Kodėl boksininkas Rojus Džonsas-jaunesnysis tapo Rusijos piliečiu


„Buvusio pasaulio bokso čempiono sunkiausio svorio kategorijoje Rojaus Džonso-jaunesniojo sprendimas tapti Rusijos piliečiu, galimas dalykas, susijęs ne tiek su rasiniais santykiais JAV, kiek su dabartine Vladimiro Putino kampanija renkant politinius trofėjus“, – pažymi Laiza Suhej laikraštyje The Christian Science Monitor.

ABC News duomenimis, Džonsas paprašė Putino suteikti pilietybę praėjusią vasarą. Rugpjūty jie asmeniškai susitiko Kryme prie arbatos puodelio. Džonsas neva tai pasakė Putinui, kad pilietybės pakeitimas padės jam užsiimti verslu Rusijoje“, – sakoma straipsnyje.

„Ir vis dėlto, interviu leidiniui Gazeta.ru Džonsas nurodė, kad jo sprendimą bent jau dalinai sąlygojo jausmas, kad Rusijoje jis susilauks daugiau pritarimo“, – praneša Suhej ir cituoja boksininko pareiškimą: „Atvykęs į Rusiją aš pamačiau, kad ten didelė boksininkių bendruomenė. Taip pat pajutau, kad Rusijoje esu vertinamas. Gal net labiau, negu buvau vertinamas ir gerbiamas savo gimtojoje šalyje“.

„Tai įprasta gudrybė, kad patektų į laikraščių antraštes ir įgeltų Putino priešams. Tai standartinė propagandos gudrybė – erzinti, kvailintiVakarus ir nukreipti dėmesį nuo ekonominių problemų bei Putino diktatūros beteisiškumo“, – kalbėjo apie Džonso įgytą Rusijos pilietybę Garis Kasparovas – „žymusis rusų didmeistris, tapęs disidentu ir parašęs knygą „Žiema arti: Kodėl reikia sustabdyti Vladimirą Putiną ir laisvojo pasaulio priešus“, – rašo straipsnio autorė.

Toliau Suhej primena, kad 2011 metais portale Examiner.com pasirodė informacija apie Džonso mokestinius įsiskolinimus 3,5 mln. dolerių, o taip pat, kad „2013 metais Rusija priėmė prancūzų aktorių Žerarą Deperdje, susipykusį su Prancūzijos vyriausybe dėl mokesčių problemų“.

„Džonsas pridūrė, jog tikisi greitai išmokti rusų kalbą, ugdyti savo reperio karjerą, o taip pat užsidirbti „du tris milijardus dolerių“, atidaręs Rusijoje bokso mokyklas“, – sakoma straipsnyje.

Nuotraukoje: boksininkas Rojus Džonsas-jaunesnysis.

Informacijos šaltinis: The Christian Science Monitor

2015.09.18; 06:41

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *