80-metį minintis J. Miltinio dramos teatras pradeda sezoną


Panevėžyje atidengtas paminklas legendiniam režisieriui J. Miltiniui. Arūno Švelnos (ELTA) nuotr.

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrui šis sezonas ypatingas – teatras mini 80-ies metų jubiliejų. Šia proga teatras planuoja ne tik premjeras, bet ir tarptautinę konferenciją, skirtą apžvelgti J. Miltinio dramos teatro istoriją ir garsiojo režisieriaus kūrybą.
 
Sezoną teatras pradėjo rugsėjo 1-ąją nauju spektakliu mažiesiems „Tikros pasakos”. Jauna teatro ir kino režisierė Živilė Mičiulytė spektaklį sukūrė pagal visame pasaulyje garsią, daugiau kaip į 30 kalbų išverstą Elenos Favilli ir Francescos Cavallo knygą „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms”.
 
Dar šiemet teatre savo naujus darbus pristatys keturi režisieriai – teatro meno vadovas Aleksandras Špilevojus, Algirdas Latėnas, Aidas Giniotis ir Jonas Vaitkus.
 
A. Špilevojus repetuoja garsaus šiuolaikinio rusų dramaturgo Ivano Vyrypajevo pjesę „Irano konferencija”. Spektaklyje, kurį kuria jauna menininkų komanda, vaidins 12 aktorių. Premjera numatyta spalio 2 ir 3 dienomis.
 
Aidas Giniotis netiesiogiai primins garsųjį J. Miltinio spektaklį „Sukčiaus testamentas” pagal Shakespeare’o amžininko Beno Jonsono komediją „Sukčiaus testamentas arba Volponė”.
 
Jonas Vaitkus imasi Sofijos Čiurlionienės-Kymantaitės kūrinio „Tie metai” – tai pjesė, kurią ketino statyti maestro Miltinis, bet taip ir neįgyvendino savo sumanymo.
 
Lapkričio mėnesį Algirdas Latėnas pakvies į anglų dramaturgo ir scenaristo Ronaldo Harwoodo pjesės „Aprengėjas”, kurią jau yra statęs daugiau kaip prieš 20 metų Nacionaliniame dramos teatre, premjerą. Pasak režisieriaus, ši pjesė apie teatro gyvenimą – tai klasika, prie kurios norisi grįžti vėl ir vėl.
 
2020-aisiais keletas teatro primadonų švenčia gražias sukaktis. Kiekvienam teatro menininkui geriausia dovana – galimybė susitikti su žiūrovais. Tad Asta Preidytė savo gerbėjus pakvies į monospektaklį „Kastingas. Kastingas. Kastingas”, Eleonorą Koriznaitę išvysime spektaklyje „Keista pažintis” pagal aktorės mamos Eleonoros Matulaitės pjesę, o Ligita Kondrotaitė pasirodys bene visose naujose premjerose.
 
2021-ųjų žiemą ir pavasarį J. Miltinio dramos teatro žiūrovų laukia dar daugiau premjerų.
 
Išskirtinę vietą lietuvių teatro istorijoje užimantis režisierius J. Miltinis Panevėžio dramos teatrui su pertraukomis vadovavo keturiasdešimt metų. Tad teatro jubiliejus yra puiki proga naujai pažvelgti į J. Miltinio teatro istoriją ir garsiojo režisieriaus kūrybą. Tarptautinė konferencija kvies Lietuvos, Latvijos ir Rusijos teatro istorikus, kritikus, kultūros bei meno tyrėjus ir menininkus dalintis įžvalgomis ir prisiminimais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.04; 08:28
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *