jemene

Tarptautinės karinės pajėgos toliau tęsia karinę operaciją Libijoje prieš M.Kadafio režimo pajėgas. Nuo kovo 22 dienos 16 valandos iki kovo 23 dienos 10 valandos ryto kariniai lėktuvai atliko virš 300 skrydžių ir numetė daugybę bombų.

Toliau atakuojami strateginiai objektai – karinės bazės ir M.Kadafio karinių pajėgų susitelkimo vietos. Kovo 22-23 dienomis toliau rengti ir strateginių objektų apšaudymai iš galingų raketų. Iš viso paleistos jau 163 sparnuotosios raketos ,,Tomahawk“. Tuo tarpu Libijos sukilėliai pareiškė, kad jie rengiasi puolimui prieš M.Kadafio pajėgas. Kovo 22 dienos vakare per Libijos televiziją buvo parodytas vaizdo įrašas, kuriame kalbėjęs M.Kadafis kvietė savo šalininkus „kovoti iki galo“ ir nugalėti visus priešus – tiek sukilėlius, tiek tarptautinės koalicijos pajėgas. „Mes nepasisuosime, mes kovosime. Esame pasirengę karui, ir nesvarbu, ar tas karas bus ilgas, ar trumpas“, – pareiškė jis.

Continue reading „Revoliucijų grandinė nulems didžiules permainas arabų kraštuose”

butkevicius_aaudrius

Tai – dar vienas buvusio Krašto apsaugos departamento vadovo Audriaus Butkevičiaus interviu, duotas visuomenės aktualijų portalui Slaptai.lt. Čia svarstoma, kuo Iranas skiriasi nuo Izraelio, ar deramai prisiminėme prieš dvejis metus kilusį Rusijos – Gruzijos karą, kuo skiriasi istoriko Česlovo Laurinavičiaus ir žurnalisčių Valerijos Novodvorskajos, Julijos Latyninos samprotavimai apie Kremliaus – Tbilisio nesutarimų priežastis bei pasekmes, ką omenyje turi S.Hantingtonas, kalbėdamas apie “civilizacijų karą”. Taip pat diskutuojama, ar Turkiją verta priimti į Europos Sąjungą. Įdomūs ir buvusio KAD vadovo samprotavimai, ar, pakeitus kardomąją priemonę “suėmimą”, OMON milicininkas Konstantinas Michailovas – Nikulinas gali pabėgti į Rusiją.

Su buvusiu KAD direktoriumi Audriumi BUTKEVIČIUMI kalbasi Slaptai.lt ir laikraščio “XXI amžiaus” žurnalistas Gintaras Visockas.

Continue reading „“Kodėl Izraelis gali turėti bombikę, o Iranas – ne””

Turkey_small

Prieš keletą dienų spaudoje aptikau įdomų pranešimą. Laikraštyje „Berliner Morgenpost“ teigiama, esą Berlyno vidaus reikalų senatorius Erhartas Kiortingas kaltina Turkijos valdžią tuo, jog ši priešinasi savo migrantų integracijai į Vokietijos visuomenę. Pasak Vokietijos valdžios atstovo, Turkijos valdžia į Vokietijoje gyvenančius migrantus vis dar žiūri kaip į savo šalies piliečius ir kišasi į jų vidaus reikalus. Vokietijos senatoriaus požiūriu, “taip elgtis netinka“. Bandydamas pagrįsti savo nuostatas, senatorius Kiortingas prisiminė dviejų metų senumo įvykius, kai gaisro metu Liudvigshafene žuvo devyni išeiviai iš Turkijos.

Continue reading „Imkime pavyzdį iš turkų”

Oguz Ozge

Turkija šiandien atkakliai siekia narystės Europos Sąjungoje. Man susidaro įspūdis, kad kai kurios valstybės šią situaciją išnaudoja savo ne itin gražiems geopolitiniams tikslams. Esą Turkija, jei nori tapti ES nare, privalo pripažinti armėnų tautos genocidą, sureguliuoti tarpusavio santykius su Armėnija, Graikija, kurdais, krikščionių, stačiatikių bendruomenėmis. Žodžiu, Jums pateikiama itin daug įvairių reikalavimų, net priekaištų. Apie Turkijai padarytą žalą kažkodėl nekalbama. O juk turkai taip pat patyrė didelių netekčių, pažeminimų, vargo. Internetinei svetainei www.slaptai.lt būtų įdomu išgirsti, kokių priekaištų Turkija galėtų pateikti Armėnijai. Kokie dabar klostosi Jūsų santykiai su šia šalimi? Kas, Jūsų manymu, trukdo iki galo normalizuoti Turkijos – Armėnijos politinius, ekonominius, kultūrinius santykius? Kokie Armėnijos priekaištai Turkijai galbūt nėra visiškai pagrįsti?

Continue reading „Ambasadorius Oguz OZGE: „Armėnija vis dar neatsisakė teritorinių pretenzijų Turkijai””