Giunteris Gijomas – Vakarų Vokietijos kanclerio Vilio Branto (Willy Brandt) asmeninis sekretorius ir tuo pačiu metu sovietinės VDR žvalgybos slaptasis agentas.

Per visą laikotarpį nuo Rytų Vokietijos režimo įkūrimo ir baigiant Vokietijos susijungimu (1949–1990) G.Gijomo infiltravimas buvo viena iš sėkmingiausių Rytų Vokietijos žvalgybos – žinomos “Štazi” (vok. Stasi) pavadinimu – operacijų.

Per antrąjį pasaulinį karą Giunterio Gijomo tėvas, gydytojas, slėpė pas save ir gydė V.Brantą, kuris slapstėsi nuo gestapo. O 1955-aisiais metais G.Gijomas vyresnysis „pagal seną draugystę“ kreipėsi į V.Brantą, tada buvusį Vakarų Berlyno merą, ir paprašė padėti jo sūnui pabėgti į Vakarus.

Tas padėjo, ir 1956 metais Giunteris Gijomas nuvyko į VFR kaip politinis emigrantas. Tuo metu jis jau buvo išėjęs KGB žvalgybinės parengties kursą, buvo VDR armijos kariškis ir “Štazi” agentas.

Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: VFR kanclerio asmeninis sekretorius“

kucik

Viena iš vasarą JAV demaskuotų Rusijos agentų nelegalų Natalija Pereverzeva–Kucik, gyvenusi toje šalyje Patricijos Mills vardu, vis dėlto gavo darbą „Transneft“ kompanijoje.

Tai patvirtino kompanijos vadovas Nikolajus Tokarevas, patikslinęs, kad Natalija yra jo patarėja tarptautiniais klausimais.

„Transneft“ vadovas Nikolajus Tokarevas labai nenoriai patvrtino, kad nuo praėjusių metų pabaigos jo patarėja užsienio ekonomikos klausimais tapo buvusi užsienio žvalgybos tarnybos bendradarbė, pernai išsiųsta iš JAV, – Natalija Kucik. Specialiai surengtoje spaudos konferencijoje jis pranešė, kad į šias pareigas Kucik buvo pakviesta gruodžio mėnesį.

Continue reading „“Transneft” kompanijos vadovo patarėja priimta dirbti buvusi šnipė Mills Pereverzeva–Kucik“

capcapman

Gana plačiai nuskambėjusio „šnipų skandalo“ viena iš veikėjų Anna Čapman sulaukė labai viliojančio ir politiškai bei finansiškai naudingo pasiūlymo vienoje iš Rusijoje gerai žinomų REN TV kanalų.

Sutikite, tai – kiek neįprastas pasiūlymas tokios veiklos žmogui kaip Anna Čapman. Juk žvalgybininkai visuomet vengia viešumo. Tačiau rengti laidas apie pasaulio paslaptis A.Čapman mielai sutiko.

Ši simpatiška ir mielo veido „žvalgybininkė“ vadovaus laidai, kurios pavadinimas – ir skambus, ir skandalingas. Taigi laida vadinsis:  „Pasaulio paslaptys  su Anna Čapman“.

Continue reading „“Pasaulio paslaptys su Anna Čapman”“