Komplikuota situacija Rusijoje mobilizuoja politikes


Apverktina situacija Rusijoje „mobilizuoja šviežias jėgas ir, ypač, naują rusių politikių (rusų politikų – moterų – ) kartą“, rašo Vokietijos laikraštyje Frankfurter Allgemeine apžvalgininkė Kerstin Holm.

„Antai, 26-rių metų Kursko srities dūmos deputatė Olga Li apkaltino prezidentą Putiną nusikalstamu sąmokslu prieš savus piliečius, vedančiu prie genocido. Tai Li pareiškė savo vaizdo kreipimesi vaizdo svetainėje Youtube“, – pasakoja žurnalistė.

Deputatės nuomone, „Putino politika privedė Rusijos finansinę sistemą prie kracho, o Putino draugai iš jėgos žinybų nebaudžiami grobsto biudžetą ir paverčia šalį kalėjimu“.

Li, pradedanti savo kreipimąsi žodžiais „gerbiami vienminčiai ir oponentai“, taip pat tikina, kad iš tikrųjų aukšti Putino reitingai yra fikcija, o iš tiesų Kurske jo populiarumas mažesnis nei 25 proc., ir net tas skaičius aprėpia „įbaugintus valstybės tarnautojus“.

Kaip sakoma toliau, Li organizavo demonstracijas prieš per aukštus komunalinių paslaugų tarifus ir pasiekė korumpuotų prokuratūros bei mokesčių tarnybos darbuotojų atstatydinimo. Tiesa, kaip pabrėžiama leidinyje, dabar deputatė sulaukia grasinimų.

Maskvoje, savo ruožtu, rinkimuose į miesto dūmą dalyvaus 31-rių metų žurnalistė Marija Baronova, vadovaujanti buvusio oligarcho Michailo Chodorkovskio fondo teisių gynimo skyriui. Moteris kovoja „prieš faktinį Rusijos konstitucijos panaikinimą“.

Kaip cituoja Holm, Baronova užsibrėžė tikslą „perkalbėti rusus, ketinančius išvykti į užsienį, ir motyvuoti emigravusius tėvynainius vis dėlto grįžti atgal“.

O Sankt Peterburge savo kandidatūrą kelia 26-rių metų demokratinės opozicinės partijos Parnas narė Natalja Griaznevič, sakoma toliau. Mergina, kurios bute jau buvo daryta krata, tikriausiai tam, kad įbaugintų, pasisako už „didesnį valstybės biudžeto skaidrumą“.

Tuo tarpu „valstybės strategai „peni“ didžiąją gyventojų dalį kažkokios didingos praeities vaizdiniais“, tęsia žurnalistė. Antai, Patriarcho kultūros tarybos aprobuota multimedijos paroda „Mano istorija“, praeitą rudenį demonstravusi sakralinius Rusijos valdovų portretus, apšviestas ikonas ir 3D-animacijas Maskvos Manieže, dabar įsikūrė kaip nuolatinė paroda Liaudies ūkio laimėjimo parodos (VDNCH) 57-ajame paviljone ir kelia pasigėrėjimą lankytojams iš provincijos ir jaunimui.

Vyresniajai kartai Valstybinis istorijos muziejus parengė Stalino dvaro dailininko ir meno veikėjo Aleksandro Gerasimovo darbų retrospektyvą. „Toje parodoje, kur nerasi jokios kritikos, lankytojai gali pažiūrėti į oficiozinius didelius Stalino portretus“, – pažymi Holm.

„Ir tik popkultūra leidžia šiurkščiai pajuokauti apie tai, kur atsidūrė šalis“, – baigia Holm. Šio sezono hitu tapo muzikinis klipas „Ant labutenų“ apie tai, kaip Van Gogo paroda paversta ryškiu mėgavimosi savimi šou. Pagrindinė klipo herojė, kuri stengiasi įsisprausti į per ankštus džinsus, koneveikia savo išraiškingą pasturgalį.

O dainininkė ir platininė blondinė Gliukozė leidosi su savo daina „Šok, Rusija!“ dar toliau. Ji dainuoja, kad „mergužėlė iš prasčiokų, be auksinių auskarų“, „tarsi užsimena apie ekonominę krizę“. Bet užtat ji turi „patį-patį-patį gražiausią užpakalį“, ir todėl iš tikrųjų galima pagalvoti, kad tai žymiai svarbiau, negu alga, perskaičiuota eurais, komentuoja Frankfurter Allgemeine.

Nuotraukoje: kadras iš videosiužeto, kaip dainininkė Gliukozė dainuoja "Šok, Rusija" ir giriasi turinti patį-patį-patį gražiausią užpakalį.

Informacijos šaltinis: Frankfurter Allgemeine

2016.03.30; 06:59

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *