Spynelė. Slaptai.lt nuotr.

Seimas po pateikimo pritarė Kultūros ministerijos parengtiems Baudžiamojo ir Administracinių nusižengimų kodeksų pataisų projektams, kuriais siekiama stiprinti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą, mažinti neteisėtą turinio naudojimą, ypač elektroninėje aplinkoje, skelbiama Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai.
 
Pridedama, kad dabartinė teisinė bazė, numatanti atsakomybę už autorių ir gretutinių teisių pažeidimus, nepakankamai pritaikyta elektroninei aplinkai. Neteisėtas kūrinio ar gretutinių teisių objekto viešas paskelbimas internete šiuo metu nėra Baudžiamojo kodekso 192 straipsnio sudėties dalykas, nors daugiausiai neteisėtas turinys naudojamas internete, todėl pataisų projektu nustatoma baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą kūrinio ar gretutinių teisių objekto padarymą viešai prieinamą kompiuterių tinklais (internete).
 
Pranešama, kad administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektu taip pat praplečiamos Lietuvos radijo ir televizijos komisijos funkcijos ir suteikiami įgaliojimai surašyti administracinio nusižengimo protokolą, nustačius administracinį nusižengimą elektroninėje erdvėje pagal kodekso 122 straipsnį. Šis pakeitimas sumažins teisėsaugos institucijų darbo krūvį.
Spyna ir raktai. Slaptai.lt foto
 
Pasak ministerijos, pataisos turėtų pagerinti sąlygas kultūros ir kūrybinėms industrijoms, o legalaus turinio vartojimas internete – sukurti inovacijoms ir kūrybai palankią ir saugesnę terpę.
 
Kartu turėtų didėti legalių literatūros, mokslo ar meno kūrinių, gretutinių teisių objektų naudotojų skaičius. Esant stipriai intelektinės nuosavybės apsaugai, bus sudarytos palankesnės sąlygos pritraukti inovacijomis grindžiamus verslo modelius, paskatinti kultūrinių ir kūrybinių industrijų rinką – dėl to didės autorių ir atlikėjų pajamos bei motyvacija.
 
Baudžiamojo ir Administracinių nusižengimų kodeksų pataisų projektai suderinti su kolektyvinių teisių administravimo asociacijomis LATGA, AGATA ir AVAKA, Intelektinės nuosavybės apsaugos centru (INAC).
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.03.22; 00:30

Smuikas. Slaptai.lt foto

Paryžius, gruodžio 1 d. (dpa-ELTA). Prancūzijoje greitajame TGV traukinyje iš italų smuikininko pavogtas dešimčių tūkstančių eurų vertės smuikas.
 
Eliziejaus laukų orkestras tviteryje kreipėsi į liudininkus ir paskelbė, kad instrumentas dingo keliaujant į Paryžių po koncerto Puatjė.
 
Atvykęs į Paryžiaus Monparnaso stotį, muzikantas pastebėjo praradęs instrumentą, kuris jam priklausė 15 metų, radijui „France Bleu“ sakė orkestro produkcijos vadovas Davidas Reveillault.
 
Tai XIX amžiaus pabaigos Venecijos smuikų meistro Eugenio Degani pagaminats smuikas.
 
„Profesionaliam muzikantui tai siaubinga netektis, tai viso gyvenimo, visos karjeros smuikas, – sakė D. Reveillault.- Jis su šiuo instrumentu gyveno, kūrė, reguliavo, scenoje jiedu sudarė porą“.
 
Muzikantas, anot jo, sunkiai išgyvena netektį. „Tarsi jis būtų praradęs dalį savęs“.
 
D. Reveillault kreipėsi į vagį, prašydamas grąžinti instrumentą.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2021.12.02; 03:00

Sulaikyti Latvijoje stambaus masto vagystę įvykdę kėdainiškiai. Kauno AVPK nuotr.

Kėdainių rajone po kruopštaus Kauno kriminalistų tyrimo buvo sulaikyti prieš keliolika valandų Latvijoje stambaus masto vagystę įvykdę ir vos grįžti spėję kėdainiškiai. Asmenims gresia laisvės atėmimas iki 6 metų.
 
Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešimo, Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, atlikdami tyrimą dėl vagysčių iš įmonių patalpų, išaiškino gerai organizuotus ir greitai veikiančius asmenis, vykdžiusius vagystes ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje. Ankstų praėjusio sekmadienio rytą pasalą surengę policijos pareigūnai Kėdainių rajone esančioje sodyboje sulaikė keturis asmenis, kuriems pareikšti įtarimai dėl vogtų daiktų įgijimo.
 
Kauno kriminalistai vagis sulaikė iškart po įvykdyto nusikaltimo kaimyninėje Latvijoje, kur tą pačią naktį, netoli Lietuvos pasienio, iš vietos ūkininko asmenys pavogė žemės ūkiui skirtus chemikalus ir žoliapjovės traktorių, kurių bendra vertė siekia apie 28 tūkst. eurų. Tyrimo metu pareigūnai taip pat nustatė, kad tie patys asmenys lygiai prieš savaitę Latvijoje įvykdė dar vieną vagystę, pavogę žemės ūkui skirtą chemiją ir padarydami 11 tūkst. eurų turtinę žalą. Operacijos metu pas įtariamuosius rasti ir kaimyninėje šalyje pavogti daiktai – žoliapjovės traktorius ir chemikalai.
 
Įtariamieji – policijai žinomi, anksčiau ne kartą už vagystes ir kitus nusikaltimus teisti Kėdainių miesto ir rajono gyventojai (gimę 1978 m., 2000 m., 1990 m., 1987 m.). Visiems keturiems asmenims paskirtos kardomosios priemonės – sulaikymas.
 
Dėl šių įtariamųjų įvykdytų nusikalstamų veikų Kauno apskrities policijos kriminalistai bendradarbiauja su Latvijos teisėsauga. Kaimyninės šalies pareigūnai dėl didelės vertės svetimo turto pagrobimo pradėjo du ikiteisminius tyrimus. Šiuo metu Kauno pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl vogtų daiktų įgijimo. Už tai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.
 
Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus prokurorai, teigia Kauno apskrities policijos atstovai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.20; 18:18

Didžiojoje Britanijoje namo šeimininkai aptiko savo lovoje miegantį vagį. Tai pranešė laikraštis „Daily Star“.
 
Incidentas įvyko Njulino mieste. Paaiškėjo, kad nevykėlis plėšikas yra 47 metų amžiaus Latvijos pilietis Atis Elksnitis. Jis atvažiavo į Njuliną, norėdamas įsidarbinti tenykščiame uoste, bet šis buvo uždarytas, ir latvis nusprendė pasigerti. Ieškodamas alkoholio, jis pateko į neužrakintus namus. Ten A. Elksnitis rado degtinės butelį, jį ištuštino, užsidarė kambaryje ir užmigo šeimininkų lovoje.
 
Negalėdami patekti į tą kambarį, namo savininkai nusprendė pažvelgti į jį pro langą. Išvydę savo lovoje nepažįstamą žmogų, jie iškvietė policiją. Netrukus pareigūnai sulaikė įsibrovėlį.
 
Latvijos pilietis prisipažino esąs kaltas dėl vagystės su įsilaužimu. Vyras teisinosi, kad dabar jam labai sunkus gyvenimo laikotarpis, ir sakė, kad gailisi dėl šio atsitikimo.
 
Jungtinės Karalystės teismas A. Elksničiui skyrė vienų metų laisvės atėmimo bausmę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.04; 00:30

Programišiai iš vienos didžiausių Japonijos aviacijos kompanijų – bendrovės „All Nippon Airways“ (ANA) – pavogė beveik milijono klientų duomenis. Tai šeštadienį pranešė naujienų agentūra „Kyodo“.
 
Teigiama, kad tarp piktadarių pavogtų duomenų nebuvo informacijos apie keleivių mokėjimo korteles ar jų užsienio pasų numerius. Taip pat pabrėžiama, kad dėl šio duomenų nutekinimo klientai nepatirs jokios žalos.
 
ANA žiniomis, programišiai surengė kibernetinę ataką prieš Japonijos bendrovės partnerę – Šveicarijos kompaniją SITA, kuri užsiima bilietų rezervavimu.
 
Pasak „Kyodo“, analogiškas incidentas įvyko ir su dar vienos Japonijos oro linijų milžinės – kompanijos „Japan Airlines“ – klientų duomenimis. Iš jos piktadariai per ataką prieš SITA pavogė 920 tūkst. keleivių duomenis. Kaip ir ANA atveju, tarp jų nebuvo informacijos apie mokėjimo korteles.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.07; 02:30

Prieš JAV prezidento inauguraciją FTB tikrina karius. EPA-ELTA nuotr.

Nežinomi asmenys pavogė du karinės uniformos komplektus netoli Vašingtono, kur trečiadienį įvyks JAV išrinktojo prezidento Joe Bideno inauguracija. Tai antradienį pranešė televizijos kanalas CNN.
 
Pasak jo šaltinių, incidentas kelia nerimą valdžios institucijoms, kadangi anksčiau FTB darbuotojai gavo duomenų, jog kažkokie asmenys internete svarstė galimybę įsigauti į J. Bideno inauguracijos ceremoniją dedantis JAV nacionalinės gvardijos kariais.
 
Kaip pažymi CNN, du uniformos komplektai buvo pavogti iš JAV armijos kariškio automobilio. Tai įvyko Merilando valstijoje, netoli Vašingtono. Spėjama, kad mašinos durys buvo neužrakintos. Pareigūnų nuomone, vagystė „nebuvo tikslinga“. Atliekamas tyrimas.
 
Pentagono atstovai antradienį pranešė, jog 12 JAV nacionalinės gvardijos karių buvo nušalinti nuo tarnybos per inauguraciją, kadangi jie gali būti susiję su įtartina veikla.
 
J. Bideno inauguracija įvyks trečiadienį ant Kapitolijaus laiptų. Jos išvakarėse Vašingtone imtasi griežtų saugumo priemonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.20; 12:06

Trims žmonėms įsiveržusiems į JAV Kapitolijų pateikti kaltinimai. EPA-ELTA nuotr.

JAV Teisingumo departamentas paskelbė, kad federalinis teismas pateikė įtarimus trims žmonėms, sausio 6 d. dalyvavusiems įsiveržime į JAV Kapitolijaus pastatą, praneša naujienų agentūra dpa.
Prie Kapitolijaus. EPA – ELTA nuotr.
 
Vienas iš jų – Jacobas Anthonys Chansleys, dar žinomas kaip Jake‘as Angeli. Arizonoje gyvenančio vyro nuotrauka išplito žiniasklaidoje po trečiadienį Vašingtone įvykusių riaušių.
 
J. A. Chansleys išsiskyrė iš minios būdamas pusnuogis, dėvėdamas kailinę kepurę su ragais, išsidažęs veidą raudonais, baltais ir mėlynais dažais bei nešinas JAV vėliava. Jam pateikti kaltinimai įsibrovimu ir viešosios tvarkos pažeidimu.
 
Dieną anksčiau policija suėmė Adamą Johnsoną, kuris kaltinamas ne tik įsibrovimu, bet ir vagyste. Įtariama, kad jis pavogė pranešėjo stovą iš JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi biuro.
Neteisėtai patekęs į Kapitolijų. EPA-ELTA nuotr.
 
Trečiasis įtariamasis yra Derrickas Evansas, Vakarų Virdžinijos valstijos Atstovų rūmų narys. Prokurorai paskelbė, kad jis feisbuke tiesiogiai transliavo, kaip veržiasi į Kapitolijų.
Įsiveržusieji į JAV Kapitolijų. EPA-ELTA nuotr.
 
Šeštadienį 35-erių D. Evansas atsistatydino iš Vakarų Virdžinijos valstijos Atstovų rūmų, prisiimdamas atsakomybę ir gailėdamasis dėl savo veiksmų.
 
Dar penktadienį buvo suimtas ir Richardas Barnettas, vyras iš Arkanzaso valstijos, kuris įsibrovė į N. Pelosi kabinetą ir buvo nufotografuotas sėdintis jos kėdėje.
 
Teisingumo departamentas rengiasi pateikti kaltinimus dar 14 žmonių pagal federalinius įstatymus. Vieno iš įtariamųjų automobilyje buvo rasta 11 padegamųjų įtaisų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.11; 08:00

Nežinomi piktadariai „apšvarino” princesės iš Saudo Arabijos butą Paryžiuje, patirta žala sudaro apie 1,5 mln. eurų. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Le Parisien”.
 
Leidinio žiniomis, nusikaltėlis ar nusikaltėliai išnešė iš buto prestižinėje Prancūzijos sostinės 16-ojoje apygardoje 30 „Hermes” rankinių, kainuojančių 50 tūkst. eurų, daug papuošalų, „Cartier” laikrodį už 8 tūkst. eurų, „Chanel” kailinių ir daug kitų brangių daiktų.
 
Kaip patikslina leidinys, atvykę į nusikaltimo vietą pareigūnai neaptiko įsilaužimo pėdsakų. Be to, jo šaltinių duomenimis, šiuo metu sekliai negali rasti buto raktų dublikato. Įtarimai krito ant nukentėjusiosios bičiulio, su kuriuo ji susipažino rugpjūtį. „Draugas ne kartą jai siūlė parduoti prabangius daiktus per „Ebay” interneto parduotuvę, bet ji nesutiko”, – cituoja laikraštis policininkų žodžius.
 
Apie vagystę sužinota tik ketvirtadienį apie vidurdienį.
 
Pati nukentėjusioji vagystės metu buvo kurorte Prancūzijos pietuose. Grįžusi į Paryžių ir pasigedusi vertingų daiktų, princesė sunegalavo ir buvo nugabenta į ligoninę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.07; 06:28

Franso Halso paveiklas „Du besijuokiantys berniukai”

Olandų aukso amžiaus dailininko Franso Halso (1582-1666) paveikslas „Du besijuokiantys berniukai“ (Twee lachende jongens), nutapytas 1626-1627 metais, buvo pavogtas iš muziejaus Lerdamo mieste Nyderlandų vakaruose. Tai ketvirtadienį pranešė televizijos kanalas RTL.
 
Jo žiniomis, „vagystė buvo įvykdyta po trečios valandos ryto naktį iš antradienio į trečiadienį“. Piktadariai išlaužė Hofje Van Aerdeno muziejaus atsarginio išėjimo duris ir pavogė paveikslą.
 
Šis kūrinys tapo vagišių auka jau trečią kartą. Prieš tai jis buvo dingęs 1998 ir 2011 metais. Pirmuoju atveju paveikslas buvo rastas po trejų metų, antruoju – po šešių mėnesių.
 
„Tai labai liūdna naujiena, – pareiškė Lerdamo meras Sjorsas Fröhlichas. – Tikimės, kad drobė artimiausiu metu grįš į muziejų“. Pasak jo, nusikaltimo aplinkybes tiria didelė policininkų grupė.
 
Anot RTL, Hofje Van Aerdeno muziejus buvo laikinai pasiskolinęs paveikslą iš Boijmans Van Beuningeno muziejaus Roterdame.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.28; 05:40

kinijos-zvalgyba
Kinijos žvalgyba
JAV valstybės sekretorius Mike Pompeo. EPA – ELTA nuotr.

JAV nurodė Kinijai uždaryti jos konsulatą Hiustone, siekdamos pasiųsti Pekinui žinią atsisakyti savo operacijų, skirtų vogti JAV mokslo ir technologines paslaptis, teigė JAV valstybės departamento pareigūnas.
 
„Ateina metas, kai reikia pasakyti „gana“, – teigė anonimiškai kalbėjęs pareigūnas.
 
Pasak pareigūno, „Pekinas akivaizdžiai piktnaudžiavo laisva ir atvira prieiga“ prie JAV visuomenės, vykdydamas operacijas, per kurias neteisėtai rinko JAV intelektinę nuosavybę.
 
„Hiustonas – tvirtas įrodymas, kad mes esame rimtai nusiteikę“, – teigė jis.
 
Antradienį JAV valstybės departamentas nurodė Kinijai uždaryti jos konsulatą Hiustone, Teksase, ir nurodė užbaigti šį procesą iki penktadienio.
 
Dieną ir naktį prie konsulato važiavo sunkvežimiai, kad išvežtų visą įrangą ir kitą nuosavybę, o trečiadienį virš pastato buvo matyti dūmai. Manoma, kad Kinijos pareigūnai degino dokumentus.
Kinijos kariuomenė – ir skaitlinga, ir galinga
Kinijos lėktuvnešis „Liaoning“. EPA – ELTA nuotr.
 
Penktadienį Kinija ėmėsi atsakomųjų veiksmų ir nurodė JAV uždaryti savo konsulatą Čengdu.
 
Įtampa tarp JAV ir Kinijos nuolat auga. JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo ir kiti JAV administracijos pareigūnai ne kartą kaltino Pekiną nuslėpus tikrąjį koronaviruso protrūkio mastą. JAV taip pat kritikuoja Kiniją dėl jos veiksmų Honkongo atžvilgiu ir dėl etninių ir religinių mažumų teisių pažeidimų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.25; 06:30

Piktadariai ne juokais išgąsdino laidojimo paslaugas teikiančios įmonės „Malda“ kolektyvą – tamsiuoju paros metu pavogtas skiriamaisiais laidotuvių mašinos ženklais pažymėtas autobusiukas su jame esančiu mirusiuoju. Gali būti, kad dėl to ir patys vagišiai patyrė nemenką išgąstį, rašo „Telšių ŽINIOS“.
 
Pasak įmonės vadovo Justino Norkaus, nemalonus incidentas įvyko vieno iš darbuotojų kieme.
 
Įmonės vairuotojas, turėjęs laidotuvių automobiliu mirusįjį nuvežti į krematoriumą, užsuko į namus pasiimti maisto. Vyras, palikęs savo namo kieme atrakintą autobusiuką „Mercedes-Benz“ ir jo raktus viduje, išėjęs po dešimties minučių transporto priemonės neberado.
Apie incidentą pranešta policijos pareigūnams, tačiau jų pagalbos nebeprireikė  mašiną su žmogaus kūnu ir visais joje esančiais daiktais, nepraėjus nė pusvalandžiui, rado patys nukentėjusieji. Įdomu tai, kad katafalkas buvo paliktas netoli įmonės administracinių patalpų Minijos gatvėje.
 
„Nesupratome, ar čia kas pokštą norėjo iškrėsti, ar įvykdyti vagystę. Gali būti, kad asmenys persigalvojo, kai autobusiuke pamatė karstą.
Mes dar pasvarstėme, kad tokia mašina lengvai atpažįstama, daug kas ją žino, tai nebūtų buvę lengva ją kažkur paslėpti“,  kalbėjo J. Norkus.
Laimei, nemalonus incidentas apsiėjo tik dideliu išgąsčiu. Įmonės darbas nebuvo sutrikdytas ir klientams paslaugos suteiktos kaip įprasta.
Pašnekovas sakė, kad per beveik 18 darbo metų tokių ir panašių kuriozinių situacijų nebuvo nutikę.
 
Turbūt piktadariams nebėra nieko švento, kad taip padarė“,  „Telšių ŽINIOMS“ sakė J. Norkus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.11; 00:30
bomb2

Serija mįslingų grasinimų apie padėtas bombas šiuo metu neleidžia atsikvėpti abiejų didžiausių Rusijos miestų tarnyboms. Vien tik pirmadienį, sulaukus anoniminių grasinimų, Maskvoje ir Sankt Peterburge evakuota dešimtys teismų, vaikų darželių, prekybos centrų ir gimdymo klinikų, pranešė Rusijos naujienų agentūros.
 
Jų duomenimis, tai veikiausiai susiję su vienos kriptovaliutų prekybos platformos uždarymu 2017 metais. Anot agentūros „Interfax“, tokie grasinimai nuo lapkričio beveik kasdien pasiekia abiejų miestų teismus. Taip pat buvo grasinta bombomis metropolitene, ligoninėse ir mokyklose. Vien tik Maskvoje iki šio buvo evakuota iš viso 8 000 pastatų, juos turėjo palikti 770 000 žmonių. Tačiau iki šiol nė vienas grasinimas nepasitvirtino.
 
Su anoniminiais grasinimais siuntinėjami ir laiškai, kuriuose rusų verslininkas Konstantinas Malofejevas kaltinamas sukčiavimu kriptovaliuta bitkoinu ir reikalaujama jo grąžinti didelę sumą pinigų. Jis esą pavogė pinigus per dabar jau neveikiančią platformą WEX.
 
K. Malofejevas, kuriam priklauso vienas investicijų fondas ir TV kanalas „Cargrad“, dėl spėjamos finansinės paramos prorusiškiems separatistams Rytų Ukrainoje yra įtrauktas į ES ir JAV sankcionuojamų asmenų sąrašą. Jis neigia bet kokias sąsajas su WEX.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.24; 07:18

Lietuvos kriminalinė policija informavo apie atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto ginklų ir šaudmenų, kurie buvo pavogti iš Lietuvos ginklų fondo prie Vidaus reikalų ministerijos, ir patvirtino, kad dėl šio nusikaltimo sulaikė septynis įtariamuosius.
 
Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas informavo, kad sulaikymų ir atliktų kratų metu iš neteisėtos apyvartos išimti 224 įvairūs šaunamieji ginklai.
 
„Noriu informuoti apie ikiteisminį tyrimą (…) dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, taip pat jų realizavimo“, – antradienį Policijos departamente vykusio tyrimo pristatymo metu sakė L. Pernavas.
 
„Tyrimo gauti duomenys, kad šie šaunamieji ginklai į neteisėtą apyvartą pateko iš Ginklų fondo prie Vidaus reikalų ministerijos“, – pridūrė policijos generalinis komisaras.
 
Jo teigimu, vienas iš sulaikytų įtariamųjų 1996-2006 m. dirbo Ginklų fonde, kur tuo metu jis buvo atsakingas už šaudmenų priėmimą, saugojimą ir naikinimą. Įtariama, kad ginklus jis pavogė ir neteisėtai užvaldęs kartu su bendrininkais vykdė jų realizaciją.
 
Tuo matu Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis pridūrė, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas daugiau nei prieš dvejus metus. Sulaikyti, pasak jo, septyni asmenys.
 
„Du asmenys iš septynių sulaikytų mums yra puikiai žinomi ir susiję su organizuotu nusikalstamumu“, – kalbėjo R. Kiškis.
 
Pareigūnas pridūrė, kad ginklų vagystė buvo vykdoma ne vienu metu.
„Tai vyko ne per vieną laikotarpį. Tai vyko sistemingai ir per kelis kartus“, – teigė R. Kiškis, patikslinęs, jog slėptuvės, kuriose buvo slepiami ginklai, būdavo gerai užmaskuotos.
 
Tuo metu Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša informavo, kad 2018 m. vasarą buvo sulaikyti keturi įtariamieji, dar trys – šių metų rudenį.
 
„Buvo paskirtos įvairios kardomosios priemonės. Šiuo metu vienam iš įtariamųjų taikomas suėmimas, kitiems taikomos švelnesnės kardomosios priemonės“, nesusijusios su laisvės atėmimu, paaiškino M. Jovaiša.
 
Pareigūnai taip pat informavo, kad tyrimas yra tęsiamas ir bus aiškinamasi, kuri dalis iš rastų ginklų yra patekę į apyvartą iš Ginklų fondo.
 
Už neteisėtą disponavimą ginklais gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki 8 metų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.30; 04:00

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Rimantas Jonas Dagys kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją ir Generalinę prokuratūrą dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario Vytauto Bako pasisakymų šią savaitę, antradienio Seimo plenarinio posėdžio metu.

„Gruodžio 12 d. posėdyje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas V. Bakas teigė, kad visuomenėje plačiai nuskambėjusio E.sveikatos tyrimo nebūtų, jei nebūtų pigių prokurorų, o sistemą sukūrė, prisidėjo ir tokius prokurorus „pagimdė“ R. J. Dagys ir Algirdas Sysas“,- sako R. J. Dagys.

Jis cituoja V. Bako išsakytus žodžius: „Tai ponas Dagy, nedaug liko… nešti tiesiog tokius vėjus ir demagogiją šitoje salėje“.

Parlamentaras R. J. Dagys Seimo Etikos ir procedūrų komisijos prašo įvertinti, kokiais įrodymais remiantis jis yra kaltinamas prisidėjęs prie E.sveikatos tyrimo metu atskleisto galimo nusikaltimo ir konkrečių asmenų galimai korupcinio elgesio. Taip pat klausiama, ar R. J. Dagį „kaltinantis ir viešai jam grasinantis V. Bakas nepažeidė etikos, Konstitucijos, Seimo nario priesaikos, Seimo statuto, Valstybės politikų elgesio kodekso ir kitų teisės aktų“.

Klausiama, ar V. Bako pareiškimas, kad „nedaug liko“, ypač kai juos sako Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, neviršija jo, kaip Seimo nario ir komiteto pirmininko, įgaliojimų.

„Išsakyti teiginiai žemina mano, kolegos A. Syso, visos prokuratūros ir atskirų prokurorų orumą, ir yra nesuderinami su ypatingu Seimo nario statusu bei duota priesaika. Todėl prašau komisijos atsakyti į klausimus, įvertinti V. Bako elgesį ir išaiškinti, ar tuo nebuvo pažeista Konstitucija ir kiti teisės aktai“, – pažymėjo R. J. Dagys.

Į generalinį prokurorą kreipėsi abu V. Bako minimi Seimo nariai – R. J. Dagys ir A. Sysas, prašydami įvertinti Seimo nario žodžius, kuriuose jis įžeidžiamai kalbėjo apie kolegas Seimo narius R. J. Dagį, Algirdą Sysą, prokurorus vadino pigiais. V. Bako žodžiuose prokurorams skambėjo toks teiginys: „Tyrimo metu paaiškėjo, kad vienas bestuburis, pigus, korumpuotas prokuroras tiesiog nusprendė nepradėti tyrimo dėl „E.sveikatoje“ vykstančių vagysčių. Tokius prokurorus „pagimdė“ šitie du politikai“.

„Kadangi V. Bako pasisakymas įvyko diskusijos dėl visų prokurorų atlyginimų didinimo kontekste ir Seimo narys vartojo daugiskaitą, manytina, kad jis kalbėjo apie visus prokurorus, niekam nedarydamas išimčių“, – sako kreipimosi iniciatoriai. Todėl generalinio prokuroro jie prašo įvertinti tokius V. Bako teiginius apie visą prokurorų bendruomenę.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.12.16; 05:41

Kuomet kalbame apie intelektinę nuosavybę skaitmeninėje eroje, neišvengsime nepaminėję ir piratavimo – fenomeno, neatsiejamo nuo dalijimosi filmais, dainomis, knygomis ar kitais kūriniais. Piratų vertinimas nėra vienodas: vienose šalyse jie laikomi griovėjais, autorių skriaudėjais ar visuomenės atstumtaisiais, kitur – priešingai – drąsiais, nesavanaudiškais avantiūristais, kovojančiais su sistema.

Kaip reikėtų vertinti piratus, siaučiančius internete, aptarinėjo intelektinės nuosavybės problemas internete sprendžiančio klasterio „Clear Digital World“ konferencijos „Interneto „eismo taisyklės“ ir vartojimo kodeksas – visuomenės brandos egzaminas“ dalyviai.

Continue reading „Kaip kovoti su piratais XXI amžiuje?”

g.visockas-portretas

Viešojoje erdvėje karts nuo karto pasirodo patarimų, kaip rinkėjai galėtų susigaudyti, už kurią partiją jiems protingiausia balsuoti 2012-ųjų rudens rinkimuose. Įvairiausio plauko pranašai sudaro net specialius klausimynus.

Esą protingais klausimais vadovaujantis įmanoma atskirti, kokia partija sąžiningiausiai gina plačiosios visuomenės interesus.

Gal ir prasmingi tokio pobūdžio testai. Bet politiniai žaidimai klausiant – atsakant turi silpnąją pusę. Žodžiai skiriasi nuo darbų, o darbai – nuo prisiimtų įsipareigojimų. Ne tik Lietuvoje. Tik pats kandidatas į parlamentą žino, ar jis rimtai nusiteikęs įgyvendinti į kairę ir dešinę dalijamus gražius pažadus. Juk kandidatų nepasodinsi į melo poligrafo kėdę ir neišsiaiškinsi, kiek jų žodžiuose – nuoširdumo.

Be to, siekiantys perrinkimo politikai dažnai sugalvoja netikėčiausių pasiteisinimų, kodėl per pastaruosius ketverius metus nuveikė žymiai mažiau nei žadėjo. Ir pasiteisinimai ne visuomet – laužti iš piršto. Gyvenime pasitaiko visko. Kartais išties itin nepalankiai susiklosto aplinkybės, trukdančios atlikti numatytus darbus.

Continue reading „Amžiaus „vagystė”, kontaktai su KGB ir primityvus demokratijos gynimas”

zvalgybine_enciklopedija_mmm

Feliksas Blošas (Felix Bloch, g. 1935 m.) – amerikiečių diplomatas, atleistas iš valstybės departamento, kai plačiai išgarsėjo skandalingas „šnipinėjimo tyrimas“, kuris, deja, taip ir nepadarė vienareikšmiškos išvados.

Nuo antrojo pasaulinio karo F.Blošas buvo aukščiausio rango Amerikos valstybės departamento valdininkas, įpainiotas į šnipinėjimo bylą.

B.Blošas gimė Austrijoje, bet mokėsi jau Jungtinėse Amerikos Valstijose (Pensilvanijos universitete) ir dirbti valstybės departamente pradėjo 1958 metais. Iš pradžių jis užsiiminėjo žvalgybos klausimais. 1960 metais gavo paskyrimą į Amerikos konsulatą Diuseldorfe (tuomet Vakarų Vokietijoje) bendradarbiu prekybos reikalams.

Continue reading „Atleistas iš darbo vadovaujantis „nacionalinio saugumo interesais””

giljotina

Žiūrėdami į laikrodžio sekundinę rodyklę, žmonės sugalvojo giljotiną.

G.MALKINAS /rusų rašytojas, gydytojas/

Mirties bausmės ištakos, ko gero, akmens amžiuje. Tyrinėtojai mano, kad pirmasis įstatymas apie mirties bausmės įvedimą yra Babilono valdovo Chamurapi įstatymas XVIII a.pr.m.e. Juo remiantis buvo baudžiama už žmogžudystę, melagingą liudijimą ir vagystę.

Tačiau nežinoma, kas, kur ir kada pirmasis buvo pasmerktas mirti užmušant akmenimis ar pririšant /prikalant/ ant kryžiaus ar nukertant galvą, sudeginant ant laužo, ketvirčiuojant ar pasodinant ant kuolo… Nežinoma, ir kas sukalė pirmąsias kartuves ir pirmą kartą bausmės įvykdymą atliko sušaudant.

Continue reading „Mirties bausmė”

vienuolynas_33

Praėjusio šimtmečio aštuntojo dešimtmečio pradžioje sovietinės Bulgarijos specialiosios tarnybos „Državna sigurnost“ (DS) maksimaliai pasistengė, kad jos agentai vienuoliai infiltruotųsi į Zografou vienuolyną ant Ato kalno.

Manoma, kad  „vienuoliai su antpečiais” plušėjo tikrai ne viename Bulgarijos vienuolyne. O pačiuose svarbiausiuose, turtingiausiuose vienuolynuose DS agentų būta ir po keliolika asmenų.  

O gudruoliška ir tuo pačiu labai slapta operacija Zografou vienuolyne buvo siekiama ne tik perimti į savo rankas vienuolių „dvasios” kontrolę, bet ir uždėti letenas ant Ato lobių – retų knygų, aukso, brangakmenių, ikonų bei kitokių religinių istorinių relikvijų.

Continue reading „Vienuoliai su antpečiais”