Le Monde korespondentas Olivje Triukas pabandė išsiaiškinti, ar kinams Latvija tampa vartais į Europą.
2004 metais toji Baltijos šalis įsijungė į ES, 2007-aisiasi pasirašė Šengeno susitarimą, o 2010-aisiais priėmė naują Imigracijos įstatymą, sakoma straipsnyje. Dabar užsienio investuotojai ir asmenys, nusipirkę nekilnojamojo turto, gali pretenduoti gauti leidimą laikinai gyventi Latvijoje, vadinasi, ir visoje ES.
Bet kurioje kitoje Europos šalyje atvykėliai iš Kinijos liktų nepastebėti, tačiau Latviją sunku pavadinti populiaria tarp emigrantų šalimi. Ir vis dėlto per aštuonis 2013 metų mėnesius leidimų laikinai gyventi vietinės valdžios paprašė 235 Padangių gyventojai, tai yra 10 procentų visų prašančiųjų.
Rygos kompanijos Renti n Riga duomenimis, palyginus su 2012 metais, kinų, sudarančių sandėrius dėl nekilnojamojo turto, padaugėjo 8 kartus. Bet tik kas ketvirtas kinas klientas ketina gyventi Latvijoje, kiti linkę įsigytą būstą išnuomoti.
Leidimo gyventi Latvijos Respublikoje apiforminimas užtrunka apie mėnesį, o minimali nekilnojamojo turto kaina siekia nuo 70 iki 140 tūkst. eurų, priklausomai nuo šalies regiono, pranešama publikacijoje.
Šaltinis: Le Monde
2013.12.07