350 tūkst. hinduistų atliko apsiplovimo ritualą Gangoje


Indija: mažiausiai 350 tūkst. hinduistų atliko apsiplovimo ritualą Gangoje. EPA – ELTA foto

Naujasis Delis, sausio 14 d. (ELTA). Penktadienį mažiausiai 350 tūkst. hinduistų atliko apsiplovimo ritualą Gangos upėje, nepaisydami koronaviruso plitimo pavojaus, šalto oro ir dulkiančio lietaus.
 
Pasak laikraščio „The Times of India“, apsiplovimo ritualas Makar Sankranti šventės proga prasidėjo sausio 14 d. lygiai vidurnaktį. Šeštadienį jis vėl bus tęsiamas dalyvaujant daugybei tikinčiųjų iš įvairių Indijos kampelių ir užsienio Sagaro saloje (Vakarų Bengalijos valstija) prie tos vietos, kur hinduistams šventa Gangos upė įteka į Bengalijos įlanką.
 
Anot policijos atstovų, atlikti ritualą leidžiama tik tiems, kurie yra pasiskiepiję dviem vakcinos nuo Covid-19 dozėmis ir kurių testas dėl koronaviruso buvo neigiamas. Į Sagaro salą norinčius patekti tikinčiuosius kontroliuoja daugybė policininkų, gydytojų ir savanorių. Bet, kaip pripažįsta pareigūnai, jiems nepavyko visiškai užtikrinti, kad būtų laikomasi saugaus atstumo, dėl didelio žmonių, norinčių panirti į Gangos vandenis, skaičiaus.
 
Religinei šventei nė kiek nesutrukdė nesiliaujantis koronaviruso plitimas Indijoje. Sveikatos apsaugos ir šeimos gerovės duomenimis, pastarąją parą šalyje buvo nustatyti 264 202 nauji užsikrėtimo atvejai. Nuo pandemijos pradžios Covid-19 buvo diagnozuotas 36,58 mln. indų, nuo infekcijos padarinių mirė 485 350 žmonių.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.01.15; 00:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *