Rusijos slaptoji tarnyba neleido išvykti iš šalies Kremliaus kritikei ir parnkroko grupės „Pussy Riot“ narei Marijai Aliochinai. Federalinės saugumo tarnybos (FSB) darbuotojai Maskvos oro uoste pranešė jai, kad ji negali palikti šalies, antradienį sakė moteris.

M. Aliochina, anot portalo „Mediasona“, teigė, kad ketino vykti į festivalį Škotijos Edinburgo mieste. Saugumo šaltiniai patvirtino, kad M. Aliochina laikinai negali išvykti. To priežastis esą yra dėl nesankcionuotų protesto akcijų jai skirti viešieji darbai.

M. Aliochina išgarsėjo 2012-aisiais, kai su kitomis „Pussy Riot“ aktyvistėmis Maskvos Kristaus Išganytojo katedroje „pankroko malda“ kritikavo šalies vadovybę. M. Aliochina su viena kolege buvo nuteistos kalėti, tačiau 2013-aisiais joms suteikta malonė. Nuo tada aktyvistė vis kritikuoja netvarką šalyje ir dėl savo akcijų sulaukia bausmių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.09; 03:00

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokurorai atlieka ikiteisminį tyrimą ir aiškinasi, kaip vienoje iš Skuodo rajone esančių seniūnijų darbo neturintys asmenys už kyšius galėjo gauti bedarbio pašalpas nedirbdami jiems paskirtų privalomųjų viešųjų darbų.

Continue reading „STT: Už kyšius galėjo nedirbti privalomųjų viešųjų darbų“

Pradžioj valgysim tavo pietus, paskum kiekvienas savo. Senas juokelis.

Prisiminiau šį juokelį, skaitydamas skelbimą apie šaukiamą „Žemės gynėjų“ suvažiavimą. Pasiūlyti trys klausimai. Du, kad nukreipti dėmesį nuo trečiojo ir pritraukti daugiau žmonių, o tas trečias brolis, užrašytas antruoju numeriu – „protėvių išsaugotos ir jų paveldėtos žemės, miškų ir vidaus vandenų nuosavybės teise pripažinimo tik savai valstybei ir jos piliečiams“.

Skamba gražiai. Vaikšto čia visokie, žemes supirkinėja, saviems jau neužtenka. Gyvenimui pagerėjus, lietuviai masiškai grįžta namo ir tas žemes superka, o čia – europiečių ordos. Visi į Lietuvą veržias gyvent. Ne guminė ta Lietuva, saviems jau neužtenka…

Continue reading „NEparduosim žemės užsieniečiams“

temide

Panevėžyje baigta nagrinėti reta šalies teisinėje praktikoje nusikaltimų ekonomikai ir verslo tvarkai baudžiamoji byla.

Už įmonės komercinės paslapties atskleidimą ir jos panaudojimą neteisėtai komercinei veiklai kaltu pripažintas keturiasdešimtmetis panevėžietis S. P. – buvusiam bendrovės konsultantui paskirta valstybės kaltintojo prokuroro Gražvydo Kazlausko pasiūlyta 70 MGL – devynių tūkstančių litų bauda.

Teismas priteisė 380 tūkstančių litų civilinį ieškinį padarytai turtinei žalai atlyginti.

Continue reading „Panevėžyje nuteistas komercinę paslaptį atskleidęs ir didelę žalą bendrovei padaręs konsultantas“

Copy of Kusaite_foto

Prisiekiu, man tikrai patinka tokia – taupi ir konservatoriška – politika: provokuoji žmones protestuoti, paskui už teisę tai daryti išprievartauji lituką ar kitą, vardan kokios nors tikslinės rinkliavos.

Jei kišenėje pinigų rinkliavai nėra – ne bėda. Galima (beveik lizingu) atidirbti viešuosius darbus.

Būtent to pareikalauta iš turgaus prekeivių, panorusių protestuoti.

Jų reikalavimams aš nelabai pritariu, bet svarbiau kitkas – žavus valdžios požiūris ir sumanymas. Valdžia sutaupė, dalis viešosios erdvės – švari. Patenkintas ir Konstitucijos 36 straipsnis, kartu su pagrindinio įstatymo dvasia.

Continue reading „Konstitucinės teisės – už viešuosius darbus“