savisaar3

Estijoje nuo 2010 metų gruodžio pradžios įsisiūbavo skandalas dėl atskleistų žymaus šios šalies politiko Edgaro Savisaaro ryšių su Rusijos žvalgyba. Estijos saugumo policija nustatė itin glaudžius ryšius tarp Talino mero E.Savisaaro ir kelių su Rusijos žvalgyba ir Kremliumi susijusių Rusijos piliečių. Teigiama, kad Talino meras dar šių metų pradžioje sudarė sandėrį dėl 1,5 milijono eurų finansinės paramos iš Rusijos. Šie pinigai buvo skirti E.Savisaaro vadovaujamai Centro partijai ir dėl šios paramos susitarta su „Rusijos geležinkelių“ vadovu Vladimiru Jakuninu.

Continue reading „,,Savisaargeito” paslaptys“

saakasvislis_portretas

XVI-XVIII amžiais pasaulyje susiformavo didžiulės imperijos: Austrijos Habsburgų imperija, Osmanų imperija, Britų imperija, didžiulė Ispanijos imperija, Prancūzijos imperija, Rusijos imperija. XX amžius – tai imperijų žlugimo amžius. Lietuva nuo 1795 metų buvo užgrobta Rusijos imperijos ir laisvę atgavo tik 1919 metais.

Po dviejų dešimtmečių laisvės nuo 1940 metų mūsų valstybė buvo okupuota ir pateko į raudonosios Rusijos imperijos – SSSR glėbį. Iš SSSR glėbio pavyko išsivaduoti tik 1990-1991 metais. Pažvelkime į šiandienines imperializmo tendencijas. Koks šių dienų imperializmas?

Ispanijos imperija žlugo dar XIX amžiuje. Beveik 200 metų periodas – tai laiko tarpas, kad tarp buvusių kolonijų ir buvusios metropolijos nusistovėtų normalūs santykiai. Tiesa, paskutiniu metu genda Ispanijos santykiai su Venesuela.

Continue reading „NATO blokas nuvylė Gruziją“

vsd_provokacija

Pažvelkime į 2004-2008 metais Lietuvoje susiklosčiusią padėtį kitu kampu – per VSD prizmę. Sakykite, ar normalu, kad 2004-2007 metais Valstybės saugumo departamentui vadovavo KGB rezervistas Arvydas Pocius? Ir tai, kad kai kurie aukšto rango VSD pareigūnai bičiuliavosi su KGB generolu V.Jakuninu? Vėliau šie pareigūnai inicijavo V.Pociūno, V.Damulio ir kitų profesionalių bei atsakingų saugumo darbuotojų pašalinimą iš VSD. Juk dabartinio ekonominio nuosmukio užuomazgos formavosi 2006-2008-aisiais metais, kai šaliai vadovavo G.Kirkilo vyriausybė, iššvaisčiusi didžiules biudžeto lėšas.

Continue reading „Į Lietuvą pažvelgus per VSD prizmę“