais, pavyzdžiui, projekto autorius Mikšys ir Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Miliukštis.

Projekto priežiūros komitete nėra nė vieno paminklosaugininko – restauratoriaus, nei vieno visuomenininio paminklosaugininko. O organizacijose, apie kurias paniekinamai atsiliepia vicemeras Mikaitis, tokių yra labai daug, kaip ir tarp tų 3000 parašų, kuriais protestuojama prieš tokį pseudoatstatymą.

Valdovų rūmai – netikęs pavyzdys. Bet tai, kas padaryta su Kauno pilimi, yra kitas kraštutinumas: kažkokie jokioje pasaulio šalyje jau 50 metų nenaudojami masyvūs, betoniniai laiptai; mažytės angos balandžiams ir varnoms įsikurti. Užlipus į patį viršų nėra net stilizuotų šaudymo angų, o tik minėtos angos paukščiams, per kurias neįmanoma apžvelgti nei pilies kiemo, nei Kauno senamiesčio.

Kodėl nesitarta, nediskutuota su visuomene?

Sudaromas labai vienpusis minėto straipsnio autoriaus sukurtas vaizdas, kuris negali būti objektyvus neapklausiant oponentų ir nepanaudojant jų citatų, kai valdžios atstovai cituojami beveik kiekvienoje pastraipoje. Gal galima būtų siūlyti ELTAI publikuoti ir kitos pusės – visuomeninių organizacijų – nuomones atspindintį straipsnį?

Būčiau dėkingas už atsakymą.

Nuotraukoje: laiško autorius Naglis Puteikis.

2010.08.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.